Strona głównaFilm"Atomówki" – znamy obsadę aktorskiego serialu od The CW

„Atomówki” – znamy obsadę aktorskiego serialu od The CW [ZAPOWIEDŹ]

Już w sierpniu zeszłego roku pojawiły się pierwsze informacje sugerujące, że wkrótce będziemy mogli oglądać Atomówki w wersji aktorskiej. Stacja The CW potwierdziła swoje plany i całkiem niedawno zamówiła odcinek pilotażowy. Mamy więc już pewność, że taka produkcja powstanie, a całkiem niedawno ujawniono aktorki mające wcielić się w główne role. Kto zagra Bójkę, Bajkę i Brawurkę?

Skąd wzięły się Atomówki?

Pierwszy raz tę animację można było oglądać w Ameryce w 1998 roku. Serial stworzył Craig McCracken, a wyprodukowano go dla stacji Cartoon Network. Produkcja skierowana była do młodszej widowni i skupiała się wokół losów trójki dziewczynek, obdarzonych nadprzyrodzonymi mocami. Walczyły one z przestępczością oraz ratowały miasto wraz z jego mieszkańcami przed kataklizmami i atakami potworów.

Serial animowany szybko zyskał popularność, a emitowano go aż do 2005 roku. Po latach próbowano wrócić do kultowej produkcji, zapowiadając w 2013 roku odcinek Atomówki – Taneczne rewolucje, a następnie w 2016 tworząc nową serię, która niestety nie spotkała się z pozytywnym odbiorem.

Kim są Bójka, Bajka i Brawurka?

Atomówki to grupa trzech dziewczynek. Stworzył je w swoim laboratorium profesor Atomus i nadał im nadnaturalne moce, tj. siła, szybkość, umiejętność latania i wiele innych. Każda z nich otrzymała też unikatowe zdolności, których nie posiadały pozostałe dwie siostry. Na ich czele, jako liderka, stanęła Bójka. Jej charakterystyczny wygląd opiera się na rudych włosach oraz różowej sukience. Cechuje ją inteligencja, lubi się uczyć, a wszystkie swoje działania opiera na logice oraz dobrze przemyślanej taktyce. Kolejna Atomówka to Bajka, kojarzona z kolorem niebieskim. Jest bardzo wrażliwa i dziecinna, lecz potrafi porozumiewać się w każdym języku oraz unikać przemocy w trakcie rozwiązywania problemów, gdyż rzadko się złości. Brawurka to jej kompletne przeciwieństwo. Ciemnowłosa bohaterka uwielbia walczyć i wykorzystywać własną siłę. Przypisany jej został kolor jasnozielony, a z charakteru bywa złośliwa i sarkastyczna.

Ile wiadomo o nadchodzącym serialu aktorskim?

Na razie nie podano oficjalnej daty premiery, wiadomo jednak, że stacja The CW zamówiła już odcinek pilotażowy. Za jego scenariusz oraz produkcję odpowiedzialni są Heather Regnier i Diablo Cody. Podano również nazwiska aktorek, które wcielą się w główne role. Dove Cameron będziemy mogli oglądać jako Bajkę, Chloe Bennet zostanie Bójką, a jako Brawurkę ujrzymy Yanę Perrault.

Serialowe Atomówki najprawdopodobniej nie skupią się wokół dzieciństwa tytułowych bohaterek. Przedstawią je jako dwudziestolatki, żałujące młodości zmarnowanej na ściganiu przestępców. Czy jednak w obliczu nowego zagrożenia uda im się ponownie zjednoczyć i stanąć do walki z siłami zła?

Oficjalnie nie mamy zbyt wiele informacji na temat nadchodzącej produkcji. Obsadzone role dają nam jednak pewność, że takowa powstanie, więc otrzymanie kolejnych materiałów promocyjnych jest tylko kwestią czasu. Miejmy nadzieję, że serialowe Atomówki okażą się sukcesem, a nie porażką.


Stacja The CW odpowiada również za serial Riverdale. Czy jednak faktycznie jest on taki dobry?

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.