Strona głównaFilmNajlepsze kreskówki z dzieciństwa, do których wrócisz ze swoim dzieckiem

Najlepsze kreskówki z dzieciństwa, do których wrócisz ze swoim dzieckiem

Kto w dzieciństwie nie oglądał kreskówek? Choć osoby urodzone w latach 90’ ubiegłego wieku nie miały jeszcze dostępu do tylu kanałów telewizyjnych z bajkami co późniejsze pokolenie, to kreskówki oglądane na przykład na dobranoc na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Przedstawiamy najlepsze kreskówki z dzieciństwa.

artykuł sponsorowany

Wiele z nich było zabawnych i niosących pozytywne wartości, inne dostarczały przede wszystkim rozrywki, a powrót do nich po latach, ze swoim dzieckiem, może być ciekawym doświadczeniem.

Kultowe kreskówki z dzieciństwa

Pokolenie współczesnych trzydziestolatków ma w pamięci zapewne zarówno bajki polskiej, jak i zagranicznej produkcji. Trzeba przyznać, że nasze narodowe produkcje miały specyficzny klimat i trudno powiedzieć, czy współczesne dzieciaki chętnie oglądałyby Przygody kota Filemona, Bolka i Lolka czy Misia Uszatka. Nie wszystkie z tych tytułów można też zakwalifikować jako kreskówki. Są jednak bajki, które nie tracą na aktualności i kolejne pokolenia młodych ludzi chętnie oglądają dalsze przygody ich bohaterów.

Chcąc przypomnieć sobie niektóre tytuły z dzieciństwa, warto zajrzeć do różnych zestawień, które z łatwością można znaleźć w sieci, najlepsze dobranocki, kreskówki na dobranoc przypomina blog ABCporady. My natomiast chcemy zaproponować 3 kreskówki, które naszym zdaniem mają szansę zdobyć serca współczesnych maluchów.

Kreskówki, do których warto wrócić ze swoim dzieckiem – Najlepsze kreskówki z dzieciństwa

Poniższy wybór pokazuje bajki, które mimo tego, że nie są wcale nowe, nie tracą na aktualności, a nawiązania do nich możemy co jakiś czas odkrywać w popkulturze. Niektóre powstały na podstawie książek dla dzieci, które poruszają problemy ponadczasowe i opisują uniwersalne dla wszystkich ludzi doświadczenia.

1. Muminki

Muminki to fikcyjne istoty, które swoim wyglądem mogą przypominać nieco hipopotamy. Ich miejscem zamieszkania jest pewna dolina gdzieś w Finlandii. Bajka ta opiera się na historii stworzonej przez Tove Jansson, która napisała 9 książek oraz 22 komiksy o przygodach tych sympatycznych istot, a także 52 komiksach stworzonych przez jej brata, Larsa Janssona. W Polsce największą popularnością cieszył się serial zrealizowany w Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for, a w nieodległej przeszłości powstały filmy osadzone w świecie Muminków.

2. Nowe przygody Kubusia Puchatka

Ta kreskówka powstała na podstawie książek A.A. Milne i ukazuje przygody Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół. W Polsce można ją było oglądać w ramach dobranocki na antenie TVP1 od 22 marca 1992 roku do 10 stycznia 1993 roku oraz od 20 czerwca 1993 roku do 25 lipca 1993 roku. Przygody sympatycznego misia, który bardzo lubi miodek, są zabawne i pełne ciepła. Warto pokazywać je kolejnym pokoleniom, zarówno w postaci kreskówki, jak i książkowych historii.

3. Gumisie

Przesympatyczni i bardzo zabawni bohaterowie Gumisiów potrafią przenieść widzów do swojego magicznego świata, w którym żyją trolle, smoki i ogry, pozwalając na jakiś czas zapomnieć o otaczającym nas prawdziwym świecie. Każdy z bohaterów ma swój wyjątkowy charakter, a ich połączenie to dawka świetnej rozrywki dla całej rodziny.

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.