Strona głównaCiekaweKontynuacja „Fourth Wing” zapowiada się naprawdę dobrze! Co zaproponuje nam „Iron Flame”?

Kontynuacja „Fourth Wing” zapowiada się naprawdę dobrze! Co zaproponuje nam „Iron Flame”?

Fourth Wing zabrało nas do wnętrza elitarnej Navarry, gdzie Violet musiała się zmierzyć z przeszkodami ze strony współpracowników, jak i smoków. I choć wszystkim wydawało się, że Violet umrze na pierwszym roku, ta powróciła, rozpalając żelazny płomień.

Rebecca Yarros po świetnym przyjęciu Fourth Wing oraz serii Renegaci powróciła z najnowszą częścią cyklu Empireum. 13 marca na półkach księgarni zadebiutowało Iron Flame.

Iron Flame to powrót do smoczej akademii, w której lojalność jest poddawana najtrudniejszym testom. To miejsce, w którym nie ma miejsca na błędy i potknięcia, a każdy może być twoim wrogiem.

  • Przeczytaj naszą recenzję drugiej części serii Renegaci Nova!

Choć wydawało się, że Violet Sorrengail zginie podczas swojego pierwszego roku, udowodniła wszystkim swoją siłę. Okazuje się jednak, że dziewczynę czekają próby gorsze od Odsiewu, a jej walka o należne miejsce dopiero się zaczyna.

Jeźdźcy smoków tworzą własne zasady

Życie Violet znacznie próbuje utrudnić nowy wicekomendant, którego celem jest udowodnienie, że dziewczyna jest bezsilna. Jednakże pomimo kruchego ciała i niewielkiej postury, posiada ona silny umysł i żelazną wolę. Dodatkowo zna jeden z największych sekretów Uczelni Wojskowej Basgiath i nawet smoczy ogień może okazać się niewystarczający, by ją pokonać.

Iron Flame to druga część cyklu Empireum i szesnasta książka Rebecci Yarros. Fourth Wing otrzymało średnią ocenę 8,2 w serwisie lubimyczytać.pl. Kontynuacja w kilka dni od premiery przebiła ten wynik, uzyskując ocenę 8,4.

Iron Flame. Żelazny Płomień można już kupić na stronie wydawnictwa Filia oraz w sklepie Empik.

Wiktoria Pietrzak
Wiktoria Pietrzak
mortuis non mentior
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.