Strona głównaFilmMiasto niedźwiedzia - nowy serial HBO już 18 października

Miasto niedźwiedzia – nowy serial HBO już 18 października

Miasto niedźwiedzia, nowy serial od HBO Europe, jest adaptacją głośnej powieści Fredrika Backmana o tym samym tytule. Produkcja została wyreżyserowana przez wielokrotnie nagradzanego Petera Grönlunda. Datę premiery serialu wyznaczono na 18 października 2020 roku – odbędzie się ona na platformie HBO GO i kanale HBO3.

Miasto niedźwiedzia to opowieść nadziei jednoczącej niewielką społeczność, tajemnicach tworzących w niej podziały, ludzkiej odwadze do sprzeciwienia się większości i wychowywania chłopców.

Björnstad tętniło kiedyś życiem, ale teraz zarastają je drzewa. Lokalna młodzieżowa drużyna hokejowa ma duże szanse, by wygrać półfinał krajowego turnieju i wszystkie nadzieje spoczywają teraz na barkach młodych zawodników. Jest to dla nastolatków wielkie obciążenie, które staje się katalizatorem dramatycznych wydarzeń. Akt przemocy wobec młodej dziewczyny burzy jej życie i jednocześnie dzieli społeczność miasteczka. Wysuwane oskarżenia szerzą się wśród mieszkańców, z których każdy ma swoją opinię w tej sprawie.

A obsada? Iście gwiazdorska i ciekawa, bo wśród niej tacy aktorzy jak: Ulf Stanberg (znany z filmu Zjazd absolwentów), Aliette Opheim (Czarne jezioro), Tobias Zilliacus (Hipnotyzer), Miriam Ingrid i Oliver Dufaker.

Jest w tym wszystkim jednak coś jeszcze ciekawszego, bowiem w produkcji kluczowi będą młodzi hokeiści z lokalnej miejskiej młodzieżowej drużyny hokeja. Wśród nich: Otto Fahlgren, Alfons Nordberg, Erik Lundqvist, Rasmus Karlsson i Najdat Rustom. W pozostałych rolach w serialu zagrali także: Jacob Nordenson, Charlotta Jonsson, Sanna Niemi, Lukas Wetterberg, Frida Sandberg, Mikael Odhag, Anna Azcárate, Tomas Bergström, Einar Bredefeldt i Gustav Lindh.

Wygląda na to, że szykuje się niezłe widowisko. Za reżyserię odpowiadał Peter Grönlund, zaś scenariusz przygotowali nominowani do nagrody Emmy – Anders Weidemann (30 Degrees in February), Antonia Pyk i Linn Gottfridsson.

https://www.youtube.com/watch?v=F0ahnW5Pfv0

Jednym z producentów wykonawczych jest sam autor głośnej publikacji, Fredrik Backman. Reprezentuje go Tor Jonnason z Salomonsson Agency.

Premiera serialu Miasto niedźwiedzia (Björnstad aka. Beartown) odbędzie się 18 października w HBO3 i HBO GO. Pierwszy odcinek dostępny będzie tego dnia w serwisie HBO GO od rana, natomiast emisja na antenie HBO3 zaplanowana została na godzinę 21:00. Premiera kolejnych odcinków odbywać się będzie co tydzień, w niedziele. Serial liczy 5 odcinków.

Zobacz fotosy z serialu Miasto niedźwiedzia

 


Źródło: Informacja prasowa | HBO Polska

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.