Strona głównaRecenzje książek i komiksówKryminał, thriller, sensacja„Szkoła wyprzedzania” od Joanny Krystyny Radosz

„Szkoła wyprzedzania” od Joanny Krystyny Radosz

Ilekroć czytam książkę od Wydawnictwa IX, nigdy nie czuję się zawiedziona lekturą. Tym razem postawiłam na Szkołę wyprzedzania Joanny Krystyny Radosz. Żużel to nie moja bajka, ale uwielbiam tajemnice. Sami przyznajcie, czy powieść z zagadką w roli głównej nie jest idealnym rozwiązaniem na grudniowe wieczory?

Fabuła

Dymitr po opuszczeniu Petersburga chciał ułożyć sobie nowe życie i zapomnieć o przeszłości. Wychowywał przybranego syna i zajmował się klubem żużlowym, niekiedy imprezował z kumplem, gdy nagle pojawiła się w jego życiu pani psycholog. Zbyt poważna i zdecydowanie zbyt uważna, obserwowała każdy krok Dymitra.

Życie głównego bohatera uległo drastycznej zmianie, kiedy jego ojciec umiera. Zmarły zostawia po sobie tajemniczy spadek, jest nim klucz do sekretnej skrzynki na petersburskim dworcu. Co się w niej znajduje? Ta sprawa okaże się bardziej skomplikowana, niż wszystkim mogłoby się wydawać.

Szkoła Wyprzedzania Joanny Krystyny Radosz

Co o tej książce można powiedzieć? Na pewno, że czytanie jej to czysta przyjemność. Język autorki nie pozwala odłożyć powieści na półkę bez nagłej potrzeby. Historia, którą opisała Radosz, jest spójna, solidna i bardzo ciekawa. Połączenie tylu intrygujących wątków sprawiło, że nie mogłam oderwać się od lektury. Skonstruowane one były w interesujący sposób, a wszystko zgrywało się w całość.

Zalążek romansu pochłonął mnie chyba za bardzo, bo tylko czekałam, aż coś więcej się wydarzy. Spodobał mi się również jeden z wielu problemów, który poruszyła autorka – a mianowicie trudna relacja z rodzicem.

Szkoła wyprzedzania nie zanudziła mnie skomplikowanymi opisami żużlu, na szczęście informacje były przekazane w łatwy do zrozumienia sposób. Sam sport stanowił raczej oprawę dla rozbudowanej przez autorkę akcji.

Im dalej w las, tym książka robi się coraz ciekawsza. Niekiedy występujący chaos zamienia się w coś niesamowicie interesującego.

Moja ocena: 10/10


Wydawnictwo IX słynie nie tylko z dobrych książek, ale i pięknych okładek. Postanowiłam więc zrobić zestawienie z tymi najładniejszymi. Jesteście ciekawi, które pojawiły się w rankingu? Koniecznie musicie to sprawdzić!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.