Strona głównaRecenzje książek i komiksówFantastyka, sci-fi, horrorNajnowsza książka Stephena Kinga już jest! Czy autor mimo wieku nadal daje...

Najnowsza książka Stephena Kinga już jest! Czy autor mimo wieku nadal daje radę straszyć swoich czytelników?

Później jest najnowszą książką wydaną przez Stephena Kinga. Liczy sobie ona prawie 400 stron, od których nie sposób się oderwać. Pomysł został wyczerpany w zupełności, a strach, jaki towarzyszy czytaniu, poskromi nawet najtrwalszego.

O czym opowiada?

Historia ta jest historią o duchach. Główny bohater to Jamie Conklin, przechodzący okres dojrzewania. Z pozoru jest normalnym nastolatkiem, lecz chłopak ma coś, czego inni nie mają. Widzi i rozmawia ze zmarłymi.

Na początku zaczyna się delikatnie. Jamie widzi rowerzystę stojącego obok miejsca wypadku. Potem sąsiadkę, która od kilku godzin nie żyła i zdradziła mu, gdzie kryła kosztowności. Później są inni. Chłopak nie tylko ich widzi, ale również rozmawia; co więcej, muszą zawsze mówić prawdę, o cokolwiek by ich zapytał. Jamie do pewnego czasu sobie z tym radzi, jednak pewien zmarły, który za życia był potworem, zagroził nastolatkowi ataku zza grobu. Jamie będzie musiał stoczyć z nim pojedynek na śmierć i życie.

Bohaterowie

Moim zdaniem Później to jedna z lepszych powieści pod kątem kreowania postaci. Biorąc pod uwagę chociażby samego głównego bohatera, można poczuć, jakbyśmy tam byli i stali obok niego. Czujemy jego emocje, a co najlepsze, widzimy całą akcję oczami wyobraźni. Oprócz chłopaka jednak są inne postacie będące drugoplanowymi, o których King nie zapomniał i także doskonale je wykreował. Chociażby matka chłopaka – skora za wszelką cenę utrzymać dziecko i dom, starająca się, aby życie syna przebiegało jak najlepiej tylko może.

Klimat w książce

Uważny czytelnik, który wczuje się w powieść, zdecydowanie będzie żył akcją. Jako że cała historia dzieje się w naszych czasach, jeszcze bardziej można utożsamić się z powieścią. King zastosował tutaj doskonałe opisy, a klimat, jaki wprowadził, budzi nie lada postrach. Szczególnie jak ktoś czyta późno w nocy.

Podsumowanie i ocena

Moim zdaniem, powieść Później zdecydowanie nie odstaje od reszty książek autora. Widać, że King przez tyle lat pisania nie stracił do tego drygu, co świadczy o ogromnym talencie. Książkę oceniam jak najbardziej pozytywnie. Podczas czytania zdarzyło mi się przerazić do szpiku kości, śmiać lub czuć nienawiść do jednego z bohaterów. Osobiście polecam ją każdemu, kto lubi takie klimaty.


Zaciekawiła Cię recenzja? Odwiedź naszą z zakładkę z literaturą, aby poczytać ich więcej!

Igor Adamczyk
Igor Adamczyk
A więc tak... Mam na imię Igor, mam 16 lat i pochodzę z Mazowsza. Książkami interesuje się już od dosyć dawna (8, może 9 rok życia), jednak w pewnym momencie przerwałem czytanie, ponieważ najzwyczajniej w świecie mnie to nudziło. Jak teraz patrzę na to z perspektywy czasu, to mówię sobie, że nie byłem najzwyczajniej w świecie gotowy na ten rozdział w moim życiu. Wróciłem jednak do książek pod koniec 2019 roku z serią "Więzień Labiryntu", a następnie zacząłem czytać Kinga, w którym dosłownie się zauroczyłem. Po przeczytaniu "Bastionu" zacząłem pisać i tak jakoś dalej koło się toczy, że czytam i piszę dalej i sprawia mi to na prawdę masę radości i szczęścia. Jeśli chodzi o jakiś inny temat to też lubię gotować i jako ciekawostkę mogę dodać, że najpierw w planach miałem "kucharzenie", ale intuicja podpowiadała mi, żebym poszedł w stronę książek i tak zrobiłem. Jestem na prawdę zadowolony z tej decyzji. Poza tym interesuje się również trenowaniem i uprawianiem sportów. Bardzo lubię wysiłek fizyczny w każdej możliwej formie. Podobnie jeśli chodzi o hobby to mam jeszcze jedno - astrologia. W sumie to jest takie bardziej zaciekawienie światem nad nami.
Klimat
7
Bohaterowie
8
Fabuła
8
Język
9
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Później jest najnowszą książką wydaną przez Stephena Kinga. Liczy sobie ona prawie 400 stron, od których nie sposób się oderwać. Pomysł został wyczerpany w zupełności, a strach, jaki towarzyszy czytaniu, poskromi nawet najtrwalszego.O czym opowiada? Historia ta jest historią o duchach. Główny bohater to Jamie...Najnowsza książka Stephena Kinga już jest! Czy autor mimo wieku nadal daje radę straszyć swoich czytelników?

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.