Strona głównaRecenzje książek i komiksówFantastyka, sci-fi, horrorNajnowsza książka Stephena Kinga już jest! Czy autor mimo wieku nadal daje...

Najnowsza książka Stephena Kinga już jest! Czy autor mimo wieku nadal daje radę straszyć swoich czytelników?

Klimat
7
Bohaterowie
8
Fabuła
8
Język
9

Później jest najnowszą książką wydaną przez Stephena Kinga. Liczy sobie ona prawie 400 stron, od których nie sposób się oderwać. Pomysł został wyczerpany w zupełności, a strach, jaki towarzyszy czytaniu, poskromi nawet najtrwalszego.

O czym opowiada?

Historia ta jest historią o duchach. Główny bohater to Jamie Conklin, przechodzący okres dojrzewania. Z pozoru jest normalnym nastolatkiem, lecz chłopak ma coś, czego inni nie mają. Widzi i rozmawia ze zmarłymi.

Na początku zaczyna się delikatnie. Jamie widzi rowerzystę stojącego obok miejsca wypadku. Potem sąsiadkę, która od kilku godzin nie żyła i zdradziła mu, gdzie kryła kosztowności. Później są inni. Chłopak nie tylko ich widzi, ale również rozmawia; co więcej, muszą zawsze mówić prawdę, o cokolwiek by ich zapytał. Jamie do pewnego czasu sobie z tym radzi, jednak pewien zmarły, który za życia był potworem, zagroził nastolatkowi ataku zza grobu. Jamie będzie musiał stoczyć z nim pojedynek na śmierć i życie.

Bohaterowie

Moim zdaniem Później to jedna z lepszych powieści pod kątem kreowania postaci. Biorąc pod uwagę chociażby samego głównego bohatera, można poczuć, jakbyśmy tam byli i stali obok niego. Czujemy jego emocje, a co najlepsze, widzimy całą akcję oczami wyobraźni. Oprócz chłopaka jednak są inne postacie będące drugoplanowymi, o których King nie zapomniał i także doskonale je wykreował. Chociażby matka chłopaka – skora za wszelką cenę utrzymać dziecko i dom, starająca się, aby życie syna przebiegało jak najlepiej tylko może.

Klimat w książce

Uważny czytelnik, który wczuje się w powieść, zdecydowanie będzie żył akcją. Jako że cała historia dzieje się w naszych czasach, jeszcze bardziej można utożsamić się z powieścią. King zastosował tutaj doskonałe opisy, a klimat, jaki wprowadził, budzi nie lada postrach. Szczególnie jak ktoś czyta późno w nocy.

Podsumowanie i ocena

Moim zdaniem, powieść Później zdecydowanie nie odstaje od reszty książek autora. Widać, że King przez tyle lat pisania nie stracił do tego drygu, co świadczy o ogromnym talencie. Książkę oceniam jak najbardziej pozytywnie. Podczas czytania zdarzyło mi się przerazić do szpiku kości, śmiać lub czuć nienawiść do jednego z bohaterów. Osobiście polecam ją każdemu, kto lubi takie klimaty.


Zaciekawiła Cię recenzja? Odwiedź naszą z zakładkę z literaturą, aby poczytać ich więcej!

Igor Adamczyk
A więc tak... Mam na imię Igor, mam 16 lat i pochodzę z Mazowsza. Książkami interesuje się już od dosyć dawna (8, może 9 rok życia), jednak w pewnym momencie przerwałem czytanie, ponieważ najzwyczajniej w świecie mnie to nudziło. Jak teraz patrzę na to z perspektywy czasu, to mówię sobie, że nie byłem najzwyczajniej w świecie gotowy na ten rozdział w moim życiu. Wróciłem jednak do książek pod koniec 2019 roku z serią "Więzień Labiryntu", a następnie zacząłem czytać Kinga, w którym dosłownie się zauroczyłem. Po przeczytaniu "Bastionu" zacząłem pisać i tak jakoś dalej koło się toczy, że czytam i piszę dalej i sprawia mi to na prawdę masę radości i szczęścia. Jeśli chodzi o jakiś inny temat to też lubię gotować i jako ciekawostkę mogę dodać, że najpierw w planach miałem "kucharzenie", ale intuicja podpowiadała mi, żebym poszedł w stronę książek i tak zrobiłem. Jestem na prawdę zadowolony z tej decyzji. Poza tym interesuje się również trenowaniem i uprawianiem sportów. Bardzo lubię wysiłek fizyczny w każdej możliwej formie. Podobnie jeśli chodzi o hobby to mam jeszcze jedno - astrologia. W sumie to jest takie bardziej zaciekawienie światem nad nami.
Udostępnij
Tagi
- Reklama -

Przeczytaj inne recenzje

- Reklama -

To może Cię zaciekawić

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię