Strona głównaCiekaweCzy warto wracać do starych gier?

Czy warto wracać do starych gier?

Wchodząc do sklepu, typu Media Expert, po najnowszy produkt Ubisoftu, Bethesdy, CD Projektu i wielu innych dystrybutorów popularnych tytułów, szukamy głównie tych, które dadzą w kość naszym sprzętom. Producenci gier dążą do jak najlepszej grafiki, by przyciągnąć naszą uwagę, na którą coraz częściej patrzymy wyrzucając przykładowego Wolfenstein 3D do lamusa. Najczęściej to właśnie grafika jest dla nas najważniejsza, bo w końcu to jest coś, co widzimy na bieżąco grając.

CZY TO DOBRY RUCH ZE STRONY TWÓRCÓW?

Oczywiście, że tak. Przez to przecież zarabiają i stać ich na nowe tytuły dla nas. Niestety w wielu przypadkach większy wydatek na grafikę wiąże się z mniejszym wkładem dochodów, na samą fabułę czy grywalność. Grywalność da się jeszcze w części naprawić w patchach, ale fabuły nie da się zmienić, przez co możemy jedynie ubolewać nad krótką i słabą fabułą.

Czy warto wracać do starych gier

JAK TO WCZEŚNIEJ WYGLĄDAŁO?

Odpowiedź jest prosta: nijak – żart. Kiedyś twórcy skupiali się nad długością i mechaniką gry, przez co dawali nam pełno wartościowych i wciągających tworów. Oczywiście teraz także się z tym spotkamy, ale coraz częściej jest tak, że gra nie przekracza ośmiu godzin rozgrywki. Przykładowa seria The Elder Scrolls odznaczyła się swoim ogromem w zadaniach pobocznych, które dodawały kolejne godziny w grze. Na poparcie mojego przemyślenia, że twórcy mniej skupiają się na samej grze, dam tu przykład Fallout 76, który przy wyjściu powiesił na stryczku Bethesdę jak to się stało wcześniej z Ubisoft i ich Assassin’s Creed Unity.

Czy warto wracać do starych gier

CZY JEST AŻ TAK ŹLE?

Oczywiście, że nie. Twórcy przy każdym potknięciu dostają solidną krytykę od fanów, którzy nie szczędzą niemiłych słów. Po takiej sytuacji szansa na coś złego coraz bardziej się zmniejsza.

Czy warto wracać do starych gier

TO JAK W KOŃCU? WRACAĆ, CZY NIE?

Sądzę, że każdy powinien wrócić do starszych tytułów, żeby chociażby zobaczyć, jak to kiedyś wyglądało. Jeśli chcemy zacząć z grami, to możemy zobaczyć, jak te duże firmy zaczynały. Wiele starszych gier ma dobrą fabułę, przez którą nie będziemy patrzeć nawet na grafikę.

Przykłady takich gier:

  • Dragon Age Origins
  • Mass effect 1
  • Rayman

Zastanawiasz się czym jest RP i jak to robić?

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.