Strona głównaPublicystykaKulturaCztery książki do przeczytania w listopadzie

Cztery książki do przeczytania w listopadzie

Jesień to dla wielu czas kojarzący się z powrotem do szkoły czy na uczelnię. Dzisiaj chciałabym wybrać się z wami w podróż w te strony dzięki kilku powieściom. Przygotowałam dla was propozycję kilku tekstów z motywem romantycznym między uczniem (studentem), a nauczycielem. Wbrew pozorom to naprawdę ciekawy temat!

HOPE AGAIN – MONA KASTEN

Cztery książki - Hope again
empik.com

Całą serię książek Mony czytałam już jakiś czas temu, ale ta najbardziej chwyciła mnie za serce i już kilka razy do niej wracałam.

Everly jest studentką, która zostawiła za sobą traumatyczną przeszłość. Nolan prowadzi na uczelni zajęcia z kreatywnego pisania. Dziewczyna w swoich pracach wraca do swoich wspomnień, a on nie umie przejść wobec tych historii obojętnie. Noc – czas, kiedy nawiedzają ich demony przeszłości, pozwala im się bliżej poznać. A od przyjaźni do miłości już cienka granica.

JEDEN BŁĄD – ANNA SZAFRAŃSKA

Cztery książki - Jeden błąd
empik.com

Do tego tytułu podchodziłam już z pewną dozą nieufności. Ta historia dzieje się w klasie maturalnej i opowiada historię Dominiki, świeżo upieczonej nauczycielki, znajdującej się w toksycznym związku, i jej ucznia Mikołaja, pochodzącego z biednej rodziny. Odważyłam się po nią sięgnąć, tylko ze względu na to, jak bardzo lubię historię tej pisarki i nie pożałowałam…

KOCHAJĄC PANA DANIELSA – BRITTANY C. CHERRY

Cztery książki - Kochając pana Danielsa
empik.com

Tę książkę czytałam w ciemno, bez zajrzenia na opis na okładce. Wystarczyło mi nazwisko autorki, uwielbiam powieści  Brittany. Ta opowiada historię Ashley i Daniela, próbujących ułożyć sobie życie po tragicznych przejściach. Ta para zbliża się do siebie najpierw na gruncie prywatnym, dopiero potem okazuje się, że pan Daniels będzie jej nowym nauczycielem. Historia szczerej, ale zakazanej miłości, pełna zwrotów akcji, przy której wylałam bardzo dużo łez.

SLAMMED – COLLEEN HOOVER

Cztery książki - Slammed
empik.com

Ta książka pod pewnymi względami kojarzy mi się z opisaną powyżej, ale to nadal dwie odmienne – choć równie ujmujące – historie. Layken wraz z mamą i bratem rozpoczyna nowe życie w Michigan. Właśnie tam w trakcie wakacji poznaje Willa, który jest dla niej ogromnym wsparciem, gdy przechodzi przez trudny okres. Oboje są w szoku, gdy we wrześniu okazuje się, że jest on jej nowym nauczycielem.

Możemy przeczytać również drugą i trzecią część tej historii, co sprawia, że wydarzenia nie następują po sobie zbyt szybko. Jedna z nich opisuje całą sytuację z innej perspektywy, co pozwala w pełni zrozumieć motywy bohaterów.

To moje cztery książki. A jakie historie z wątkiem romantycznym między uczniem a nauczycielem wy możecie polecić?


Zobacz recenzję książki Świat według Jo.

Murray Zuza
Murray Zuzahttp://www.wattpad.com/user/ZuzannaMurray
Uzależniona od książek, ostatnio również od Legimi. Nie wyobraża sobie życia bez czytania i odpowiedniej dawki dobrej muzyki. Miłośniczka jazdy figurowej i matematyki. Przyszła programistka.
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.