Strona głównaCiekaweHI:STORY – nowy imprint Wydawnictwa Otwartego

HI:STORY – nowy imprint Wydawnictwa Otwartego

Wielbicieli historii z pewnością ucieszy informacja, że Wydawnictwo Otwarte stworzyło nowy, w całości poświęcony książkom historycznym imprint, który startuje już 22 marca. W HI:STORY czytelnicy znajdą zarówno książki popularnonaukowe, prace uznanych historyków, jak i najbardziej wciągające powieści historyczne.

Historia opowiadana z nową pasją

Jak mówi Szymon Langowski, pomysłodawca i szef imprintu HI:STORY:

„Każdego dnia historia dzieje się na naszych oczach. Każde wczoraj to już historia, każde dziś jutro się nią stanie. To historia pozwala lepiej zrozumieć współczesny świat i nadaje kontekst bieżącym wydarzeniom. To dzięki niej możemy spojrzeć na naszych przodków, a także poznać ludzi, którzy żyli dwieście czy dwa tysiące lat temu. Jednak aby to było możliwe, niezbędne jest odpowiednie podejście do historii – jej poznawanie powinno być przede wszystkim fascynujące. To jest właśnie nasz główny cel – pokazać, że czytanie o starożytnym Rzymie, średniowiecznych mnichach czy drugiej wojnie światowej może być rozrywką równie atrakcyjną jak oglądanie najlepszych seriali. A do tego wypełni nasze głowy tyloma ciekawostkami, że już nigdy nie zabraknie nam tematów do small talku w windzie”.

W HI:STORY pojawią się książki najciekawszych polskich popularyzatorów historii. Wszystkie pozycje będą się wyróżniać na rynku przystępnym językiem i atrakcyjnymi tematami. Szczegółowych informacji warto poszukać na stronie www.wydawnictwohistory.pl

Pierwsze tytuły z nowym logo

Starożytność
fot. Wydawnictwo Hi:story

W ramach najnowszej marki jako pierwsza ukazała się książka Jak zmieścić całą starożytność w jednej windzie, która opowiada o archeologii i starożytnej Grecji. Dzięki niej czytelnicy będą mieli szansę się przekonać, jak wiele motywów pochodzących ze starożytności jest ciągle aktualnych. A jednocześnie świetnie się bawić.

Absurdalne fakty z historii
fot. Wydawnictwo Hi:story

Dzięki Absurdalnym faktom z historii poznamy najbardziej ekstrawaganckich ludzi w dziejach i najdziwniejsze zwierzęta. Przeszłość i losy postaci historycznych opowiedziane z anegdotycznego punktu widzenia przyprawią czytelników o salwy śmiechu i okrzyki niedowierzania.

Kolejną książką będą Mity o Hitlerze – pozycja, która raz na zawsze zweryfikuje narosłe wokół przywódcy Trzeciej Rzeszy teorie. Następnie w drugiej połowie 2023 roku ukaże się seria powieści Bernarda Cornwella o poszukiwaniach Świętego Graala. Natomiast jesień upłynie pod znakiem bestsellerowej powieści Santiaga Posteguilla o Juliuszu Cezarze.


Jeśli szukasz informacji o innych historycznych książkach, przeczytaj naszą recenzję książki Spartakus. Gladiator!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.