A może poradnik? Sierpniowe nowości
Epidemia samotności
Epidemia samotności być może nie jest typowym poradnikiem, jednak można z niej czerpać inspiracje dotyczące budowania wartościowych relacji. Książka ma charakter reportażu, w którym dziennikarki Agnieszka Łopatowska i Monika Szubrycht rozmawiają ze terapeutami i specjalistami z dziedziny psychologii.
Różne oblicza samotności opisują w książce psychiatrzy: Bogdan de Barbaro i Andrzej Silczuk, psycholożki Joanna Chmura, Katarzyna Kucewicz, Beata Chrzanowska-Pietraszuk, Dorota Minta, Edyta Zając, terapeutka Aneta Gajda-Boryczko, pedagog Marcin Łokciewicz, dziennikarka Dorota Próchniewicz, psycholożka i socjolożka Urszula Struzikowska-Marynicz oraz seksuolożka Aleksandra Żyłkowska-Wójcik
Paradoksalnie, we współczesnym świecie, w którym technologia pozwala utrzymywać kontakty na odległość, to samotność jest globalnym problemem. Przyczynia się do wielu chorób, w tym depresji. Jaki wpływ na to ma kult jednostki, własnego ja? Jak wreszcie utrzymać balans pomiędzy potrzebami kontaktów społecznych i samotności? Tego wszystkiego dowiecie się z tej inspirującej lektury.
Kiedy rodzice się rozstają
Życie rodzinne bardzo często dostarcza mnóstwa emocji, niekoniecznie tych dobrych. Kiedy dochodzi do rozpadu małżeństwa, w którym są dzieci, ułożenie na nowo wszystkich relacji staje się olbrzymim wyzwaniem. Poczynając od pierwszych rozmów o rozwodzie, przez konflikty z drugim rodzicem, po konieczność zaopiekowania się sobą i dziećmi – wszystkie te zagadnienia wymagają mądrości i wrażliwości.
Natalia Minge, autorka książki Kiedy rodzice się rozstają, jest psycholożką i pomaga rodzicom w trudach wychowania oraz wspierania rozwoju dzieci. Działa w duchu Rodzicielstwa Bliskości oraz Porozumienia Bez Przemocy. Jest trenerką Komunikacji Opartej na Empatii oraz autorką kilkunastu książek skierowanych do rodziców i dzieci, a przy tym mamą czwórki pociech.
Książka została wydana w serii Mamania. Pierwszy kontakt, których zadaniem jest wsparcie rodziców. Została stworzona przez autorów, którzy w jasny i prosty sposób przekazują wiedzę na najróżniejsze tematy: od jedzenia po wychowanie. To książki zwięzłe, praktyczne, przedstawiające w wyczerpujący sposób najważniejsze zagadnienia.
Metody efektywnej nauki
Rozpoczynający się rok szkolny to bardzo dobry moment, żeby zapoznać się z technikami wspomagającymi szybkie i skuteczne uczenie się. Poradnik Metody efektywnej nauki zawiera informacje o metodach ułatwiających zapamiętywanie, technikach usprawniających czytanie i sposobach notowania, które sprawią, że nauka stanie się przyjemnością, a nie przymusem. Autor, Robert Martin, od lat pasjonuje się tematyką uczenia się, a poznane metody testuje na sobie, a później uczy korzystania z nich osoby w różnym wieku. Jego wiedza może przydać się nie tylko w szkole, ale również w pracy i życiu codziennym.
Jak mówić NIE. O wyznaczaniu granic w relacjach, w szkole i w internecie
Jak mówić o asertywności bez używania niezrozumiałych słów? Michelle Elman to potrafi. W poradniku Jak mówić nie zamieścił same ważne informacje, które ułatwią życie dzieciom, nastolatkom, a także ich rodzicom. Książka zbiera doskonałe recenzje, bo dotyka różnych aspektów rówieśniczego życia, w tym korzystania z internetu i mediów społecznościowych. Trzeba zacząć od stawiania wyraźnych granic, by potem umiejętnie ich bronić. A ta książka uczy tego doskonale.
Dług wobec siebie
Jak osiągnąć sukces, spełnienie życiowe i szczęście? Eric Thomas poznał przepis na to, jak poprawić jakość swojego życia i teraz dzieli się nim z czytelnikami za pośrednictwem książki Dług wobec siebie. Podążaj za pasją, odkryj swoją siłę, osiągnij cel.
Guru motywacyjny pomógł już setkom tysięcy ludzi w dążeniu do lepszego jakościowo życia, a na łamach książki pokazuje, jak zacząć już dzisiaj, od teraz. Autor akcentuje, jak ważne jest głębokie zrozumienie siebie i swojej rzeczywistości, zaakceptowanie, że być może będziesz musiał zrezygnować z czegoś dobrego na rzecz czegoś wielkiego, a także nieustanne dążenie do realizacji swojego potencjału.
Droga samuraja. Jak zasady wojowników uwolnią cię od stresu, lęków i niepokoju
A gdyby tak wziąć za wzór do naśladowania samurajów? Droga Samuraja jest poradnikiem, który łączy filozofię zen z zasadami współczesnej psychologii, dzięki czemu każdy czytelnik może znaleźć w sobie siłę do osiągnięcia tego, czego naprawdę pragnie. Książka zawiera ćwiczenia, medytacje, porady i przypowieści o samurajach, które wspierają radzenie sobie ze stresem, niepokojem i lękami.