Strona głównaLiteraturaZestawienie nowości czytelniczych z lipca!

Zestawienie nowości czytelniczych z lipca!

Rynek wydawniczy w lipcu odrobinę zwalnia. Wakacje to doskonały czas, żeby nadrobić zaległości, co nie oznacza, że nie warto poszukać inspiracji czytelniczych również wśród nowości i zapowiedzi. Zapraszam na przegląd książek, które wzbudziły moje zainteresowanie w tym miesiącu!

Stany Zjednoczone miłości – Shaun David Hutchinson

Stany Zjednoczone Miłości, Hutchinson
fot. materiały prasowe
Wydawnictwo Znak Horyzont

W lipcu Wydawnictwo Znak Horyzont zaskoczyło mnie propozycją trochę nietypową dla swojego profilu wydawniczego – powieścią Stany Zjednoczone miłości. Opowiada ona o relacji, jaka nawiązuje się pomiędzy synami dwojga rywali politycznych, gdy trafiają do tego samego schronu podczas alarmu bombowego. To przymusowe spotkanie kończy się długą rozmową, która dowodzi, że przeciwieństwa się przyciągają.

Dre lubi robić wokół siebie dużo szumu. Kręci filmiki, przebiera ludzi za kosmitów, a na konwentach ustawiają się do niego kolejki fanów! Przyciąga uwagę fantazyjnymi strojami i nie liczy się z tym, że emocje, które wzbudza, mogą odebrać jego ojcu szansę w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Dean jest zupełnie inny. Czuje się odpowiedzialny za każdą decyzję, bo wie, że mogą mieć one wpływ na karierę polityczną mamy. Całe swoje życie podporządkowuje osiągnięciu wyniku wyborczego; godzi się nawet na spotkania z dziewczyną wybraną przez sztab wyborczy. Dzięki temu nie musi się zastanawiać, czy mama akceptuje go takim, jakim jest. Po prostu robi wszystko, co mu każą.

Czy rozmowa chłopaków sprawi, że uwierzą w miłość ponad podziałami politycznymi? Czy wszyscy kandydaci grają uczciwie? Dowiecie się z tej wyjątkowej powieści!

Ostatni raz – Helga Flatland

Ostatni raz, Helga Flatland
fot. materiały prasowe
Wydawnictwo Poznańskie

W lipcu w Serii Dzieł Pisarzy Skandynawskich Wydawnictwa Poznańskiego ukaże się powieść Helgi Flatland Ostatni raz. Autorka stworzyła w niej znakomity psychologiczny portret rodziny i wartości relacji, jakie łączą jej członków.

Sigrid pochodzi z niewielkiej miejscowości w zachodniej Norwegii, ale od kilku lat mieszka wraz z dziećmi i partnerem w Oslo, gdzie pracuje jako lekarka. W rodzinnym domu została tylko matka, Anne, z którą bohaterkę łączy trudna relacja – pełna nierozwiązanych spraw, żalu i pretensji. Sytuacja staje się jeszcze bardziej napięta, kiedy Anne dowiaduje się o nieuleczalnej chorobie i prosi Sigrid o pomoc w umieraniu. Ostatni raz opowiada o emocjach, jakie towarzyszą nam u schyłku życia oraz o próbach wyjaśnienia i naprawienia relacji pomiędzy kobietami.

Opowiedz mi o swoim ostatnim seksie – Ian Kerner

Ian Kerner, Opowiedz mi o swoim ostatnim seksie
fot. materiały prasowe
Wydawnictwo Czarna Owca

Ceniony seksuolog i psychoterapeuta, Ian Kerner, w najnowszym poradniku dowcipnie i delikatnie podpowiada, jak osiągnąć spełnienie w życiu erotycznym. Autor wykorzystuje zdobycze nauki, wiedzę medyczną i wyniki najnowszych badań, by wspomóc każdego, kto czuje, że jego sfera erotyczna jest zaniedbana.

When Life HappenedJewel E. Ann

When life happened, Jewel E. Ann
fot. materiały prasowe
Wydawnictwo Filia

Jeśli macie ochotę na zabawną, dynamiczną opowieść z zaskakującymi zwrotami akcji, sięgnijcie po When Life Happened. Bohaterką książki jest Parker, która właśnie wkracza w dorosłe życie. Jej plan jest prosty – chce wyprowadzić się z domu, znaleźć pracę i się usamodzielnić. Jednocześnie w jej życiu pojawiają się mężczyźni. A niekiedy znikają. Autorka zadbała o to, by nie nudzić się podczas czytania tej historii, która, tak jak i życie, ciągle zaskakuje. Ponadto jest pełna emocji zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych.

