Strona głównaFilmOdcinki świąteczne „Friends”

Odcinki świąteczne „Friends”

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, więc dlaczego by nie wejść w ten nastrój, oglądając odcinki świąteczne Friends? Poniżej znajdziesz 9 z nich, idealnych na zimowe wieczory.

Serial Friends to jeden z najpopularniejszych sitcomów. Mówi się, że wyprzedził swoje czasy i stworzył bohaterów, którzy przeszli do historii. Wynika to z podświadomego pragnienia posiadania takiej grupy przyjaciół, wspierających się bez względu na wszystko, przeżywających wiele zabawnych przygód i znajdujących miłość. Ponadto ich wspólne świętowanie zawsze jest obfite w wydarzenia. Przed Tobą odcinki świąteczne Friends, które pozwolą Ci poczuć świąteczny nastrój i jeszcze raz przenieść się do Nowego Jorku, do: Rachel, Moniki, Phoebe, Joego, Chandlera i Rossa.

Ten z ojcem Phoebe (s2e9)

Monica i Rachel organizują imprezę świąteczną w swoim mieszkaniu, ale przybiera ona nieciekawy obrót, gdy Ross wyrywa pokrętło od grzejnika. Zimowe przyjęcie zostaje przemianowane na tropikalne. Tymczasem Phoebe wyrusza na spotkanie ze swoim ojcem. Zabiera ze sobą Chandlera i Joeya, którzy szybko żałują swojej decyzji.

Ten, w którym Rachel odchodzi (s3e10)

Okres świąteczny to czas zmian na lepsze oraz zajadaniem się słodkościami. Ta mieszanka, razem z odrobiną pecha, dopada przyjaciół. Ross przypadkowo strąca dziewczynkę ze schodów, przez co ta łamie nogę. W ramach zadośćuczynienia pomaga jej sprzedawać ciasteczka, Monica zmaga się z uzależnieniem od owych słodkości, a Rachel za radą Joeya i Chandlera rzuca pracę. A Phoebe? Cóż, ona jest w swoim świecie.

Ten z dziewczyną z Poughkeepsie (s4e10)

Joey sprzedaje choinki, czemu sprzeciwia się Phoebe, która uważa to za morderstwo. Przyjaciele tłumaczą jej, że w ten sposób drzewka mogą wypełnić swoje przeznaczenie. Jednak kolejny problem pojawia się, gdy nikt nie chce kupować uschniętych roślin. Tymczasem Ross musi wybrać pomiędzy dwiema dziewczynami.

Ten z nieprzyzwoitą siostrą (s5e10)

Rachel wciąż narzeka na nowego sąsiada, który nie okazuje nią zainteresowania. W końcu Monica umawia ich na randkę. Wkrótce relacja mężczyzny z jego siostrą wzbudza wiele wątpliwości i kontrowersji wśród przyjaciół. W międzyczasie Phoebe zmaga się z mało hojnymi mieszkańcami Nowego Jorku, podczas zbierania pieniędzy dla dzieci.

Ten z układem tanecznym (s6e10)

Ross i Monica mają okazję zatańczyć w ulubionym programie tanecznym, który będzie emitowany w sylwestrową noc. Joey nie wie, czy powinien podrywać swoją nową współlokatorkę. Postanawia spróbować, gdy ta zabiera go ze sobą na imprezę sylwestrową. Rachel, Phoebe i Chandler przeszukują mieszkanie, chcąc znaleźć prezenty od Moniki.

Ten ze Świątecznym Pancernikiem (s7e10)

Ben skończył już 6 lat i Ross postanawia wyjaśnić mu, o co chodzi w Chanuce. W ramach wsparcia wizualnego wypożycza strój, który jednak nie ma zbyt wiele wspólnego ze świętem. W tym samym czasie Chandler i Joey także się przebierają, aby sprawić chłopcu radość. Niestety, krzyżują w ten sposób plany Rossa.

Ten z przerażającą kartką świąteczną (s8e11)

Dziewczyna Rossa chce wysłać kartki świąteczne z ich wspólnym zdjęciem. Mężczyzna nie jest zachwycony tym pomysłem, ale nie potrafi odmówić. Monica i Chandler próbują znaleźć wymówkę, aby odwołać kolację z szefem Binga. Rachel walczy z hormonami, które dają się jej we znaki w trakcie ciąży.

Ten ze świętami w Tulsa (s9e10)

Z powodu pracy na nowym stanowisku Chandler jest zmuszony spędzić święta w Tulsie, z dala od rodziny i przyjaciół. Tam podrywa go koleżanka z pracy, a to powoduje zazdrość w Monice. Podczas rozmów z pracownikami, mężczyzna wspomina poprzednie wspólne święta i początki związku z żoną.

Ten ze ślubem Phoebe (s10e12)

Co prawda nie jest to odcinek typowo świąteczny, ale zalegający w Nowym Jorku śnieg wprowadza w odpowiedni nastrój. Nie będzie choinki, prezentów i Świętego Mikołaja, ale kto by o tym myślał, gdy Phoebe wychodzi za mąż? Przyjaciele jednoczą siły i robią wszystko, aby to wydarzenie było tak wyjątkowe jak panna młoda.

Który z wymienionych odcinków lubisz najbardziej? A może znasz je na pamięć?


Jeśli szukasz serialu podobnego do Friends, to koniecznie sprawdź nasze TOP4 seriali o przyjaźni.

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.