Strona głównaLifestyleDzień Matki – 5 pomysłów na prezent

Dzień Matki – 5 pomysłów na prezent

26 maja, czyli Dzień Matki, zbliża się wielkimi krokami i warto pamiętać, że to już za chwilę. Z tej okazji chętnie obdarowujemy nasze mamy prezentami, wybieranymi specjalnie dla nich. Jednak po kilku latach nasza kreatywność może się wyczerpać, dlatego przed Tobą kilka pomysłów.

Mama to jedna z najważniejszych kobiet w życiu większości z nas. To ona nosi nas pod sercem przez dziewięć miesięcy, a potem karmi, bawi i uczy. Im jesteśmy starsi, tym lepiej rozumiemy, jak wiele dla nas robi. Zbliżający się Dzień Matki stawia pytanie, jak się jej odwdzięczyć.

26 maja to idealna okazja, aby przekazać przynajmniej namiastkę wdzięczności. I chociaż mamy często twierdzą, że wystarczą im tylko życzenia i pamięć, to warto je zaskoczyć czymś specjalnym. To szansa na wykorzystanie swojej kreatywności i zaplanowanie wyjątkowego prezentu. Spersonalizowane kubki, torby czy magnesy na lodówkę zyskują w ostatnich latach coraz większą popularność i powstają sklepy, które specjalizują się właśnie w tego typu asortymencie. W Internecie możemy odwiedzić wiele witryn oferujących podobne, a nawet identyczne, upominki. Jednak jeśli brakuje Ci już pomysłów na prezent na Dzień Matki, to mam kilka propozycji:

  1. Kwiaty

Wydaje się banalne i oklepane, ale przecież kwiaty to nie tylko bukiet róż. Maj to miesiąc, w którym wiele osób sadzi kwiaty w ogrodach lub w doniczkach na balkonach. Takie rośliny przetrwają znacznie dłużej niż te cięte. Asortyment w sklepach ogrodniczych jest różnorodny i nie powinno być problemów, aby dopasować kwiaty do gustu mamy. Będzie to nie tylko zaskoczenie, ale także satysfakcja, gdy zakwitną.

  1. Biżuteria

Delikatne kolczyki i bransoletka na cienkim łańcuszku? A może bardziej wyrazista biżuteria jak bursztyny lub korale? Taki prezent wymaga znajomości gustu oraz stylu swojej mamy. Jeśli nie mamy takiej wiedzy, wtedy warto postawić na neutralną i mało zdobną biżuterię. Można także pomyśleć o spersonalizowanym grawerze. Taka możliwość jest zazwyczaj dostępna stacjonarnie u jubilerów oraz w niektórych sklepach internetowych.

  1. Na wesoło

Szukając w Internecie natchnienia, można znaleźć wiele zaskakujących i ciekawych prezentów. Jednak jeśli będziesz miał szczęście lub będziesz szukał wystarczająco długo, możesz znaleźć coś nowego. Dobrym przykładem jest upominek na wesoło, jakim są kupony dla mamy (dostępne także dla taty), które mogą okazać się idealne do wykorzystania za jakiś czas. Każda mama znajdzie tam coś dla siebie. Romantyczna kolacja z tatą? A może wyręczenie przy sprzątaniu?

  1. Fotoksiążka

Prezent zdecydowanie wymagający poświęcenia kilku godzin na wybranie najlepszych zdjęć, a może nawet dopisanie kilku własnych komentarzy. Możliwości jest wiele. Wywołanie zdjęć i ozdobienie ich samodzielnie, a może lepszą opcją będzie zamówienie fotoksiążki u fotografa lub na jednej z licznych stron internetowych. Dla osoby lubiącej sentymenty okaże się wartościowym i niezapomnianym prezentem.

  1. Książka

Kolejny pomysł, który może wydać się banalny, ale wcale nie musi taki być. Rynek czytelniczy jest bardzo różnorodny i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Powieść na wieczór, poradnik, biografia lub reportaż. Ilość pozycji i wybranie właściwej może przysporzyć problemów. Tutaj dobrym rozwiązaniem może okazać się bezpieczny wybór popularnej książki lub przejrzenie biblioteczki mamy. Jeśli jednak nie chcesz ryzykować to warto zabrać mamę na „książkowe polowanie” lub podarować jej kartę prezentową?

 

To jedynie 5 pomysłów na upominek z okazji Dnia Matki. Możliwości mamy wiele i wystarczy odwiedzić kilka sklepów, aby zrobić zakupy last minute albo poświęcić na to więcej czasu i wykonać coś własnoręcznie.

Jednak warto pamiętać, że prezent to tylko dodatek. Najważniejsze jest, aby w ten dzień odwiedzić lub przynajmniej zadzwonić do swojej mamy. Tego dnia powinniśmy pamiętać, aby docenić kobiety, które nas wychowują przez tyle lat. Przecież gdyby nie one, to nie byłoby nas tutaj, prawda?


https://writerat.pl/co-czytac-zeby-sie-nie-nudzic-w-okresie-koronawirusa/

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.