Nie żyje Sophie Xeon. Znana producentka muzyczna miała 34 lata

Sophie Xeon, znana również jako SOPHIE, słynęła ze swojego syntetyzowanego i „hiperkinetycznego” podejścia do muzyki pop. Rozgłos zyskała dzięki singlom, takim jak Bipp i Lemonade. Pionierka i ikona nowego brzmienia zmarła 30 stycznia 2021 roku w wieku 34 lat, na skutek tragicznego wypadku.

Sophie Xeon była szkockim muzykiem, autorem tekstów i DJ-em, zyskała rzesze fanów dzięki wyrafinowanemu, eksperymentalnemu i surrealistycznemu stylowi, który współgrał ze strukturą i płcią. Gwiazda Bipp zyskała uznanie krytyków za swoją pracę przy produkcji z takimi artystami, jak Madonna i Charli XCX oraz wieloma innymi gwiazdami. Za swój debiutancki album Oil of Every Pearl’s Un-Insides, wydany w 2018 roku, została nominowana do  nagrody Grammy w kategorii najlepszy album taneczny/elektroniczny.

Śmierć artystki została potwierdzona przez jej zespół w specjalnym oświadczeniu, które brzmiało: „Z głębokim smutkiem muszę Was poinformować, że muzyk i producentka SOPHIE zmarła dziś około 4 rano w Atenach, gdzie mieszkała, po nagłym wypadku”.

O śmierci artystki poinformowała również wytwórnia Numbers, pisząc: „SOPHIE była prawdziwą inspiracją, świat stracił ikonę wyzwolenia. Jesteśmy zdruzgotani. W tej chwili myślimy o rodzinie i przyjaciołach SOPHIE. Spoczywaj w pokoju”.

Transgressive Records również napisało na Twitterze: „Tragicznie, nasza piękna Sophie zmarła dziś rano po strasznym wypadku. Zgodnie ze swoją duchowością wspięła się na górę, aby oglądać księżyc w pełni, przypadkowo poślizgnęła się i upadła. Ona zawsze będzie tutaj z nami”.

Wiadomość o tragicznym wypadku Sophie wstrząsnęła zarówno jej przyjaciółmi, jak i światem muzyki.

Sophie była znakomitym producentem, wizjonerką, punktem odniesienia. Zbuntowała się przeciwko wąskiemu, normatywnemu społeczeństwu, będąc absolutnym triumfem, zarówno jako artystka, jak i jako kobieta. Nie mogę uwierzyć, że odeszła. Musimy szanować jej pamięć i dziedzictwo. Ceńcie pionierów.” – @QueensChristine na Twitterze.


Przeczytaj również: NIE ŻYJE RYSZARD KOTYS. AKTOR MIAŁ 88 LAT

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię