Strona głównaPublicystykaKulturaGra o Tron – nadchodzi nowa część?!

Gra o Tron – nadchodzi nowa część?!

Wichry zimy zapowiedziane przez George’a R. R. Martina! Tylko czy autor dotrzyma słowa?

Pieśń Lodu i Ognia – jedna z najpopularniejszych serii książek fantasy na świecie została wydana dotychczas w ośmiu tomach. Dodatkowo napisane zostały spin-off’y oraz prequele bohaterów Westeros i ich przodków. Fani twórczości Martina już od wielu lat z niecierpliwością czekają na kolejną część pod tytułem Wichry Zimy. Tylko kiedy będziemy w stanie ją zakupić?

Co na to autor?

Kilka miesięcy temu pisarz obwieścił na swoim blogu wiadomość, że jeżeli do Worldconu 2020 nie opublikuje najnowszej części historii o Żelaznym Tronie, czytelnicy mają zgodę na zamknięcie go w małej kabinie na White Island, aż skończy tworzyć. Jest to dosyć niecodzienna metoda zmotywowania się do pisania. Ale niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie miał dosyć pracy!

Wirus niszczy plany!

Wielu miłośników serialu sięgnęło po książki George’a R. R. Martina przez niesatysfakcjonujące zakończenie ósmego sezonu. Wszyscy chcą wiedzieć, jak sam pisarz skończy całą serię. Jednak do tego momentu raczej dalej, niż bliżej… Przez pandemię koronawirusa Worldcon został odwołany. Nie podano oficjalnej daty przesunięcia. To znaczy, że pisarz ma więcej czasu na dokończenie książki. A my dłużej będziemy żyć w niecierpliwości!

Pisarz uspokaja

Mimo zapewnień Martina, fani obawiają się, że do premiery nigdy nie dojdzie. Twórca jedynie zapewnia nas, że codziennie pracuje nad Wichrami Zimy i nie musimy się obawiać o jego zdrowie. Nie mamy innego wyboru, jak tylko czekać na dalsze ogłoszenia. Jakby to powiedziała Ary’a: „strach tnie głębiej niż miecze”. W naszym przypadku chyba jednak niecierpliwość.


Newsy o kulturze

Przeczytaj także

1 KOMENTARZ

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.