Strona głównaPublicystykaKultura"All Of Your Flaws" przypadek czy przeznaczenie?

„All Of Your Flaws” przypadek czy przeznaczenie?

Pierwsza część, Flawless zachwyciła mnie. Z pewnością jest to książka, do której kiedyś, może nawet za kilka miesięcy, mogłabym powrócić. Kiedy do moich rąk trafiło All Of Your Flaws, byłam wniebowzięta. Ale czy moje przypuszczenia, że to kolejna piękna i niesamowita historia się sprawdziły?

All Of Your Flaws to powieść z nurtu new adult. Josephine po sześciu latach wraca do rodzinnego miasteczka nieopodal Londynu. Ponownie uderzają do niej wspomnienia z przeszłości, od której za wszelką cenę chciała się uwolnić. Niestety nie wie, że powrót do Moreton znowu może wywrócić jej życie do góry nogami, chociaż do tej pory miała je idealnie ułożone — bogaty, idealny do wspólnej przyszłości narzeczony i skończone studia. Musi na nowo spojrzeć na siebie, na relacje z własną rodziną i przede wszystkim na swoje uczucia.

Narzeczony

Poświęcę Carterowi osobny akapit. Dlaczego? Bo go nie lubiłam i mam dużo do powiedzenia. Lepiej! Jestem pewna, że masa czytelników wręcz go nienawidzi! Psuł wszystko, co tylko mógł i ilekroć się pojawiał, w głowie miałam „boże, idź już stąd”, był zwiastunem kłopotów.

Moja nienawiść do niego nie znaczy, że nie był potrzebny. Wręcz przeciwnie! Carter, narzeczony z Bostonu Josephine, sprawił, że czytało mi się tę powieść jeszcze chętniej. Dodał nutki pikanterii, bo moje myśli krążyły wokół tego „co będzie dalej?” albo „co będzie, jeśli ze sobą zerwą?”.

All Of Your Flaws
fot. Julia Koszela

Chase

W pierwszej części miałam mieszane uczucia, co do jego osoby. Chociaż byłam pewna, że kochał Josephine, coś sprawiało, że nie mogłam go w pełni polubić. Jakby między mną a tym bohaterem był pewien dystans, którego nie umiałam przekroczyć. Druga część uświadomiła mi jednak, że Chase jest wartościową postacią, którą naprawdę lubię. Jakbym nagle zburzyła mur, który między nami postawiłam, za sprawą poznania prawdy i jego wnętrza. All Of Your Flaws pokazuje nam, z czym tak naprawdę się zmagał podczas nieobecności Josephine, jego bratniej duszy i największej miłości. Te wyznania otworzyły mi oczy i dzięki nim polubiłam go do tego stopnia, że stał się moją drugą ulubioną postacią. Niestety, Archera Colemana nie dałby rady przebić.

Przypomnij mi naszą przeszłość

Dlaczego druga część ma taki podtytuł? Warto napomknąć, że akcja dzieje się aż sześć lat później. Josephine po wyjeździe do Bostonu postanowiła wymazać z głowy swoją przeszłość. Co nie szło jej zbyt dobrze… Kiedy wróciła do rodzinnego miasteczka Moreton wszystko do niej powraca. Wszystko, o czym tak bardzo pragnęła zapomnieć. Spotyka dawną najlepszą przyjaciółkę, a potem w jej domu pojawia się najlepszy przyjaciel, który nie chce znowu jej stracić. Jednak największym szokiem jest Chase, który z pozoru ułożył sobie życie na nowo. Nic bardziej mylnego, było kompletnie przeciwnie.

Josephine i Chase z początku żywią do siebie nienawiść, jednak w ich obu tkwi dziwne, początkowo nieokreślone uczucie. Tak, jakby ich sobie brakowało. Jakby ich ponowne spotkanie nie było tylko przypadkiem, a zrządzeniem losu. Od tamtego momentu poznają się na nowo i poznają przeszłość, która ich łączyła.

Podsumowanie

All Of Your Flaws sprawiło, że płakałam przez trzy czwarte książki. Dosłownie nie odrywałam się od chusteczek, które leżały tuż obok. Prawdopodobnie gdybym miała nieco więcej czasu, powieść przeczytałabym w jedną noc. A ma aż czterysta pięćdziesiąt stron! Nie będę owijać w bawełnę i przyznam, że jest to jedna z najlepszych powieści,  jakie w życiu przeczytałam. Wywołuje emocje i to w zaskakująco dużej ilości. Bawiła mnie i wywoływała łzy. Czułam nieokiełznane szczęście i smutek i tak na zmianę. Historia Chase’a i Josephine to prawdziwy rollercoaster, ale zdecydowanie warto na niego wsiąść!


Przeczytaj także recenzję Flaw(less) opowiedz mi naszą historię!

Julia Koszela
Julia Koszelahttps://www.wattpad.com/user/LetaCaceres
Cześć! Zaraz będę miała dwadzieścia lat i wypadałoby, abym się ustatkowała, a nie latała z miejsca na miejsce. Ale co mam poradzić na to, że lubię podróże? I lubię koty, zwłaszcza mojego, z którym czasem całymi dniami mogłabym oglądać Harry'ego Pottera lub sprzątać mieszkanie, śpiewając repertuar Taylor Swift.
Okładka
8
Styl i język
9
Opis
9
Bohaterowie
9
Fabuła
9
Klimat
9
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Pierwsza część, Flawless zachwyciła mnie. Z pewnością jest to książka, do której kiedyś, może nawet za kilka miesięcy, mogłabym powrócić. Kiedy do moich rąk trafiło All Of Your Flaws, byłam wniebowzięta. Ale czy moje przypuszczenia, że to kolejna piękna i niesamowita historia się sprawdziły? All Of..."All Of Your Flaws" przypadek czy przeznaczenie?

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.