Strona głównaFilmTop 10 seriali na Netflix - Najlepsze seriale

Top 10 seriali na Netflix – Najlepsze seriale

Każdy z nas wie, co to Netflix, większość z nas z niego korzysta. Teraz, gdy nastały wakacje i mamy masę wolnego czasu, możemy go przeznaczyć na nadrobienie zaległości. W tym zestawieniu przedstawię wam moje Top 10 seriali godnych uwagi na wyżej wspomnianej platformie.

Pozycja 10 – Miraulous: Biedronka i czarny kot

Główną bohaterką bajki jest Marinette. Nastolatka wiedzie z pozoru normalne życie, ale gdy nadchodzi trudny okres i miasto atakuje czarny charakter, dziewczyna przy użyciu swojej kwami zmienia się w super bohaterkę. W przygodach towarzyszy jej Czarny Kot, z którym wspólnie próbują przezwyciężyć zło.

Bajka ta jest odpowiednia dla widzów w każdym wieku, może pełnić funkcje edukacyjne – gdyż uczy niektórych wartości moralnych– jak i rozrywkowe.

Moja ocena: 6/10

Pozycja 9 – Drakula

Serial jest dość krótki, bo posiada jedynie trzy półtoragodzinne odcinki. Głównym bohaterem jest oczywiście tytułowy Drakula. Historia zaczyna się, gdy udręczony pracownik z ledwością opuszcza zamek wampira i szuka pomocy u sióstr zakonnych.

Serial jest ciekawy; zastosowane zostały fascynujące sztuczki psychologiczne, które wpływają na cały odbiór historii. Opowieść o Drakuli najprawdopodobniej znalazłaby się wyżej w moim zestawieniu, gdyby nie odcinek trzeci. Ostatnia część wyszła zdecydowanie gorzej niż pozostałe.

Moja ocena: 6/10

Pozycja 8 – Chłopaki z baraków: serial animowany

Mimo że jest to bajka, nie polecam jej dla mniejszych odbiorców. Historia kilku kumpli to ilości alkoholu, przekleństw oraz nieprawdopodobnych przygód.

Przez cały serial czarny humor nie opuszcza widza nawet na krok.  Całość jest dość krótka, bo obraz składa się tylko z dziesięciu odcinków. Mimo wszystko bardzo polecam, jeśli chcemy poprawić swój dzień.

Moja ocena: 7/10

Pozycja 7 – Odwal się od kotów. Polowanie na internetowego mordercę

Opowieść oparta na faktach. Akcja serialu dzieje się, kiedy Internet jest mniej popularny i wiele rzeczy uchodzi użytkownikom na sucho, a głównym tego powodem jest trudne namierzenie sprawcy. Tak się dzieje i w tym przypadku. Próbą zlokalizowania złoczyńcy, który najpierw morduje biedne koty, zajmują się internetowi detektywi.

Trzyodcinkowy serial wywarł na mnie duże wrażenie. Opowieści i przemyślenia bohaterów były bardzo ciekawe.

Moja ocena: 7/10

Pozycja 6 – Big mouth

Kolejny serial animowany.

Produkcja opowiada o kilku przyjaciołach, którzy dopiero co wdrażają się w świat dojrzewania. Większość sytuacji jest przerysowanych, co pomaga nam zrozumieć, jakie zmiany zachodzą w naszych umysłach podczas tego trudnego okresu.

Wszyscy bohaterowie są różni i zmagają się z innymi doświadczeniami.

Serial polecam dla osób, które właśnie wchodzą w okres dojrzewania. Wiele sytuacji przedstawiono w sposób humorystyczny, zatem pomagający lepiej zrozumieć „stan dojrzewania”.

Moja ocena: 7/10

Pozycja 5 – BONDiNG

Pierwszoplanowymi bohaterami są Tiff, a raczej Pani May, i jej przyjaciel Pete. Dziewczyna jest dominą i zaspokaja dziwne pragnienia klientów, natomiast jej kompan zajmuje się  jej ochroną. Całość wygląda jedynie na zabawną opowiastkę, ale w każdym z odcinków poruszany jest inny  poważny problem.

Produkcja ciekawi pod względem przedstawienia niektórych sytuacji. Jest niepowtarzalna i dlatego znajduje się na piątej pozycji w rankingu Top 10 seriali Netflixa.

Moja ocena: 8,5/10

Pozycja 4 – House of Cards

Narratorem w tym obrazie Jest Francis Underwood, który wraz ze swoją żoną Claire steruje światem polityki. Oboje grają nieczysto i robią wszystko, aby osiągnąć jak największe wpływy, które pomogą im zrealizować postawiony sobie cel.

Fabuła jest dosyć zawiła, każdą strategię zaplanowano w najmniejszych szczegółach. To porządnie rozmyślone i dopracowane dzieło.

Moja ocena: 9/10

CZYTAJ DALEJ [TOP 3]

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.