Strona głównaCiekawe6 ciekawostek o zwierzętach - wstyd opowiadać, miło popatrzeć

6 ciekawostek o zwierzętach – wstyd opowiadać, miło popatrzeć

Dzisiaj z nieukrywaną radością i ekscytacją chciałbym Cię zabrać w nietypową podróż po świecie zwierząt. Samą inspiracją do napisania tego artykułu był filmik, który przewinął mi się ostatnio, na jednym z portali.

Właśnie to zainspirowało mnie do poszukania ukrytych ciekawostek, których zwykle nie uświadczycie w programach przyrodniczych emitowanych przed 22. Prezentuję ci 6 ciekawostek o zwierzętach.

1. Mamo, kupa! To idź sobie nakrój!

Wiesz, świat jest pełen ukrytych terapii, które mają leczyć Koronawirusa, czy ludzi, którzy wierzą, że szczepionki powodują autyzm, czy że urynoterapia uleczy ich ze wszystkiego. A co, jeśli powiem wam, że to ostatnie, tylko w nieco bardziej ekstremalnej formie, istnieje w świecie zwierząt. Otóż młode osobniki koali, do mleka, lubią sobie przegryźć guano swoich rodziców. Wszystko po to, by przyzwyczaić swoje organizmy do jedzenia liści eukaliptusa. Nie są jednak jedynymi zwierzętami z tak specyficzną dietą. Odchody nocne królika są wynikiem pierwszego trawienia. Jego produkt zawiera dużo białka i innych składników odżywczych, więc „kicajce”, by odzyskać z niej wszystko co potrzebne, trawią to ponownie. „Kaka” pojawia się również w diecie młodych słoni, hipopotamów czy pand.

6 ciekawostek ze świata zwierząt - koala
pixabay.com

2. Wdepnąć w śniadanie

Pan Bóg musiał mieć niezłą wyobraźnię, umieszczając niektórym owadom receptory smaku na odnóżach. Mmm, ale pyszna kanapeczka, pomyślałeś. A 10 much lubi to!

A gdzie można je najczęściej spotkać? A czytałeś punkt pierwszy? No właśnie.

To samo dotyczy motyli. Więc jeśli jakiś upodobał sobie twoją dłoń to wiedz, że „paluszki lizać” i ktoś ma na ciebie ochotę.

Tak naprawdę, są one szczególnie wrażliwe na słodki smak.

6 ciekawostek ze świata zwierząt - jak jedzą motyle
pixabay.com

3. Kolorowa słodycz

Zostając w temacie słodkości, odchodząc od fekalnych ciekawostek skupmy się na… miodzie! Pszczelarze z francuskiego miasta Ribeauville przecierali swe zaspane oczy, nie wierząc w to, co właśnie widzą. Odcienie tej zwyczajowo złotej substancji były inne, niż dotychczas – zielone lub niebieskie. Przeprowadzone śledztwo doprowadziło ich na tyły pobliskiej fabryki…M&M. Tam właśnie nasze kochane owady się stołowały.

Środowisko wpływa na produkcję miodu - miód może mieć różne kolory
pixabay.com

4. To dla mnie? Dziękuję!

Uh, zrobiło się słodko! To może jeszcze odrobinę? Zarówno szpaki jak i wróble przynoszą swoim paniom, wysiadującym jajka, kwiaty. Prócz estetyki pomagają w odstraszaniu pcheł i innego tałatajstwa. Kolejne, praktyczne prezenty przynoszą Skocze. Te arktyczne pingwiny obdarowują swoją wybrankę kamieniem, który staje się częścią lepiej zabezpieczonego gniazda. Niektórzy uważają, że jest to forma oświadczyn.

Jak oświadczają się ptaki
pixabay.com

5. Pozdrowienia z sypialni

Nie oszukujmy się, prezenty często wiążą się z kolejnym etapem znajomości, jak na przykład u wyżej wymienionych pingwinów. Uchylmy zatem drzwi do zwierzęcej sypialni!

Żółw powoli kroczy przez swoje długowieczne życie. Prócz spokoju ducha możemy pozazdrościć mu kondycji. Potrafi bez wspomagaczy działać przez bite 10 godzin. Dziesięć! Uh, duszno nie? Otworzę okno. AAA! Przestraszyłem się, ale to tylko straszyki. Ten gatunek patyczaków może robić to przez dziesięć…tygodni! Toć to całe wakacje!

6 ciekawostek ze świata zwierząt - biedronki
pixabay.com

6. Animal’s pen is…

Oj zapędziłem się… Więc zostańmy do końca w tym temacie! Świat kusiek, pomimo tabu, to naprawę fascynujący…kawał wiedzy. Tak jak na przykład sprzęt słonia. Gdy jest, khym, w szczytowej formie, waży całe trzydzieści kilogramów. W stanie spoczynku natomiast jest swego rodzaju „piątą nogą” czy nawet „chwytną” ręką.

Writerat - penis słonia
pixabay.com

W następnym artykule chętnie zabiorę was w ten fascynujący świat i trafimy też do islandzkiej wioski Huavik, gdzie zgromadzono ponad 200… tych tych!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.