Strona głównaPublicystykaKulturaJesienne propozycje czytelnicze na chłodne wieczory

Jesienne propozycje czytelnicze na chłodne wieczory

Choć dopiero początek września, za oknami już jesienna pogoda. Coraz bardziej spadające temperatury i deszcze nie zachęcają do spacerów. Warto więc sięgnąć po kilka premier, które przygotowały dla nas wydawnictwa na jesień.

Jesienny klimat w Czwartej Stronie

Na sam początek warto sięgnąć po rozgrzewający, dyniowy debiut z latte w tytule. Zabierz mnie na pumpkin latte to propozycja Wydawnictwa Czwarta Strona, która swoją premierę będzie miała 15 września. Anna Chaber, tegoroczna debiutantka, zabierze nas do przytulnej kawiarni, w której może zdarzyć się jesienny cud.

Zapowiada się lekka i przyjemna lektura, idealna na początek jesieni!

Kolejna pozycja od Wydawnictwa Czwarta Strona to Sukcesjaintrygujący kryminał z wątkami rodzinnymi. Historia o komisarzu Borysie Bulsy na pewno nada się na leniwe popołudnie z książką! Na półkach księgarni już 29 września!

We Need Ya o trudnych tematach

Wszyscy fani literatury młodzieżowej niewątpliwie wyczekują tej zapowiedzi od We Need Ya. Wszystkie kolory moich wspomnień Emily X. R. Pan podejmuje trudny temat, jakim jest samobójstwo. Wchodzimy w życie Leigh, która zmaga się ze śmiercią swojej matki, a jednocześnie walczy z wyrzutami sumienia dotyczącymi okoliczności tego zdarzenia.

15 września wyruszymy z Leigh w podróż po Tajwanie, by razem z nią powoli odkryć siebie.

Wydawnictwo Kobiece nie próżnuje!

Fanom kultury koreańskiej na pewno spodoba się Almond, bezsprzecznie najciekawsza propozycja Wydawnictwa Kobiecego. 29 września poznamy historię Yunjae — chłopaka chorującego na aleksytymię, która skuteczni utrudnia mu kontakty z rówieśnikami.

Razem z nim odkryjemy nowe horyzonty i dowiemy się, czym jest prawdziwa rozpacz i żal, a jednocześnie poznamy, czym jest prawdziwa przyjaźń i oddanie. Almond to must-have tej jesieni!

Wydawnictwo Kobiece nie byłoby jednak sobą, gdyby na wrzesień nie zaproponowało czegoś gorącego i emocjonującego. Dziewczyna rajdowca, pierwsza część serii Bez ograniczeń, to kolejna pozycja na ich liście premier. Kamila Mikołajczyk zabierze nas do świata Madie — dziewczyny wychowanej na Formule 1. Na pewno nie zabraknie emocji i akcji!

Na tę powieść będziemy musieli poczekać do 3 listopada, jednakże jest to gra warta świeczki.

Vesper z fantasy na jesień

Wydawnictwo Vesper wraca do nas z kolejną fantastyczną premierą, dosłownie fantastyczną. Lęk Tomasza Sablika to pozycja godna swojego miejsca na półce z książkami fantasy.

15 września ruszymy na skraj niczego, by razem z czwórką bohaterów — ocalałych z globalnej pandemii. Żyjący na odludziu, zdani tylko na siebie, pozwalają obcej osobie wejść w swoje progi. Do czego doprowadzi nieznana im, bosa dziewczyna? Tego dowiemy się już niedługo!


Premiery tej jesieni zdecydowanie będą idealnym wyborem na nadchodzące chłody. Na jakie książki wy czekacie najbardziej? A może macie na oku coś z naszych propozycji?

W oczekiwaniu na nowe historie zapraszamy do naszej recenzji Gdybym miała twoją twarz o rygorystycznych standardach piękna w Korei.

Wiktoria Pietrzak
Wiktoria Pietrzak
mortuis non mentior
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.