Strona głównaMuzykaInterpretacje i muzorecenzje"Jeszcze nie oszalałam, bym wygryźć się dała" – czyli "No Way" z...

„Jeszcze nie oszalałam, bym wygryźć się dała” – czyli „No Way” z musicalu „SIX” w wykonaniu Studia Accantus!

Muzyka towarzyszy mi całe życie. Jeśli czegoś w danej chwili nie słucham, to znaczy, że śpię. Nie ograniczam się do wybranych gatunków. Wszystko, co wpadnie mi w ucho, zapisuję na mojej playliście, a później męczę przycisk replay. I tak było z piosenką No nie Studia Accantus.

Tekst

Tutaj mogę jedynie ocenić tłumaczenie, które moim zdaniem jest bardzo dobre. Oczywiście słowa nie są idealnym odzwierciedleniem oryginału, ale to przecież piosenka. Zdaję sobie sprawę, jak trudno przetłumaczyć utwór muzyczny, i to tak, żeby zgrywał się z podkładem. Sens całego nagrania został zachowany, więc uważam, że Dorota Kozielska, przekładając tę piosenkę, odwaliła kawał dobrej roboty!

Klimat

Przy No nie nie da się nie tańczyć! Piosenka to jedno, a piosenkarki drugie. Nawet świetny tekst z dobrym podkładem nie obroni się bez atmosfery, jaką tworzą artyści w utworze. Kiedy zaczęłam pisać recenzję No nie, nie mogłam się powstrzymać od tańczenia i śpiewania, a to za sprawą wokalistek.

Małgorzata Chruściel wcieliła się w Katarzynę Aragońską, pierwszą żonę Henryka VIII. Piosenkarka wyśpiewuje historię kobiety, która musiała przeżyć kilka lat u boku niewiernego męża. Pozostałe wokalistki wcielają się w kolejne żony skrzywdzone przez króla Anglii. Jeszcze nie wiemy, w które konkretnie role są obsadzone, więc pozostaje nam zgadywać i czekać na kolejne utwory z musicalu Six w wykonaniu Studia Accantus.

Wykonanie

Chyba nie od dziś wiadomo, że zarówno reżyser oraz wokaliści, jak i reszta osób potrzebnych do wykonania utworu mają profesjonalne podejście do swojej pracy. Nie jestem muzykiem (chyba że liczy się śpiewanie podczas sprzątania), więc recenzja napisana jest z perspektywy nowicjusza, ale uważam, że całe nagranie stoi na bardzo wysokim poziomie – dźwięki są czyste, nagrania w wysokiej jakości, w tle nie pojawiają się żadne niepotrzebne zgrzyty, no i nie zapominajmy o tym fantastycznym podświetleniu.

Monolog na wstępie delikatnie wprowadza w utwór. Piosenkarka genialnie odtworzyła rolę Katarzyny Aragońskiej. Nic dodać, nic ująć!

Montaż

Bartek Kozielski osiągnął bardzo wysoki poziom w montowaniu filmów. Wszystko jest perfekcyjnie dopasowane. Montaż nie należy do najłatwiejszych zadań, więc jestem pełna podziwu, kiedy widzę, jak audio i wideo tak idealnie się zgrywają, zwłaszcza przy wielu głosach.

Zgranie

Przy nagrywaniu tej piosenki udział wzięło kilka nowych głosów, w co trudno uwierzyć,  gdyż wokalistki zgrały się tak perfekcyjnie, jakby przez całe życie śpiewały razem. Ogromne chapeau bas dla nich.

Podsumowanie

Chyba nie muszę mówić, że utwór No nie w wykonaniu Studia Accantus to kompozycja, której wokalistki nadają świetnego charakteru, a cała grupa wykonała dobrą pracę.


Jeśli nudzicie się podczas lekcji zdalnych czy w pracy, to pamiętajcie, że w każdej chwili możecie przeczytać jakiś artykuł z naszej strony, na przykład recenzję Gry Rafała Bąka.

Moja ocena: liczba genialnych okienek Bartka / 10

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.