Strona głównaGryGry 2021 roku – najbardziej wyczekiwane hity

Gry 2021 roku – najbardziej wyczekiwane hity

W kategorii gry wideo w roku 2020 mieliśmy wiele wspaniałych premier. W ostatnim miesiącu otrzymaliśmy chyba najbardziej wyczekiwaną grę: Cyberpunk 277. Czy równie atrakcyjnie będzie teraz? Zapowiada się bardzo interesująco.

Najbardziej wyczekiwane gry 2021 roku

Gry 2021 roku – najbardziej wyczekiwane hity. Z początkiem roku widać już mnóstwo nowych produkcji. Z całą pewnością wszyscy posiadacze takich platform jak PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch wśród nowości znajdą coś dla siebie. Jednocześnie gotowe są już zapowiedzi na najnowsze konsole, takie jak PlayStation 5 oraz Xbox Series X, dlatego premiera nowych konsoli pobudza wszystkich twórców gier, jak i całą branżę.

Baldur’s Gate 3 (PC)

Premiera tej gry w 2021 roku (beta 6.10.2021) jest kontynuacją jednej z najpopularniejszych pozycji RPG. Czekano na nią ponad 20 lat. Akcja toczyć się będzie ponad 100 lat po wydarzeniach z drugiej części. Ponieważ gra posiada nowoczesną oprawę 3D, na pewno będzie cieszyła oczy. Najważniejsze jest to, że zachowa ona klimat swoich poprzedniczek. Z całą pewnością powróci do nas słynne zdanie Piotra Fronczewskiego: Przed wyruszeniem w drogę, należy zebrać drużynę.

The Medium (PC, Xbox Series X/S)

Najważniejsze jest to, że jest to polska gra. Jej autorem jest studio Bloober Team. Główna bohaterka jest medium, funkcjonuje w świecie realnym i duchowym. Za zadanie ma rozwiązać tajemnicę śmierci dziecka. Akcja toczy się w Krakowie, który pokazuje swoje mroczniejsze oblicze.

Far Cry 6 (PC, PS5, PS4, Xbox ONE, Xbox Series X)

Wejście na rynek przypada na 18 lutego. Mamy tropikalną wyspę oraz bezwzględnego dyktatora. Wokół niego rodzi się ruch oporu. Far Cry 6 zapowiada się na naprawdę dobrą strzelankę. Na pewno nie zabraknie różnego rodzaju pojazdów i obszernego terenu do zwiedzania.

Kena: Bridge of Spirits (PS5)

Tytuł ten ukaże się w marcu. Gra ta posiada wspaniałą grafikę, kolory zachwycają, więc fani na pewno się nie zawiodą. Jest to przygodowa pozycja z dużą akcją. Dzieje się w niebezpiecznym świecie fantasy.

Deathloop (czasowa ekskluzywność PS5 i PC, za rok Xbox)

Wielkie wejście już w maju. A dokładnie 21 maja. Jest to gra twórców Dishonored. Jednak tym razem będzie to strzelanka, opowiadająca historie dwóch zabójców. Będzie to zupełnie nowa historia, jednak nawiązuje ona do innych tytułów tego producenta.

New World (PC)

Tutaj wielkie zaskoczenie, ponieważ Amazon nigdy nie kojarzył się z grami. Jednak chce to zmienić, a New World na pewno w tym pomoże. Ci, którzy lubią MMORPG z mnóstwem aktywności oraz otwartym światem, będą zachwyceni.

Perfect Dark (PC, Xbox Series X)

O tej pozycji warto wspomnieć. Okazało się, że plotki zostaną potwierdzone. Przed nami wielki remake, chociaż bardziej restart Perfect Dark. Rozgrywka odbywa się z widoku z pierwszej osoby. Klimat szpiegowski i konspiracyjny, a także dynamiczna akcja na pewno nie pozwolą się nudzić.

Podsumowanie

Jak widać, rok 2021 zapowiada się równie atrakcyjnie jak poprzedni. Bezsprzecznie na rynek wchodzi wiele ciekawych pozycji. Można by było tutaj wymieniać jeszcze inne tytuły, takie jak BioMutant, Diablo 4 czy Lord of the Rings – Gollum i wiele, wiele innych. Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Jednak największą ciekawość wzbudza ARK 2 (PC, PS5, Xbox Series X/S) zapowiadany na przełom 21/22 roku. Jest to połączenie Parku Jurajskiego, Szybkich i Wściekłych, Horizon Zero Dawn, Monster Hunter. W grze znajdziemy nieprzyjazny świat, zamieszkany przez ogromne bestie. Nie zabraknie w nim również Vina Diesla. Ponieważ aktor jest naprawdę dobry, warto tę grę mieć.

W związku ze wspaniałymi tytułami przygotujcie się na mocne wejście w świat gier wideo.


Zachęcam do przeczytania artykułu Antagoniści Marvel i DC Comics – najlepsi z najgorszych.

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.