Strona głównaLiteraturaRecenzje książek i komiksówCzy dorośli mogą się uczyć z bajek?

Czy dorośli mogą się uczyć z bajek?

Kiedy myślimy o bajkach, od razu na myśl przychodzą nam dzieci. To przede wszystkim do nich kierowane są krótkie i przyjemne treści, głównie z intencją nauczenia ich czegoś. Okazuje się, jednak, że również dorośli mogą wiele wciągnąć z bajek.

Dzieci wyciągają z bajek wiele wartości i nauki. Dzięki krótkim formom uczą się o tym, jak być dobrym i skromnym oraz przyswajają wiedzę o otaczającym nas świecie. 

Bajki mogą przekazać wiele ciekawej wiedzy i wartości również dorosłym.

Pierwszym autorem, który przychodzi mi na myśl, kiedy mówimy o bajkach, jest Ignacy Krasicki. Autor najbardziej znanych bajek, jak Kruk i lis czy O psie i jego panu od dziesiątek lat przekazuje cudowne wartości młodszym i starszym.

Zysk i S-ka w tym roku wydało odświeżone wydane Bajek i przypowieści Krasickiego. Dostępne w dwóch językach – polskim i angielskim – liczne opowiastki przedstawiają czytelnikowi świat dookoła.

W minimalistycznej, białej oprawie, ozdobione rycinami, nie tylko wyglądają ładnie na półce, ale pozwalają przyswajać wiedzę bez zbędnych rozpraszaczy. 

Ignacy Krasicki łatwym i przystępnym językiem przekazuje swoją mądrość. Można zapoznać się z jego twórczością bez obawy o zrozumienie. Zaś tłumaczenie Andrzeja Malkiewicza pozwala nam poznać nieco języka angielskiego w przyjemny i prosty sposób.

To wydanie książki Bajki i przypowieści zdecydowanie nie jest skierowane do dzieci. Prostota książki i tłumaczenie na poziomie nieco wyższym niż początkowe może okazać się nieodpowiednie dla najmłodszych. Z pewnością jest to wersja dla tych starszych, ciekawych klasyki i chcących posiadać ją w ładnych, minimalistycznych wydaniach.


Zapraszamy do lektury recenzji Wszyscy byliśmy za młodzi!

Wiktoria Pietrzak
Wiktoria Pietrzak
mortuis non mentior
Tytuł:
Bajki i przypowieści
Autor:
Ignacy Krasicki
Tłumacz:
Andrzej Malkiewicz
Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
Data wydania:
23.01.2024
Liczba stron:
300
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.