Strona głównaCiekaweCarlos Ruiz Zafón – pisarz, którego trzeba czytać

Carlos Ruiz Zafón – pisarz, którego trzeba czytać

Czytanie książek to jedna z tych czynności, do których dostęp może mieć prawie każdy. Nie wymaga ona wielkich nakładów, a wręcz może być bezpłatna, jeśli np. zdecydujemy się na korzystanie z bibliotek. Często można jednak nabyć książki za stosunkowo niewielkie kwoty, co może być zachętą do stworzenia własnego księgozbioru. Wybór jest naprawdę olbrzymi i z pewnością każdy czytelnik oraz czytelniczka odnajdą swoje tropy literackie, którymi chętnie podążą. Jednym z chętnie czytanych nad Wisłą pisarzy, jest Carlos Ruiz Zafón.

W jego literackich obrazach pełnych tajemnic, namiętności oraz niedopowiedzeń, dziejących się głównie w Barcelonie, zanurzyli się nie tylko odbiorcy z Polski. Z pewnością należy on do wąskiego grona pisarzy, szeroko znanych na całym świecie.

artykuł partnerski

Miasto z mgły – lektura, od której nie można się oderwać

Jeśli więc zastanawiamy się, czy warto sięgnąć po opowieści urodzonego w Barcelonie pisarza, który niestety zmarł w 2020 roku, to odpowiedź brzmi: tak. Warto więc wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło, np.: Miasto Mgły Carlos Ruiz Zafón albo miasto z mgły zafon i zobaczyć, co podpowie nam algorytm. Carlos Ruiz Zafón nie pozostawił po sobie szczególnie obszernego dorobku pisarskiego, ale jego powieści uwiodły wiele milionów ludzi na całym świecie i nic nie wskazuje na to, by nie wpływały na nowych odbiorców. Miasto z mgły zbudowane jest na koncepcie, iż młody chłopak postanawia zostać pisarzem, widząc, że jego opowieści zaciekawiają bogatą dziewczynę, w której się bez pamięci zakochał. Ten zbiór jedenastu opowiadań pokazuje pełnię jego możliwości pisarskich. Powieści mistrza i inne jego pozycje nie schodzą więc z list bestsellerów. Na pewno warto po nie sięgnąć.

Porywające cechy pisarstwa Zafóna – warto czytać

Powieści pełne pisarskiej magii typowej dla tego pisarza sprawiają, że trudno się od nich oderwać. Do najbardziej znanych utworów należą: Miasto z mgły, Cień wiatru, Gra anioła oraz cykl książek dla młodzieży Trylogia mgły. Do napisania książki przystępował zawsze uzbrojony w szeroką wiedzę, co do miejsc w których książka jest osadzona itp. Dużą zaletą jest także spora doza niesamowitości, znajdująca się w tych pozycjach, jak chociażby pomysł na osadzenie jednej z nich na cmentarzu zapomnianych książek. Jest tam wiele tropów, które są elementami większej całości. Znajdziemy w nich także nawiązania wprost do mistrzów Zafóna, a wszystkie opowieści mogłyby stać się scenariuszami filmowymi i tak się właśnie dzieje. Warto z pewnością nabyć na stronie www.woblink.com choćby jeden ebook tego jednego z najpopularniejszych pisarzy współczesnych.

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.