Error to thriller z kategorii fikcji politycznej, w którym bohaterowie mierzą się z jednym z najbardziej realnych zagrożeń dzisiejszego świata – destabilizacją bezpieczeństwa cybernetycznego.
Jacek Blajer jest uzdolnionym programistą. Wpada w kłopoty finansowe, a jego jedyną drogą ratunku jest pomoc pewnej grupie w pozornie szybkiej i łatwej akcji hakerskiej. Kiedy dochodzi do zmasowanych ataków hakerskich na całą Polskę, Blajer orientuje się, że właśnie wplątał się w coś większego, niż myślał. Autorzy intrygi nie chcą zostawiać za sobą żadnych śladów ani świadków. Dla Jacka rozpoczyna się wyścig ze śmiercią.
Error to thriller, który przeplata w sobie wątki polityczne z życiem zwykłego człowieka, który niechcący wplątał się w światową intrygę. Cała historia przedstawiona jest z perspektywy kilku osób – Jacka, premiera czy specjalisty od cyberbezpieczeństwa, jak i innych pobocznych postaci. W jednym momencie znajdujemy się w gabinecie polityka, by w następnym ukrywać się w ciemnym mieszkaniu hakera. Dodaje to nieco filmowej dynamiki całej fabule. Tempo akcji jest szybkie, ale przystępność języka nie pozwala się zgubić. Domaradzki sprawnie operuje napięciem, dając nam odpocząć od akcji, by w odpowiednim momencie podwyższyć temperaturę.
Nie można pominąć walorów edukacyjnych książki
W trakcie lektury poznajemy kilka przydatnych wskazówek, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w internecie. Świat wykreowany przez Krzysztofa Domaradzkiego nie różni się od naszego. I miejmy nadzieję, że powieść ta nie jest prorocza. Naszym światem rządzi internet, w którym coraz częściej słyszy się o cyberprzestępstwach, oszustwach, atakach na firmy. Nie jest ciężko dać się złapać w wirtualną pułapkę.
A możesz skusisz się na Agathę Christie?