Strona głównaLiteratura„Oddać serce” – o motywacji i spełnianiu marzeń

„Oddać serce” – o motywacji i spełnianiu marzeń

Choroba serca z pewnością nie jest czymś prostym. Wiadome jest jednak, że daje nam szansę. Szansę na przeżycie czegoś nowego, świeżego. Na poznanie osoby, która oddała nam swoje serce.

Oddać serce to historia o kobiecie, która musiała zmierzyć się z szeregiem zagrożeń i przejść przez najgorsze, by poczuć się spełnioną. Odbyta przez nią podróż pomogła jej spojrzeć na świat inaczej.

Dzieciństwo Megan od zawsze kręciło się wokół choroby. Gdy jej siostra się bawiła, osiągała sukcesy i spełniała marzenia, ona spędzała całe dnie w szpitalach. Chciała po operacji żyć pełnią życia, jednak to się jej nie udaje, gdyż pracuje w bibliotece, mieszka u rodziców i odsuwa kolejne plany na dni „gdy poczuje się lepiej”.

Kiedy otrzymuje pamiętnik swojej dawczyni serca, postanawia zdobyć się na odwagę i spełnić marzenia dziewczyny. Siostra Megan, Crystal, chce dołączyć do wyprawy, co dodatkowo motywuje bohaterkę.

Relacja bliźniaczek jest trudna. Siostry różnią się od siebie mimo bycia bliźniaczkami. Crystal – kobieta sukcesu, kochająca żona i wspaniała córka – w dzieciństwie czuła się przytłoczona chorobą, która stała się codziennością rodziny. W efekcie między kobietami nie ma żadnej więzi, a ich kontakt urwał się lata temu. Siostry oddaliły się od siebie niebezpiecznie daleko. Podróż śladem marzeń Amandy może być ich jedyną okazją do dłuższej rozmowy.

Opowieść o trudzie i radości ze spełniania marzeń

Oddać serce to trudna historia opowiedziana w lekki, wesoły sposób. Lindsay Harrel zabrała nas w fascynującą podróż, podczas której możemy walczyć z własnymi lękami razem z Megan i Crystal, dostajemy szansę, by zmierzyć się z nieznanym i zweryfikować swoje życie. Będziemy błądzić, szukać prostszej drogi, by na końcu przekonać się, że ta była dla nas najlepsza.

To również historia o siostrzanej relacji budowanej od nowa. Opowieść o tym, jak trudno może być zmienić coś, co było zakorzenione tak głęboko. Książka o tym, że warto czasem podjąć walkę o lepsze jutro.

Wiele dowiadujemy się też o chorobie, która dotyka miliony osób każdego dnia. Odkrywamy jej ciemne, smutne oblicze. Przechodzimy również przez walkę o zdrowie i szczęście bliskich.

Autorka lekkim i przystępnym językiem zabrała nas w fantastyczną podróż dookoła świata. Rześki i wesoły klimat dają nam poczucie bezpieczeństwa. Ta przyjemna i wciągająca historia jest idealnym wyborem na zimne dni.

Oddać serce to pozycja dla Was, jeśli jesteście fanami historii pełnych nie tylko miłości czy ciepła, ale też walki oraz dążenia do celu. Nie będziecie się nudzić, a i lektura minie wam zaskakująco szybko.


Jeśli jesteście ciekawi innych młodzieżowych książek, zapraszamy na naszą recenzję Stacji serc!

Wiktoria Pietrzak
Wiktoria Pietrzak
mortuis non mentior
Fabuła
9
Bohaterowie
8
Okładka
10
Język
9
Klimat
8
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Choroba serca z pewnością nie jest czymś prostym. Wiadome jest jednak, że daje nam szansę. Szansę na przeżycie czegoś nowego, świeżego. Na poznanie osoby, która oddała nam swoje serce.Oddać serce to historia o kobiecie, która musiała zmierzyć się z szeregiem zagrożeń i przejść przez...„Oddać serce” – o motywacji i spełnianiu marzeń

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.