Strona głównaMuzykaInterpretacje i muzorecenzjeCzego warto posłuchać, czyli muzyczne podsumowanie tygodnia #10

Czego warto posłuchać, czyli muzyczne podsumowanie tygodnia #10

Już dzisiaj wiosenne, muzyczne podsumowanie tygodnia na wielkanocnym tle! Szukacie muzyki, która pobudzi Was do działania? A może wolicie coś, czego będziecie mogli słuchać w towarzystwie rodziny przy świątecznym śniadaniu? To wszystko znajdziecie w dzisiejszym zestawieniu, koniecznie zajrzyjcie i sami się przekonajcie!

Dzisiejsze muzyczne podsumowanie tygodnia przesiąknięte jest pozytywną energią i wielkanocną nutą – zapewniam Was. Dodatkowo podzielę się z Wami informacjami na temat rozdania nagród BRITs.

BRIT AWARDS 2021

W tym roku wręczenie nagród BRITs zaplanowane jest na 11 maja 2021 roku. Jest to  coroczne, wielkie wydarzenie w świecie muzyki, na które fani czekają z niecierpliwością. Choć do gali jeszcze daleko, już w tym tygodniu możemy przeczytać, kto został nominowany do muzycznej nagrody.

Macie swoich faworytów?

ARTYSTA TYGODNIA

Artystką tygodnia zostaje… Lady Gaga! Stefani Joanne Angelina Germanotta urodziła się 28 marca 1986 w Nowym Jorku. W wieku czterech lat zaczęła naukę gry na fortepianie, a pierwszą piosenkę skomponowała już w wieku 13 lat. Później studiowała na Tisch School of the Arts, jednak zrezygnowała na rzecz profesjonalnej kariery muzycznej. Piosenkarka ma na swoim koncie 11 nagród Grammy i trzy statuetki BRIT, dodatkowo dwa Złote Globy.  Do Księgi rekordów Guinnessa została wpisana aż 13 razy! W 2015 magazyn Billboard okrzyknął ją „kobietą roku”.

W tym tygodniu postanowiłam zwrócić waszą uwagę na Gagę z dwóch powodów; po pierwsze: jej piosenki dosłownie mnie prześladowały, a po drugie: nasz katecheta chyba bardzo ją lubi, bo często o niej wspomina na lekcjach religii, co idealnie wpasowuje się w naszą wielkanocną atmosferkę!

No dobrze, nie przedłużając; na pierwszy ogień idzie Bad Romance, które przywołało wiele przedszkolnych wspomnień. Był to bowiem utwór, który w wieku dziecięcym śpiewało się bez opamiętania, nie rozumiejąc nawet słów. Na początku świąt wydzierałam się w niebogłosy do tej piosenki, zakłócając sąsiadom spokój i ciszę. Jednak mówi się trudno, a grunt to dobra zabawa!

W środę po lekcjach, razem z moją koleżanką postanowiłyśmy wybrać się na spacer. Dosłownie za każdym razem, gdy stałyśmy na przejściu dla pieszych, mijali nas jacyś motorzyści, którzy chcąc zwrócić naszą uwagę, przyśpieszali, że aż się za nimi kurzyło. Z tego i powodu zadbałam o to, by w tym zestawieniu znalazła się piosenka Judas, w której możemy zobaczyć Lady Gagę w towarzystwie watahy motocyklistów i w akompaniamencie głośnych warkotów silnika.

PIOSENKA TYGODNIA

Utwór Kings & Queens autorstwa Ava Max nie opuszczał mnie ani na chwilę w tym tygodniu. Słuchałam go, gdy ucinałam sobie krótki spacer, kiedy robiłam trening a także przy odrabianiu lekcji i wiosennym sprzątaniu. Również i ta piosenka, podobnie jak Bad Romance, dudniła w moim pokoju tak głośno, że słyszeli ją sąsiedzi na całym osiedlu.

Słowa: „Do wszystkich królowych, które walczą samotnie: Kochanie, ty nie tańczysz sama” sprawiły, że sama poczułam się jak jakaś dama, która za żadne skarby nie może się poddać. To właśnie dzięki tej piosence przeczytałam Chłopów w jedną noc, by mieć tę lekturę z głowy na resztę świąt. Teraz pozostaje jedynie otworzyć szampana i wznieść toast!

WIELKANOCNY VIBE

Może nie słynę z bycia przykładną katoliczką, ale jedno musicie o mnie wiedzieć – uwielbiam religijne piosenki. Większość z nich jest pełna nadziei i ma pozytywny wydźwięk, co wręcz kocham. Dodatkowo teksty często są oryginalne, niezwykłe i potrafią chwycić za serce. Co więcej, jakość ich wykonania zazwyczaj sięga nieba (dosłownie!).

Oto kilka propozycji, które idealnie wpasują się w wielkanocną atmosferę:

This I Believe Hillsong Worship jest jednym z piękniejszych utworów poruszających temat wiary. Szczerze mówiąc, wzruszyłam się, kiedy go słuchałam. Piosenka jest delikatna i nie za szybka.

Tekst Resurrection Day w wykonaniu Rend Collective dosłownie dodaje skrzydeł. Piosenka idealna dla każdego, kto szuka „nowego początku”.

Oczywiście istnieje jeszcze wiele, wiele innych wielkanocnych utworów, których możecie słuchać przy rodzinnym stole, m.in:

  • Austin French – Wake Up Sleeper
  • We The Kingdom – God So Loved
  • Passion – Glorious Day

To wszystko na dziś. Koniecznie dajcie znać, jak wyglądałoby Wasze muzyczne podsumowanie w tym tygodniu!


Przeczytaj również: „KWESTIA CENY” – RECENZJA KSIĄŻKI ZYGMUNTA MIŁOSZEWSKIEGO

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.