Strona głównaFilmNajlepsze animacje i bajki anime dla dzieci - TOP 5

Najlepsze animacje i bajki anime dla dzieci – TOP 5

Bajki animowane to niezwykle ważny element w życiu dziecka. Każdy z nas przechodził przez czas, w którym oglądanie bajek było największą radością. Oczywiście produkcje animowane zmieniły się niebotycznie, i choć jako dorośli nadal mamy sentyment do filmów Disneya czy Muminków, dzisiejsze dzieci dużo częściej oglądają animowane produkcje tworzone komputerowo. Jakie są najpopularniejsze bajki anime dla dzieci?

artykuł sponsorowany

Jak wybrać odpowiednie bajki anime dla dzieci?

Bajki dla dzieci powinny być piękne i mądre, a przede wszystkim dopasowane do wieku dziecka. Ponieważ w dzisiejszych czasach mamy niemal nieograniczony dostęp do różnego rodzaju produkcji, bajkę anime dla dzieci powinniśmy wybrać uważnie, ale przy uznaniu i poszanowaniu gustów dziecka. Bajki, które najczęściej oglądają dzieci, przedstawia blog www.czasdladzieci.pl, poniżej natomiast przedstawiamy kilka tytułów, które dodatkowo możesz włączyć do swojego rodzicielskiego repertuaru.

Animacje komputerowe

W obecnych czasach, na ekranach kin i naszych domowych tabletów, coraz częściej pojawiają się produkcje komputerowe, które mają konwencję gry, a bohaterowie są trójwymiarowi. Pierwszą produkcją animowaną w ten sposób, która uzyskała dużą popularność, był Shrek – niezwykła, wzruszająca opowieść dla dzieci i dorosłych. Film opowiada historię ogra, który w efekcie okupacji swojego dotychczasowego domu, jakim jest bagno, postanawia ratować z wieży księżniczkę, aby odzyskać swoje ziemie. Ta historia oparta na klasycznej, jak mogłoby się wydawać, konwencji pełna jest humoru i mądrości, a także popkulturowych odniesień, które z błyskiem w oku dostrzeże starsze dziecko. Jednak film jest uniwersalny i nada się także dla młodszych widzów.

Kolejnym klasykiem jest opowieść o podwodnej krainie i dzielnych rybkach – Gdzie jest Nemo. To historia o przyjaźni i relacjach z rodzicami. Tytułowy Nemo to rybka, która, pomimo pewnej nadopiekuńczości ojca, zostaje złowiona i trafia do akwarium – z odsieczą nadchodzą mu tata oraz jego przyjaciółka, zapominalska rybka Dori.

Dla rodziców, którym zależy na pokazywaniu dzieciom złożoności relacji rodzinnych, polecamy także piękną opowieść Kraina lodu, w której głównymi bohaterkami są dwie siostry. Jedna z nich posiada niezwykłe moce, nad którymi nie jest w stanie do końca zapanować. Włada ona królestwem, na które niespodziewanie sprowadza zimę, a ta wydaje się nie mieć końca. Przerażona własną mocą, ucieka na odludzie, a na jej poszukiwanie wyrusza siostra w towarzystwie przyjaciół.

Bajki anime japońskie

Myśląc o bajkach anime, trudno nie wziąć pod uwagę japońskich produkcji animowanych. Bajek tych jest bardzo wiele, a wszystkie potrafi zliczyć jedynie prawdziwy fan mangi i produkcji anime. Wiele z tych historii jest bardzo skomplikowanych, przez co z radością mogą oglądać je dzieci w każdym wieku, a także dorośli. Przykładem takiej produkcji jest jedna z najbardziej popularnych anime Księżniczka Monoko, która jest wielowarstwową opowieścią o magii, poszanowaniu przyrody i klątwie. Tę kultową produkcję trudno opowiedzieć w kilku słowach. Wystarczy jednak zaznaczyć, że jej reżyserem jest sam Hayao Miyazaki, uznany japoński twórca filmowy.

Dla miłośników przygód i historii z dreszczykiem polecamy natomiast serial anime Miasto beze mnie, w którym główny bohater cofa się do czasów szkolnych, aby zapobiec dziejącej się w ostatnim czasie serii uprowadzeń dzieci.


Odwiedź parentingowy blog Czas dla dzieci

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.