Strona głównaCiekaweJak działa największy Antykwariat i Księgarnia w Polsce?

Jak działa największy Antykwariat i Księgarnia w Polsce?

Antykwariat i Księgarnia Tezeusz jest liderem branży antykwarycznej, który posiada w swoim księgozbiorze blisko 550 tysięcy książek używanych i kolekcjonerskich. Może się również poszczycić bogatym i stale uzupełnianym zbiorem antyków sprzed 1950 roku oraz wieloma antykwarycznymi białymi krukami dla kolekcjonerów.

artykuł sponsorowany

Sklep oferuje także bardzo bogaty wybór – 240 tysięcy nowości wydawniczych, bestsellerów i książek z niemal każdej kategorii tematycznej. Ponadto posiada szeroki dział z artykułami piśmienniczymi, puzzlami, grami i zabawkami od czołowych producentów. Tym samym zapewnia swoim klientom trudno dostępne lub już niemożliwe do zdobycia na rynku tytuły oraz pozwala być im na bieżąco z premierami wydawniczymi.

Jakie były początki działalności firmy oraz co sprawiło, że cieszy się taką popularnością?

Powstanie Antykwariatu i Księgarni Tezeusz

Antykwariat i Księgarnia Tezeusz istnieje nad rynku od 2011. Celem założyciela Andrzeja Miszka od początku było zaoferowanie ludziom mądrych i stosunkowo tanich książek, które sam chętnie czyta. Do dziś pracownikom Tezeusza zależy na tym, by promować czytelnictwo, zachęcać do czytania dzieci i młodzież, a także dawać książkom drugie życie. Postawione zadanie dostarczania wartościowych i unikatowych tytułów jest sukcesywnie realizowane od 10 lat i doceniane przez czytelników.

Początki firmy były niepozorne, a wszystko zaczęło się od wystawienia przez założyciela na Allegro pierwszych 26 książek. Na licytacji znalazły się m.in. Wyprawy krzyżowe i Dzienniki Kopplera. W tamtym czasie Tezeusz zatrudniał dwóch pracowników, a jego siedziba mieściła się w Kasince Małej w domu wspólników i współzałożycieli firmy – Andrzeja Miszka i Małgorzaty Frankiewicz.

Wystawnie pierwszego większego księgozbioru liczącego ok. 4 tys. książek cieszyło się dużym powodzeniem wśród klientów. Przyciągała ich niska cena i atrakcyjność sprzedawanych dzieł. We wrześniu i październiku 2011 roku Andrzej Miszk kupił trzy wielkie naukowo-kolekcjonerskie księgozbiory z historii, politologii, filozofii, etnografii i literatury pięknej, liczące 9 tys. książek. Stały się one podstawą szerokiej oferty dla klientów i kluczowym etapem początków firmy. Tezeusz już w czasie pierwszego roku działalności zatrudniał łącznie 8 pracowników.

Kolejnym ważnym krokiem w rozwoju Antykwariatu było otworzenie w grudniu 2011 roku własnego sklepu internetowego, obecnie funkcjonującego pod nazwą tezeusz.pl, z ilością ok. 7 tys. tytułów oraz zatrudnienie pierwszych kupców skupujących książki. Nie zapominano także o promocji firmy. Tezeusz reklamował swoje usługi i sprzedawał książki podczas trwania Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku w sierpniu 2012 roku przez trzy tygodnie. W marcu 2013 roku rozszerzył swoją ofertę o nowe egzemplarze pochodzące z hurtowni Azymut. Pełną ofertę książek czytelnicy znajdą na www.tezeusz.pl.

Duża firma na małej wsi – jak mogło się to udać?

Jak się okazuje największy Antykwariat i Księgarnia w Polsce może znajdować się na wsi. W październiku 2016 roku nastąpiła przeprowadzka firmy z Kasinki Małej oraz 3 innych lokalizacji magazynowych, do nowej siedziby w Lubniu 1119. Tezeusz zajmuje obecnie powierzchnię magazynowo-biurową wielkości ponad 1500 m².

Lubień jest małą, malowniczą miejscowością w województwie małopolskim. Leży w Beskidzie Wyspowym i znajduje się u szczytów Lubonia Wielkiego, Szczebla i Zębalowej. Miłośnicy książek, którzy chcieliby pobuszować po regałach i zobaczyć siedzibę firmy, mogą skorzystać ze sklepu stacjonarnego znajdującego się w Lubniu 1119. Sklep jest ulokowany 500 m od Zakopianki w kierunku Mszany Dolnej.

Książki pozyskiwane dzięki 9 filiom skupu w Polsce są dostarczane do siedziby za pomocą kurierów. Z kolei dla osób pochodzących z okolicy, to jedno z niewielu tak atrakcyjnych miejsc pracy, które pozwala na mieszkanie w rodzinnej miejscowości bez konieczności przeprowadzki do dużego miasta. Firma zatrudnia obecnie 140 pracowników. Ekipa Tezeusza to ludzie z prawdziwą pasją do literatury. Antykwariat i Księgarnia Tezeusz stanowi idealne miejsca do pracy dla bibliofilii, literaturoznawców i filozofów.

Skutecznie działający Antykwariat i Księgarnia Tezeusz to zasługa wielu czynników. Jego filarem są ludzie, pasja do książek oraz zadowoleni klienci. Firma stale się rozwija i zależy jej na podnoszeniu jakości swoich usług. A to wszystko w przyświecającej idei zapewnienia każdemu łatwego i szybkiego dostępu do wartościowej literatury.

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.