Strona głównaFilmAudioseriale rewolucją w świecie filmu?

Audioseriale rewolucją w świecie filmu?

Ostatnio audioseriale przeżywają prawdziwe odrodzenie. Nic w tym dziwnego – są dostępne w każdym miejscu i o każdej porze. Biblioteki audioseriali również rosną w zastraszającym tempie – już na samym portalu Audioteka można posłuchać dziesiątek seriali.

Skąd takie zainteresowanie audioserialami?

Pojawienie się platform streamingowych zmieniło nie tylko branżę filmową, ale również branżę audio. Do wzrostu popularności tego formatu w dużym stopniu przyczyniły się także długi lockdown i brak możliwości wyjścia do kina czy teatru.

Head of Marketing w Audiotece, Monika Bazdyga, mówi, że: „Audioserial, jeśli chodzi o więź i poczucie jedności z bohaterem, nie ustępuje produkcjom telewizyjnym, angażując odbiorców na długie tygodnie”.

Audioteka rozpoczęła swoją działalność już w 2013 roku, publikując pierwszą opowieść w odcinkach – Święty Chaos. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem, co zaowocowało powstaniem kolejnych. Dziś w Audiotece posłuchać można aż 40 audioseriali, a na ten rok zaplanowane są kolejne trzy.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Napięcie rosnące z odcinka na odcinek, wielowątkowa i wciągająca fabuła charakterystyczne są dla popularnych seriali dostępnych na Netfliksie czy HBO Max. Jednakże audioseriale nie odbiegają od znanych produkcji filmowych. Widz mocniej wczuwa się w emocje bohatera dzięki poszerzonemu polu działania dla wyobraźni słuchacza, i to niezależnie od gatunku. W Audiotece dostępne są thrillery, kryminały czy komedie, które dostarczają emocji podobnych do tych przeżywanych przy seansie Stranger Things czy Gry o Tron.

Wśród ostatnich nowości, które przypadły do gustu słuchaczom Audioteki, można znaleźć Dorwać gangstera, Animę czy Jedno słowo. Dwie pierwsze produkcje doczekały się kolejnego sezonu.

Dorwać gangstera 2 gwarantuje najwyższy poziom suspensu i kryminalnej gry

Serial autorstwa Artura Górskiego zapewnia swoim słuchaczom niezliczone zwroty akcji i emocje, które nie opadają aż do końca.

W drugiej części audioserialu, Tima (w tej roli Janusz Chabior) – niespełniony muzyk i mafijny kiler – stanie się celem konkurencyjnego gangu. Tym razem o bezwzględnym i skutecznym egzekutorze usłyszy Europa…

Cały sezon audioserialu dostępny jest w aplikacji Audioteki od 12 sierpnia 2022 roku.

Zwiastun dostępny jest na platformie Youtube.

Anima 2. Powrót to kontynuacja pierwszej części audioserialu, którą słuchacze Audioteki przyjęli z ogromnym entuzjazmem.

Na potrzeby produkcji Wojciech Błażejczyk stworzył oryginalną, wprowadzającą w dramatyczny nastrój muzykę.

Kilka dni po zniknięciu aspiranta Willera jego żonę budzi telefon w środku nocy. Co działo się z policjantem i kto lub co stoi za zniknięciem mieszkańców podlaskiej wsi?

Audioserial w reżyserii Krzysztofa Komandera to pełna grozy i napięcia opowieść o sile tego, czego nie widzimy i czego boimy się najbardziej.

Jedno Słowo to pozycja, która z pewnością spodoba się wielu romantykom

Serial, w którym główną rolę odgrywa Magdalena Różczka, to ośmioodcinkowa opowieść miłosna, w której wielu na pewno się zakocha. Łączy w sobie romans i obyczajówkę, ale nie na próżno szukać w niej również polityki.

Co odróżnia przypadek od przeznaczenia? Czy pani prezydent może się zakochać, a kłamstwo popłaca?

Zwiastun dostępny jest na kanale Youtube Audioteki.

Audioseriale rewolucją w świecie kultury?

Z pewnością audioseriale są kolejnym dużym krokiem w postępie technologicznym popkultury. Serwisy streamingowe, takie jak Audioteka, to wręcz rewolucja w tym świecie i na pewno społeczeństwo nie poprzestanie tylko na tym. Może kiedyś doczekamy się filmów i seriali w technologii VR?


A wszystkim fanom literatury przedstawiamy 5 powodów, dla których warto słuchać audiobooków!

Wiktoria Pietrzak
Wiktoria Pietrzak
mortuis non mentior
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.