Strona głównaLiteraturaNarravia – weź książkę na spacer!

Narravia – weź książkę na spacer!

Literatura to coś, co przez lata przeszło wiele zmian. Od papierowej książki, przez e-booki do audiobooków. Nadeszła jednak kolejna zmiana. Co by było, gdybyśmy poznawali literaturę poprzez grę na telefon?

Na to pytanie postanowili odpowiedzieć twórcy aplikacji Narravia – aplikacji, która pozwala krok po kroku poznawać historię dzięki telefonowi. 

Założeniem Narravi jest odkrywanie nowo kolejnych części historii poprzez… chodzenie! Każdy przebyty dystans pozwala nam odblokować kolejny rozdział, co łączy rozrywkę ze spacerem.

A możliwości „czytania” jest wiele!

Twórcy zadbali o każdego fana literatury – możemy przeczytać ją lub odsłuchać w trakcie spaceru, sprzątania, robienia obiadu czy odpoczywania na kanapie. Aplikacja w żaden sposób nas nie ogranicza. 

Przygodę w Narravi otwiera Twoje życie zaczyna się… teraz

Nasz spacer rozpoczyna historia Joanny, której życie zmienia się, kiedy stojąc na krawędzi budynku, spotyka tajemniczego mężczyznę. Ten oferuje jej naprawienie wszystkich błędów, których nie zdążyła jeszcze popełnić. Wszystko to w zamian za zapozowanie do obrazu. Co może pójść źle? 

Spacer za książkę

Aby rozpocząć swoją literacką przygodę, należy pobrać aplikację i utworzyć konto. Wybór książki ułatwią darmowe fragmenty, a kolejne możemy kupić na stronie narravia.com lub odblokować. Na koniec wystarczy wcisnąć PLAY i już możemy rozkoszować się rozrywką. Narravia działa dzięki GPS. 

Pierwsza historia, czyli Twoje życie zaczyna się… teraz wymaga od nas pokonania łącznie 57 kilometrów.

Narravia dostępna jest w Google Play oraz App Store za darmo!


Zdecydowanie jest to ciekawa forma spędzania czasu z książką i z pewnością będziemy wyczekiwać kolejnych historii pojawiających się w aplikacji.

W międzyczasie, zapraszamy do naszej recenzji Korona z kości!

Wiktoria Pietrzak
Wiktoria Pietrzak
mortuis non mentior
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.