Strona głównaCiekaweO tym nie wiedziałeś! – Ukryte opcje w The Sims 4

O tym nie wiedziałeś! – Ukryte opcje w The Sims 4

Gra The Sims 4 to popularny symulator życia, w którym możemy tworzyć Simów, budować im domy i zarządzać ich życiem. A twórcy dbają o to, aby rozgrywka wciąż była pełna niespodzianek i dlatego można spotkać w niej wiele ukrytych opcji.

The Sims to seria gier, produkowanych przez Maxis i wydawanych przez Electronic Arts. W 2000 roku ukazała się pierwsza wersja (The Sims). Od tamtej pory gra dostępna jest nie tylko na komputerach, ale także na konsolach i telefonach (The Sims Mobile). Do najnowszej wersji (The Sims 4) wciąż wydawane są nowe rozszerzenie.

Czwarta odsłona gry skupia w sobie wiele najlepszych funkcji z poprzednich edycji, ale, niestety, wiele opcji nie zostało uwzględnionych, nad czym ubolewają gracze. Jednak to motywuje twórców do tworzenia nowych dodatków, które są coraz lepsze i bardziej atrakcyjne. Przy okazji Maxis lubi urozmaicać grę, dodając ukryte funkcje, których odkrywanie zachęca do dalszej rozgrywki. Oto dziesięć przykładów:

  1. Ukryte lokalizacje

Zdecydowanie są to jedne z ciekawszych sekretnych urozmaiceń w grze. To nieedytowalne parcele, na które można dostać się jedynie przez niedostrzegalne na pierwszy rzut oka wejścia. Obecnie stworzone są 4 takie miejsca: Leśna PolanaZapomniana Grota i Dom Pustelnika(The Sims 4: Ucieczka w plener). Aby dostać się do każdego z nich, należy wykonać konkretne zadania, a czasem osiągnąć odpowiednio wysoki poziom umiejętności.

  1. Sixam

Twórcy The Sims 4 stworzyli nawiązanie do nazwy swojej firmy, dlatego planeta kosmitów z dodatku The Sims 4: Witaj w pracy nosi nazwę Sixam, co czytane od tyłu daje Maxis. Ją także zaliczamy do ukrytych lokalizacji, ponieważ, aby dostać się na pozaziemską parcelę należy wykonać określone zadania. Między innymi, wymagana jest kariera naukowca oraz 10 poziom umiejętności kosmicznych, żeby uzyskać potrzebne części.

  1. Tost z serem

Jest to aspiracja życiowa z grupy kulinarnej, którą można zdobyć, jedząc trzy porcje tostów z serem pod rząd. Po posiłku pojawia nam się możliwość wybrania Tost z serem jako nowy cel życiowy. Aspiracja ma 3 etapy i każdy z nich skupia swoje zadania wokół tostów, np. Zjedz tost z serem w kosmosie, przygotuj 3 porcje tostów dla grupy. Krótko mówiąc, stajemy się serowymi maniakami!


Reklama

Kreowanie Sima jest czynnością, która może pochłonąć na wiele godzin. Dobieranie kreacji, wyglądu i makijażu… Właśnie! Już samo tworzenie koloru szminki jest na tyle fascynujące, że nie można oderwać się od ekranu, ale co, gdyby spróbować zrobić własną w rzeczywistości? Na Prezentmarzen.com możesz kupić voucher do takiej usługi i wykorzystać go dla siebie lub podarować komuś innemu. A jeśli chcesz jeszcze bardziej poczuć się jak Sim, dostępne są także oferty tatuażu czy kurs garncarstwa. Prawdziwie simowe życie!


  1. Tajne stowarzyszenie Zakon Magów

Występuje ono jedynie w dodatkach do The Sims związanych ze studiami. Wyszukanie informacji o stowarzyszeniu jest niemożliwe, a ich siedziby nie można odwiedzić ani znaleźć na mapie. Staje się to możliwe dopiero po dołączeniu do grupy. Jak dostać się do stowarzyszenia? Należy udać się do Gibbs Hill o zmroku i odnaleźć polanę w okolicy ruin zamku. Następnie trzeba złożyć ofiarę dla posągu swojej uczelni na środku grzybowego kręgu. W tym celu należy poświęcić: rzadki kryształ lub metal, płody rolne wysokiej jakości lub deser wymagający wysokich umiejętności kulinarnych. Członkostwo odblokowuje tajną siedzibę, specjalne stroje oraz wyjątkowy gest powitalny.

