Strona głównaFilmCzy powstanie adaptacja „Przeklętego Dziecka"?

Czy powstanie adaptacja „Przeklętego Dziecka”?

Pomimo różnych opinii Harry Potter i Przeklęte Dziecko osiągnęło niesamowity sukces. Sprzedany w milionach egzemplarzy scenariusz do sztuki będącej kontynuacją znanej serii o czarodzieju odbił się szerokim echem. Od kilku lat fani zadają sobie pytanie – czy powstanie filmowa adaptacja?

Minęło dziesięć lat, odkąd mogliśmy ujrzeć na ekranach kin ostatnią część  Harry’ego Pottera. W 2016 roku mieliśmy okazję powrócić do magicznego świata za sprawą Newta Scamandera oraz Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć. Przygody młodego magizoologa wywołały niesamowite poruszenie wśród publiczności. Jednak nie tego oczekiwali fani.

Warner Bros. pracuje nad kontynuacją Harryego Pottera?

Portal We Got This Covered dotarł do źródła, które odkryło, że adaptacja dalszych przygód chłopca, który przeżył jest na etapie planowania. Według przecieków wytwórnia rozpocznie prace nad projektem zaraz po ukazaniu się ostatniej części Fantastycznych zwierząt. Tu wieści są mniej przyjemne, bowiem jej premierę zapowiedziano na 2024 rok.

Pociąg do Hogwartu na moście
Fot. Pixabay

Akcja dziewiątego filmu ma rozgrywać się dwadzieścia lat po słynnej Bitwie o Hogwart. Fabularnie ma być inspirowany wydarzeniami z książki Harry Potter i Przeklęte dziecko, ale nie będzie to wierna adaptacja. Studio planuje zaczerpnąć kilka wątków z książki, jednocześnie dodając nowe. Główna oś fabularna kręcić się ma wokół córki Czarnego Pana, próbującej wskrzesić ojca. Jednak to nie wszystko! Jak podaje źródło, Warner Bros. liczy na sukces filmu, aby tworzyć zupełnie nową serię, która opierać się będzie na przeżyciach syna słynnego Pottera – Albusa Severusa. Najmłodsze z dzieci chłopca z blizną zadebiutowało w ostatniej scenie Insygniów Śmierci, jest również protagonistą Przeklętego Dziecka.

Za scenariusz odpowiadać będzie J.K. Rowling, a na fotelu reżysera zasiądzie David Yates, związany z oryginalną serią od piątej części. Powróci również większość poprzedniej obsady.

Z uwagi na fakt, że są to jedynie doniesienia, a nie oficjalnie potwierdzone informacje, kontynuacja Harry’ego Pottera pozostaje na razie w sferze pogłosek. Należy zwrócić przy tym uwagę, że źródła We Got This Covered niejednokrotnie udowodniły swoją wiarygodność. Nie pozostaje nam jednak nic innego, jak czekać na oficjalne stanowisko WB.


A jeśli jesteście ciekawi, którą postać z Harry’ego Pottera przypominasz, zajrzyj do naszego quizu!

Wiktoria Pietrzak
Wiktoria Pietrzak
mortuis non mentior
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.