Strona głównaGryJakie gry wybrać: planszowe czy komputerowe?

Jakie gry wybrać: planszowe czy komputerowe?

Bardzo często osoby, które uwielbiają spędzać wolny czas w towarzystwie znajomych, twierdzą, że najlepszym i jedynym słusznym wyborem są gry planszowe. Z drugiej strony te osoby, które chcą pograć w pojedynkę lub ze znajomymi online preferują gry komputerowe, które w takiej sytuacji sprawdzają się lepiej niż planszówki.

Nie oznacza to, że któreś z tych rozwiązań jest lepsze lub gorsze. Po prostu warto zapoznać się z grami planszowymi i komputerowymi, a dopiero później wybrać dla siebie takie tytuły, które dostarczą najwięcej rozrywki i pozwolą spędzić czas w preferowany sposób.

  1. Gry planszowe czy komputerowe?
  2. Jak znaleźć najlepsze gry planszowe?
  3. Największy wybór gier planszowych i komputerowych
  4. Nie tylko gry planszowe: gry komputerowe w ramach subskrypcji

Trudno jednak czasami znaleźć nowość, gry planszowe nie mają aż takiego marketingu jak tytuły wydawane na komputery lub konsole. Wystarczy jednak wiedzieć, gdzie można znaleźć najlepsze gry planszowe w przystępnych cenach, aby można było trafić na ciekawe propozycje. Jeżeli natomiast chodzi o gry komputerowe, to w tym przypadku problemem jest zbyt duża ilość produkcji, jakie każdego miesiąca pojawiają się na popularne platformy. Idealnym rozwiązaniem byłoby sprawdzenie każdej z nich przynajmniej przez kilka minut i samodzielne przetestowanie tytułu, co jednak wiąże się z dużymi wydatkami. Okazuje się jednak, że dostępne są usługi w ramach subskrypcji, które pozwalają graczom za niewielkie pieniądze grać w dowolne tytuły z oferty. Jedną z nich jest popularna EA Access.

Gry planszowe czy komputerowe?

Bez względu na to, czy preferujesz gry logiczne, czy też interesują cię gry strategiczne lub zręcznościowe, możesz w nie grać zarówno na komputerze lub konsoli, jak i z wykorzystaniem popularnych gier planszowych. Wybór tego typu tytułów jest obecnie ogromny, co dotyczy nie tylko gatunku i mechaniki, ale również tematyki. Chociaż wydaje się (przynajmniej tym osobom, które nie mają żadnego doświadczenia z grami planszowymi), że gra planszowa musi być nudna, to można przebierać w propozycjach znanych producentów, na które składają się gry o tematyce zombie, wojennej, strategicznej i wielu innych. Są to najczęściej tytuł dla starszych dzieci, ale można również trafić na gry dla całej rodziny, jak i dla najmłodszych. Podobnie jest z grami komputerowymi, co dotyczy gier wydawanych na konsole oraz komputery stacjonarne. Takie produkcje zapewniają nie tylko wiele godzin rozgrywki i doskonałą zabawę, ale też mogą pomóc w wyrobieniu logicznego myślenia lub innych pozytywnych cech. Skoro więc zarówno gry komputerowe, jak i planszowe dostępne są dla osób w każdym wieku, nie warto od razu zakładać, że któraś kategoria jest mniej interesująca.

Jak znaleźć najlepsze gry planszowe?

W zależności od twoich preferencji (oraz osób, z którymi chcesz spędzić przy grze niejedno spotkanie) powinieneś przejrzeć najpopularniejsze kategorie gier, a na pewno znajdziesz coś interesującego. Długą rozgrywkę zapewniają nawet popularne scrabble, ale warto postawić na granie w bardziej rozbudowane tytuły, których nie brakuje w kategorii gier planszowych. Doskonałym przykładem są gry planszowe ekonomiczne, które można potraktować jako doskonały sposób na to, aby zabawa łączyła się z rozwijaniem zainteresowań dorosłych oraz młodzieży. Pozwalają one rozwinąć umiejętności, które w pewnym momencie mogą przydać się każdemu. Jedną z najpopularniejszych gier, w które można grać z przyjaciółmi, od lat pozostaje Monopoly. Jeżeli jesteś miłośnikiem tego tytułu, nie przegap ciekawych wariantów, które nawiązują do gier lub bajek. Wszystkie produkty z tej serii mają jedną wspólną cechę, a mianowicie zapewniają wspaniałą zabawę.

Największy wybór gier planszowych i komputerowych

W przypadku gier komputerowych wiele osób podczas zakupu sprawdza opinie recenzentów lub ogląda filmy nakręcone przez innych graczy. Dzięki temu można trafić na ciekawe pozycje, ale jednocześnie nie zawsze jest tak, że to, co podoba się niektórym graczom, będzie dla ciebie interesujące. Najlepiej więc przyjąć zasadę, że samemu przetestuje się wszystkie nowości. Jest to proste, ale na pierwszy rzut oka drogie, bo nie wszystkie tytuły dostępne są w wersjach demonstracyjnych. Gracze mogą jednak wybrać subskrypcję, dzięki której w ramach stałej opłaty zyskają dostęp nawet do kilkunastu różnych gier.

Nie tylko gry planszowe: gry komputerowe w ramach subskrypcji

Dużą popularnością wśród graczy, którzy nie chcą kupować jednej gry, tylko wolą mieć duży wybór, cieszy się usługa Origin Access. Firma odpowiedzialna za jej udostępnienie regularnie wprowadza do oferty nowe gry, które sprawiają, że zabawa nigdy się nie nudzi. Są to dopracowane tytuły, które zbierają świetne recenzje. Wśród nich dostępne są między innymi gry wyścigowe z serii Need For Speed, tytuły ze świata Star Wars, kultowy Sonic, pozycje z serii Sims, które zapewnią zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym i wiele innych gier. W ten sposób możesz jednego dnia pograć w tytuły rozwijające zręczność, a następnego przestawić się na łamigłówki, których rozwiązanie będzie trudne, ale i bardzo satysfakcjonujące.


artykuł partnerski


Newsy o kulturze

Przeczytaj także

1 KOMENTARZ

  1. Ja lubie bardzo gry komputerowe, bardzo fajne są te wypuszczone przez Golden Eggs studio. Paweł Czarnecki ma duze doswiadczenie i widac, ze to co robi, robi z pasją

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.