Strona głównaLiteratura8 ponadczasowych kryminałów, których nie może zabraknąć w biblioteczce – lista

8 ponadczasowych kryminałów, których nie może zabraknąć w biblioteczce – lista

Wiele osób nie wyobraża sobie długich wieczorów bez wciągającej lektury. Dobry kryminał potrafi przenieść czytelnika do innej rzeczywistości. Zwykle wystarczy przeczytać kilka pierwszych stron, aby stwierdzić, czy jest to trafny wybór.

materiał partnerski

Zastanawiasz się, jakich tytułów nie może zabraknąć w Twojej biblioteczce? Sprawdź poniższe propozycje, które nie bez powodu zyskały mnóstwo przychylnych opinii! Jeśli chcesz zaoszczędzić na zakupie nowych pozycji, to koniecznie zajrzyj na stronę https://www.wydawajdobrze.com/kody-rabatowe-kupony/tantis, gdzie znajdziesz zbiór aktualnych promocji.

1. Czerwone gardło, Jo Nesbø

Kryminał skandynawskiego pisarza przypadnie do gustu tym, którzy poszukują powieści trzymających w napięciu. Akcja toczy się na dwóch poziomach. Pierwszy z nich skupia się na nielegalnym przemycaniu broni do Norwegii. Kontrolę nad krajem usiłują przejąć naziści. Drugi poziom dotyczy trzech żołnierzy, którzy w czasie II wojny światowej służyli Hitlerowi. Wątki łączą się za sprawą córki jednego z nich, która zaczęła zadawać się z niewłaściwym mężczyzną.

2. Bez skrupułów, Harlan Coben

Bez skrupułów to pierwszy tom serii kryminałów stworzonych przez amerykańską pisarkę. Głównym bohaterem jest agent sportowy Myron Bolitarm, który był odnoszącym sukcesy koszykarzem. Mężczyzna postanowił zagłębić się w sprawę brutalnego morderstwa żony jednego z klientów. Wszystko wskazuje na to, że za zbrodnią stoi Steel, z którym także współpracuje. Od tego momentu zaczyna się emocjonujące śledztwo, podczas którego wszystko może się zdarzyć!

3. Motylek, Katarzyna Puzyńska

Dzieło stworzone przez Katarzynę Puzyńską stanowi połączenie klasycznego kryminału oraz powieści obyczajowej. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla osób marzących o tym, aby odprężyć się po ciężkim dniu. Lekkie pióro sprawia, że każda kolejna strona mija w ekspresowym tempie. Akcja toczy się w małej wsi położonej na Mazurach. Odnaleziono tutaj zwłoki zakonnicy. Poszlaki wskazywały na śmiertelne potrącenie kobiety, jednak prawda okazała się zupełnie inna.

4. Kluczowy świadek, Jørn Lier Horst

Kryminał napisany przez byłego policjanta zachwyci nawet najbardziej wymagających czytelników. Ciekawe jest to, że książka Kluczowy świadek powstała na podstawie prawdziwej historii. Na miejscu zbrodni odkryto ciało mężczyzny, który przed śmiercią był brutalnie torturowany. Ślady pozostawione przez oprawców świadczyły o tym, że sprawcy czegoś szukali. Ofiara nie miała niemal żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Zastanawiasz się, jaką tajemnicę skrywała?

4. Chirurg, Tess Gerritsen

Po Chirurga powinni sięgnąć nawet ci, którym medycyna nie jest bliska. Głównym bohaterem jest seryjny morderca kobiet, który przed zabójstwem wycina ofiarom macice. Policji nie udaje się jednak trafić na trop mężczyzny. Przełom w sprawie nastąpił dzięki młodej lekarce, która cudem uszła z życiem. Postanowiła podjąć współpracę z detektywem.

5. Żmijowisko, Wojciech Chmielarz

To książka, która trzyma w napięciu, a jednocześnie nie jest zbyt brutalna. Nie brakuje w niej jednak czarnych historii, a także zaskakujących zwrotów akcji. Grupa przyjaciół udała się do gospodarstwa agroturystycznego położonego we wsi Żmijowisko. Sielankę przerywa zaginięcie jednej z kobiet.

6. Księżniczka z lodu, Camilla Läckberg

Akcja toczy się w miasteczku Fjällbacka, gdzie odnaleziono ciało kobiety, która popełniła samobójstwo. Z takim przebiegiem zdarzeniem nie zgadza się jednak jej matka, która jest przekonana, że to upozorowane morderstwo. Wszystko za sprawą tajemnicy z przeszłości.

7. Wielbiciel, Max Czornyj

Książka Wielbiciel przedstawia historie trzech różnych bohaterów, których losy splatają się ze sobą. Śmierć kandydatki na prezydenta wstrząsnęła lokalną społeczność. Policja próbuje ustalić, czy było to samobójstwo czy morderstwo. W tym samym czasie zostaje porwana córka kolejnego uczestnika kampanii wyborczej. Kto za tym stoi?

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.