Strona głównaFilmNetflix podpisuje umowę z Sony! Co to oznacza dla użytkowników platformy?

Netflix podpisuje umowę z Sony! Co to oznacza dla użytkowników platformy?

Netflix podpisał umowę z Sony na dostarczenie platformie nowych produkcji. Firmy zawarły ze sobą wieloletnią umowę, która dla użytkowników Netfliksa oznacza nowe, wielobudżetowe produkcje. Możemy się spodziewać wielu znanych filmów, a także ekranizacji niektórych gier komputerowych.

Platforma Netflix to jedna z najpotężniejszych platform streamingowych na świecie. Jest dostępna w 190 krajach, co pozwoli firmie Sony zyskać nowych widzów. Nie dziwi więc, że korporacja zdecydowała się na podpisanie nowej umowy właśnie z nimi.

Według informacji podanych przez Sony nowa umowa opiera się na wcześniejszej umowie Netfliksa z Sony Pictures Animation. Od teraz jednak obejmuje ona wszystkie wytwórnie i gatunki filmowe. Netflix uzyska prawa do bycia pierwszą platformą streamingową dla produkcji Sony, zaraz po ich wyświetleniu w kinach.

Pierwszymi produkcjami, które zobaczymy w serwisie będą najprawdopodobniej Morbius i Uncharted. Pojawią się one już w przyszłym roku. Po nich pojawić się ma m.in. Spider-Man: Into the Spider-Verse. Na pewno możemy spodziewać się kolejnych części Venoma i Spider-Mana oraz kontynuacji Jumanji i Bad Boys.

W ramach partnerstwa Netflix będzie miał prawo do pierwszego spojrzenia na wszystkie filmy, które Sony zamierza nakręcić z myślą o streamingu. Platforma przekazała, że jest bardzo zadowolona ze współpracy i cieszy się, że z pomocą firmy będzie mogła rozszerzyć swoją ofertę na całym świecie.

Wiktoria Pietrzak
Wiktoria Pietrzak
mortuis non mentior
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.