Strona głównaCiekaweGdzie warto pojechać, kiedy to się skończy?

Gdzie warto pojechać, kiedy to się skończy?

Gdzie warto pojechać, kiedy to się skończy? Pogoda za oknem wystawia nas na naprawdę trudną próbę. Letnie słońce i opustoszałe miejsca rekreacji brzmią jak idealny sposób na spędzanie czasu. Niestety tym razem, przez epidemię Koronawirusa, musimy zostać w domu i marzyć! W końcu kto nam zabroni? Czemu nie pomyśleć o wyjeździe odpowiednio tanim i rekompensującym nam wszystkie słoneczne dni, które właśnie oglądamy przez okno. To co? Jedziemy?

Gdzie warto pojechać? – Afryka

Afryka - tanie loty do afryki, tanie wycieczki
pixabay.com

W myśl cytatu Nigdy nie bój się marzyć o czymś lepszym, słonko zaczniemy od… Afryki. A dokładnie od Maroka. Planując wylot na dwa ostatnie tygodnie lipca do Marakeszu w obie strony zapłacimy około 270 złotych a za najtańsze łóżko w pokoju koedukacyjnym drugie tyle (śniadanie gratis!), lecz nie jest to jeszcze szczyt polskiego cebulactwa (w pozytywnym tego słowa znaczeniu!) Na portalu couchsurfing.com jest ponad 18 tysięcy ludzi, którzy chętnie ugoszczą, nakarmią i pokażą miasto. W razie obaw, można poczytać wystawione przez użytkowników opinie o większości gospodarzy .

Rumunia miejscem, gdzie warto pojechać

Rumunia - tanie loty do Rumunii, co warto zwiedzić.
pixabay.com

Poszaleliśmy – zejdźmy może nieco na ziemię… Żartowałem! Większość z nas pamięta z serii o przygodach młodego czarodzieja w okularach gdzie żyją smoki. Rumunia! Jak to brzmi! A ile kosztuje? Za przeloty w dniach 03.07 – 10.07 do Bukaresztu zapłacimy jakieś 197 złotych! I znów drugie tyle za nocleg, lecz tym razem bez śniadania. Jeśli chcecie zaoszczędzić jeszcze więcej na poszukiwaniu hotelu, a nie chcecie nocować na czyjejś kanapie, warto zabookować pobyt na jeden dzień. Dzięki temu na miejscu może się okazać, że ten sam pokój bez rezerwowania na bookingu jest tańszy. Do tego dochodzi praktyka targowania się o cenę. W ostateczności w okolicy możemy znaleźć więcej tańszych okazji na nocleg, których próżno szukać póki co w sieci.

Warto pojechać… Nie, nie, nie. Warto polecieć!

Warszawa i Warszawa nie? A jest tyle innych, pięknych miast w Polsce, więc zapytam. Latamy z Gdańska? Nie? A warto byłoby zacząć! Pod tym tytułem skrywa się strona na Facebooku, która co jakiś czas pokazuje naprawdę ciekawe oferty lotów. Barcelona za 92 złote? Gruzja za 112 a Islandia za 212? W sumie, czemu nie? W dobie Internetu i możliwości jakie niesie za sobą, warto korzystać ze wszelkich możliwości, by znaleźć dla siebie okazję.

Dobrze mieć kompana do podróży

Autostop - czy warto mieć kompana do podróży
pixabay.com

Jeśli nie lubicie latać, a wciąż chcecie gdzieś wyjechać, warto zainteresować się portalami do szukania kompanów w podróży autem, czy odwiedzić strony przewoźników autokarowych jak Flixbus czy Sindbad. Idealna opcja wyjazdu może kryć się w każdym miejscu, a dzięki między innymi mapom, które prowadzą Flixbus, Kayak, czy wiele innych stron, możemy odkryć połączenia, o których nawet nie myśleliśmy w cenach, o których mogliśmy wcześniej tylko pomarzyć.

To tyle na teraz

Tu zakończymy naszą wirtualną podróż po marzeniach, tej formy nie zdołają nam zabrać. Zostańmy proszę w domach i uzbrajajmy się w wiedzę. Gdy tylko będzie można wykorzystamy ją ze zdwojoną siłą. Do zobaczenia na szlaku podróżnicy!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.