  1. Smutny klaun

Jest to postać, która błąka się po simowym świecie i nigdy nie wiadomo, kiedy się go spotka. Jednak istnieje sposób, aby go przywołać, ale wie o tym niewiele osób. W trybie budowania należy kupić obraz Smutnego Klauna i jeśli Sim będzie przyglądał mu się wystarczająco długo, to klaun pojawi się na granej parceli. Przebywanie w jego otoczeniu sprawia, że Simowie stają się smutni.

  1. Potrzeby

Czy wiesz, że klikając na ikonkę przy potrzebach, Sim będzie je zaspakajał samodzielnie? Jest to ułatwienie, które usprawnia rozgrywkę i oszczędza graczom szukania toalety lub łóżka, ponieważ wirtualna postać robi to sama.

  1. Strach na wróble

Na początku można z nim tylko rozmawiać, ale z czasem, gdy relacja z nim wzrasta, ożywa i staje się Antonim Wróblem, który codziennie pomaga w ogrodzie. Ponadto w kieszeniach trzyma paczki nasion, które często rozrzuca po domu. Jeśli uzyskamy odpowiednio wysoki poziom przyjaźni, możemy także znaleźć jego strój w CASie. Co ciekawe, Antoniego Wróbla można dodać do rodziny, wziąć z nim ślub i mieć z nim dziecko. Jest dostępny do kupienia w trybie budowania jako ozdoba ogrodowa w dodatku The Sims 4: Cztery pory roku.

  1. Fabuła

Seria The Sims posiada fabułę, którą możemy poznać na stronie Simspedia. Większość gotowych rodzin ma przeszłość, która ma wpływ na ich aktualne relacje z innymi Simami, miejsce zamieszkania i cechy. To sprawia, że możemy kontynuować ich historie adekwatnie do ich przeżyć. Na przykład, grając rodziną Ćwirów, warto pamiętać o porwaniu Belli przez kosmitów oraz próbie uwiedzenia jej męża przez Dinę Kaliente. Natomiast Eliza i Bob Pancakes prawdopodobnie przeżywają kryzys w związku. Fabularność The Sims często zaskakuje, ale przede wszystkim otwiera nowe możliwości w rozgrywce, pozwalając korzystać z gotowej historii.

  1. Lampka dla dzieci

Potwory pod pojedynczymi łóżkami, na których śpią dzieci, to jedna z najbardziej irytujących rzeczy w grze. Dzieci wstają w nocy, budzą rodziców i nie chcą ponownie zasnąć, dopóki nie minie uczucie dyskomfortu oraz dorosły nie opryska potwora spod łóżka. Jednak jest na to sposób. Należy kupić Lampę ścienną Obrońca Ulala, która chroni dzieci przed potworem i zapewnia rodzinie przespane noce.

  1. Wskazówki

Twórcy The Sims często zostawiają podpowiedzi dotyczące nowych rozszerzeń w grze. Czasem jest to nazwa przedmiotu, a innym razem jedno zdanie w opisie. Spostrzegawcze osoby często tworzą swoje teorie, którymi chętnie dzielą się na simsowych social mediach. Dobrym przykładem jest drzewo Dereń (dostępne w dodatku The Sims 4: Psy i koty), w którego opisie można dopatrzeć się zapowiedzi dodatku The Sims 4: Cztery pory roku.

Tyle ciekawostek udało mi się znaleźć. Większość jest z gry podstawowej, a to znaczy, że nie trzeba mieć wielu rozszerzeń, aby odkrywać nowe funkcje lub obiekty. Dają one szanse na ciekawszą rozgrywkę i dobrą zabawę przy ich odkrywaniu. A Ty? Ile z nich znałeś?

 

*Artykuł dotyczy gry podstawowej oraz dodatków bez używania modów i kodów.


Źródła: Simspedia, sims4n.blogspot.com, Wikipedia


Minecraft – Stwórz swój świat. Nie czekaj, buduj!

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.