Strona głównaFilmKońskie filmy, czyli co warto obejrzeć

Końskie filmy, czyli co warto obejrzeć

Jako mała dziewczynka bardzo chciałam jeździć konno. Niestety dziecko zazwyczaj nie jest odpowiedzialne, toteż rodzice nie wyrazili na to zgody, ale kochałam za to oglądać filmy, w których główną rolę gra koń. W tym zestawieniu pokażę Wam te najlepsze.

Niepokonany Seabiscuit (2003)

Trójka ludzi zaczyna trenować z jednym koniem, na którego nikt wcześniej nie zwracał uwagi. Razem dzięki ciężkiej pracy udowadniają, że mogą osiągnąć wszystko. Produkcja jest sprzed siedemnastu lat, ale nadal trzyma poziom w porównaniu do nowszych filmów.

Zdjęcie: filmweb.pl – kadr z filmu Niepokonany Seabiscuit

Ruffian (2007)

Ruffian to klacz, która była niezwyciężona. Wygrywała wyścig za wyścigiem, zostawiając innych daleko w tyle. Zdobyła serca ludzi, ciągle bijąc rekordy. Podczas jednej z gonitw złamała nogę. Wówczas świat koni wyścigowych zamarł. Obok tej produkcji nie będziecie mogli przejść obojętnie, film z pewnością was wzruszy.

koń
Zdjęcie: Telemagazyn.pl

Chodzenie, jazda, rodeo

Ten film z pewnością na długo zostanie w Waszych głowach. Historia młodej dziewczyny, która po wypadku ląduje na wózku inwalidzkim. Mimo ogromnych trudności bohaterka robi wszystko, aby znów jeździć.

koń
Zdjęcie: filmweb.pl – kadr z filmu Chodzenie, jazda, rodeo

Hidalgo – ocean ognia (2004)

Frank T. Hopkins i jego ogier Hidalgo biorą udział w szaleńczym wyścigu. Ta dwójka będzie musiała pokonać 3000 mil po pustynnym piasku. W trakcie wyprawy poznają swoje największe słabości. Czy uda im się przekroczyć linię mety?

Zdjęcie: filmweb.pl – kadr z filmu Hidalgo – ocean ognia

Czas wojny (2011)

Joye to koń pełen woli przetrwania. Zostaje sprzedany do armii, służy podczas wojny i dzielnie pokonuje wszystkie przeszkody, by ostatecznie powrócić do domu. Historia, dzięki której zrozumiecie, że wszystko jest możliwe.

Zdjęcie: filmweb.pl – kadr z filmu Czas Wojny

Mustang z dzikiej doliny (2002)

Nie znam osoby, która nie obejrzała tej bajki. Koń o walecznym sercu trafia do niewoli, ale mimo to nie poddaje się i robi wszystko, aby wrócić do domu. Jeśli nie widzieliście tej animacji, musicie koniecznie ją nadrobić.

Zdjęcie: filmweb.pl – kadr z filmu Mustang z dzikiej doliny

Czarna piękność (1994)

Film, który doprowadzi do łez nawet najbardziej obojętnego widza, opowiada o koniu przekazywanym z rąk do rąk. Po latach cierpienia w końcu udaje mu się zaznać spokoju szukanego przez całe życie.

Zdjęcie: filmweb.pl – kadr z filmu Czarny książę

Który z wyżej wymienionych filmów już oglądaliście? Jaka pozycja podobała Wam się najbardziej? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.


Macie czas wolny, a nie wiecie, za jaki serial się zabrać? Już przybywamy z pomocą. Oto ranking 10 seriali na podstawie książek.

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.