Strona głównaLiteraturaŁucja Benderska – nowa autorka romansów mafijnych

Łucja Benderska – nowa autorka romansów mafijnych

Łucja Benderska to polska autorka, której debiutancka książka Taniec z gangsterem przyszła na świat już dwudziestego czwartego lutego tego roku! Wywiad z pisarką jest idealnym artykułem, dzięki któremu dowiecie się o niej czegoś więcej.

Łucja Benderska to pisarka, która zaczynała swoją przygodę na platformie Wattpad, gdzie jej powieść Taniec z gangsterem osiągnęła liczbę trzystu tysięcy wyświetleń, a kolejna zakończona historia Intryga prawie pół miliona wejść. Odniosła niemały sukces, a teraz na jej koniec pojawi się pierwsza wydana książka. Czym jeszcze nas zaskoczy?

Łucja Banderska
https://www.instagram.com/kreatywnacukiereczku/

Taniec z gangsterem to twój debiut. Co Cię skłoniło, aby zacząć karierę na polskim rynku wydawniczym?

Wszystko zaczęło się właściwie przypadkiem. Parę lat temu koleżanka podesłała mi opowiadanie na Wattpadzie, wtedy zainteresowałam się czytaniem. Zaczęłam od opowieści dostępnych online, a skończyłam ze sporym zbiorem książek, które teraz dumnie stoją w mojej biblioteczce. Nigdy nie myślałam, że sama zacznę pisać, jednak dopadł mnie kryzys czytelniczy. Każdą zaczętą książkę porzuciłam po kilku rozdziałach. Wtedy stwierdziłam, że napiszę coś sama, po swojemu. Tym sposobem zaczęłam publikować moje prace, trzy lata później napisało do mnie wydawnictwo.

Taniec z gangsterem to romans mafijny. Twoje inne prace także utrzymują się w takim klimacie. Dlaczego akurat ta kategoria?

Głównie dlatego, że sama bardzo lubię czytać książki w tej tematyce.

Myślałaś kiedyś, aby napisać coś spokojniejszego niż romans pełen akcji?

Tak, chociaż przyznam szczerze, że uwielbiam gdy coś się dzieje. Robienie researchu dotyczącego mafii czy równych spraw kryminalnych sprawia mi ogromną przyjemność.

Książka Intryga, dostępna na Wattpadzie, ma już prawie pół miliona wyświetleń. Czy możemy liczyć, że i ona ukaże się w wersji papierowej?

Nie ma na razie takich planów. Książka wymaga gruntownej korekty, ale nie wykluczam takiego scenariusza. Może kiedyś trafi do księgarni, kto wie?

Jakie są twoje dalsze plany literackie?

Na pewno powrót na Wattpada. Przez ostatni natłok obowiązków i spraw związanych z premierą Tańca z gangsterem, nie miałam czasu na pisanie. Teraz chcę oddać się tej czynności całkowicie.

Czym jest dla Ciebie pisanie?

Ucieczką od momentami nudnej rzeczywistości, ostatnio również pracą, ale przede wszystkim pasją.

Inspirujesz się jakimś polskim lub zagranicznym pisarzem?

Chyba nie. Jest wielu pisarzy (zarówno polskich, jak i zagranicznych), których bardzo lubię, ale chyba żaden nie jest moją inspiracją.

Jakie prywatnie czytasz książki? To ten sam gatunek, w którym piszesz, czy może nas zaskoczysz i uświadomisz, że uwielbiasz fantastykę?

Moja odpowiedź nie będzie raczej zaskoczeniem, czytam głównie romanse. Od czasu do czasu sięgnę też po młodzieżówki. Ostatnio powoli zaczynam wchodzić w świat książek z gatunku kryminał i thriller.

I na koniec, pytanie, które na pewno interesuje wielu twoich czytelników. Publikujesz pod imieniem „Łucja”, ale jak wiele osób może nie wiedzieć, naprawdę nazywasz się inaczej. Skąd wziął się pomysł na taki zabieg?

Zmieniłam imię pod wpływem chwili. To był impuls, kiedy ostatecznie trzeba było zatwierdzić tytuł oraz właśnie mój pseudonim bądź imię. Stwierdziłam, że chcę oddzielić troszkę mnie, zwykłego szarego człowieka, a mnie (Łucję) z szalonymi pomysłami i wybujałą wyobraźnią. Poza tym w głębi duszy lekko się przestraszyłam, gdy dotarło do mnie, że setki osób czyta moje książki. Postanowiłam zmienić imię, aby ,,pozostać w cieniu”.

Zajrzyj do wywiadu z Zuzanną Śliwińską! 

Julia Koszela
Julia Koszelahttps://www.wattpad.com/user/LetaCaceres
Cześć! Zaraz będę miała dwadzieścia lat i wypadałoby, abym się ustatkowała, a nie latała z miejsca na miejsce. Ale co mam poradzić na to, że lubię podróże? I lubię koty, zwłaszcza mojego, z którym czasem całymi dniami mogłabym oglądać Harry'ego Pottera lub sprzątać mieszkanie, śpiewając repertuar Taylor Swift.
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.