 Miłość ma smak halloumi – Ginger Jones

Miłość ma smak halloumi, Ginger Jones
fot. materiały prasowe
Wydawnictwo Kobiece

Jeśli lubicie romantyczne historie z kulinariami w tle, zachęcam do sięgnięcia po Miłość ma smak halloumi. To typowo wakacyjna, lekka lektura, od której nie można się oderwać. Jej bohaterką jest Freya, która pracuje w restauracji, gdzie czuje się niedoceniana. Kiedy współpracownik kradnie jej przepis na sernik, miarka się przebiera i kobieta rzuca pracę, a przy okazji – chłopaka. Jednocześnie dowiaduje się, że zakwalifikowała się do konkursu kulinarnego i wyrusza na Cypr z sześcioma współzawodnikami. Tam poznaje interesujących właścicieli restauracji i choć stara się skupić na rywalizacji, nie pozostaje obojętna na urok jednego z nich.

Mam już dość – Danuta Awolusi, Joanna Warpas

Mam już dość, Danuta Awolusi, Joanna Warpas
fot. materiały prasowe
Wydawnictwo Sine Qua Non

O przemocy domowej i psychicznej mówi się i pisze coraz częściej. Okazuje się, że problem jest zatrważająco powszechny. Mam już dość opowiada o przeżyciach wielu kobiet, które postanowiły odejść od przemocowych mężów. To reportaż o emocjach i stresie, jakie towarzyszą kobietom na sali sądowej podczas spraw rozwodowych. O społecznym odbiorze rozpadu małżeństwa i poczuciu pustki, jakie mu towarzyszy.

Socjopaci, manipulanci, alkoholicy, a także oszuści zniszczyli życie niejednej kobiecie. Muszą one zapłacić wysoką cenę za wolność, zanim będą mogły zacząć nowe, lepsze życie. Książka ma na celu wesprzeć i zmotywować do walki te kobiety, którym brakuje sił, by stawić czoła przemocy, jakiej doświadczają w związkach.

Konfetti – Monika Kłos

Konfetti, Monika Kłos
fot. materiały prasowe
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
W lipcu ukaże się powieść Moniki Kłos – Konfetti – pierwsza część cyklu Galaktyka Mony. Książka opowiada o gubieniu i odnajdywaniu siebie, a także pokazuje, że miłość do dziecka daje kobiecie niewiarygodną siłę. Czy przemoc ekonomiczna, traumatyczny rozwód, śmierć matki, samotne macierzyństwo, a wreszcie poważna choroba ostatecznie ją złamią? A może zmotywują do walki o siebie?
Warto zauważyć, że autorka zaczęła przygodę z twórczością literacką, kiedy zdiagnozowano u niej nowotwór, co wywróciło jej życie do góry nogami. Jednocześnie zmusiło do gruntownego przewartościowania tego, co w życiu jest ważne, i skłoniło do podążania za własnymi marzeniami.

Sąsiadka – Helene Flood

Helen Flood, Sąsiadka
fot. materiały prasowe
Wydawnictwo Agora

W lipcu wielbicielom kryminalnych opowieści Wydawnictwo Agora proponuje powieść Sąsiadka. Jej bohaterką jest Rikke, którą policja przesłuchuje w związku ze śmiercią sąsiada. Problem w tym, że kobieta miała romans ze zmarłym i nie chce się do niego przyznać przed mężem. Proponuje policji kilka dni zwłoki w śledztwie, by dać sobie czas na szczerą rozmowę. W międzyczasie dowiaduje się, że morderca mieszka w ich małym budynku. Utkana przez nią sieć kłamstw, niedopowiedzeń i sekretów zaczyna się rwać.

Nie ma tego złego – Lauren Weisberger

Nie ma tego złego, Lauren Weisberger
fot. materiały prasowe
Wydawnictwo Albatros

Autorka bestsellera Diabeł ubiera się u Prady powraca z nową powieścią, w której pokazuje kobiecą solidarność w świecie zbudowanym na obłudzie i pozorach. Jej bohaterki popadają w kłopoty. Jedna zostaje aresztowana za jazdę pod wpływem alkoholu, druga podejrzewa męża o nieszczerość, a kariera trzeciej znajduje się na zakręcie. Ich perypetie autorka opisała ciętym, zabawnym językiem, który pozwoli czytelnikom świetnie się bawić, a jednocześnie uwierzyć w moc siostrzeństwa.

Chcieliśmy być wolni. Powstanie warszawskie 1944 – praca zbiorowa

Chcieliśmy być wolni. Powstanie warszawskie 1944
fot. materiały prasowe
Wydawnictwo W.A.B

W lipcu warto sięgnąć po książkę Chcieliśmy być wolni. Powstanie warszawskie 1944 przygotowaną przez historyków z Muzeum Powstania Warszawskiego. Publikacja jest przeznaczona zarówno dla osób, które doskonale znają przebieg tego ważnego zrywu narodowego, jak i dla tych, którzy dopiero chcieliby się dowiedzieć o tym, co się działo na ulicach Warszawy w sierpniu i wrześniu 1944 roku.


Przeczytaj również nasze zestawienie najlepszych filmów dla młodzieży!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.