Strona głównaLiteratura"Ogrodowe przebudzenie" - magia zieleni, recenzja książki

„Ogrodowe przebudzenie” – magia zieleni, recenzja książki

Magia w roślinach zielonych, lesie i przyrodzie to coś, co  ludzie widzieli od zarania dziejów. Z lasem łączono nie tylko elementy związane z siłami nieczystymi, ale również z dobrą magią uzdrawiającą, niosącą nowe, lepsze życie. Każda roślina ma dziś swoje znaczenie. To, w jaki sposób uprawiamy ją w ogrodzie, może świadczyć o dobrobycie w domu i jakości naszego zdrowia.

Świat według planu

Od lat różne wierzenia uważały, że magia pomaga nie tylko zachować młodość, stać się  bogatym czy żyć zdrowo i szczęśliwie. Zaklęcia, odpowiednie ułożenie przedmiotów, wahadełka i czarodziejskie mikstury przejęły władzę również nad ogrodem oraz sposobem prowadzenia domu.

Feng shui

Chińskie feng shui znalazło zastosowanie nie tylko w gospodarstwach domowych Azji, ale również w naszej europejskiej kulturze. Propozycja z dalekiego wschodu to życie w harmonii z samym sobą oraz ze swoim otoczeniem. Filozofia ta, a właściwie jej najważniejsze aspekty, czyli: yin i yang, siatka bagua oraz zasada pięciu żywiołów. Wszystkie trzy mają pomóc nam w takim urządzeniu własnego domu czy mieszkania, aby energia przez nie przepływająca miała dobrotliwy i uzdrawiający wpływ na nasz organizm.

Życiodajna moc w ogrodzie

W ogrodach również możemy stworzyć miejsce, które pomoże nam się zrelaksować. Odpowiednio dobrane krzewy, kwiaty oraz rośliny… Do tego trochę magii wahadełek, uzdrawiająca moc spirali oraz odpowiednie wykorzystanie zasobów wodnych może pomóc nam odkryć, że rośliny również posiadają wielką moc i wspomagają  nas w osiągnięciu harmonii.

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, że nieodpowiednie dobranie ziół, roślin ozdobnych czy drzewek może doprowadzić do ruiny nasze zdrowie.

Ogrodowe przebudzenie

Pani Mary Reynolds, autorka książki Ogrodowe przebudzenie wprowadza nas w świat magicznego ogrodu, który możemy stworzyć sami. W publikacji pisarka zachęca nas do stworzenia swojego idealnego zielonego miejsca na ziemi. Pani Reynolds inspirację czerpała ze swojej rodzinnej Irlandii oraz z rytuałów przodków.

Autorka pozycji pisze o tym, że aby odnaleźć spokój, warto stworzyć odpowiednio terapeutyczne miejsce, które pozwoli nam uzdrowić nie tylko ciało, ale i duszę. Autorka przekonuje również, że życie w zgodzie z naturą ma sens.

Książka zawiera takie zagadnienia jak: przywracanie zdrowia ziemi, uprawa i pielęgnacja drzew, odnajdywanie korzeni czy pięć kroków projektowania ogrodów we współpracy z naturą.

Ogrodowe czary-mary

Przyznam szczerze, że książka mnie trochę rozczarowała. Myślałam, że będzie to coś dla laików o zakładaniu ogrodów, pielęgnacji roślin, odpowiedniego dobrania krzewów, etc. Okazało się jednak, że w pozycji tej więcej jest magii, nadnaturalności, symboliki, oraz znaczenia posiadania różnych dziwnych przedmiotów, które mają pomóc w stworzeniu harmonii.

Nigdy mnie nie fascynowały takie tematy jak feng shui, wahadełka, magia wody etc.  Książka ta okazała się nie dla mnie. Muszę jednak powiedzieć, że z całą pewnością osoby bardziej uduchowione ode mnie znajdą tutaj wszystko, co pomoże im założyć raj na ziemi we własnym ogrodzie.

Jest jednak rzecz, która w tej publikacji mnie zachwyciła, mianowicie powrót do korzeni i wspaniały czar Irlandii oraz mądrości przodków.

Dla tych, którzy nie interesują się magią tak jak ja, pozycja ta może być naprawdę ciekawym dodatkiem do pogłębienia swoich informacji o naszej matce Ziemi.


Zachęcam do przeczytania artykułu  Wesołe miasteczko jednak nie takie wesołe? „Joyland” – recenzja książki Stephena Kinga

Zakładanie ogrodów
4
Przegląd roślin
3
Ogród według tradycji
7
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Magia w roślinach zielonych, lesie i przyrodzie to coś, co  ludzie widzieli od zarania dziejów. Z lasem łączono nie tylko elementy związane z siłami nieczystymi, ale również z dobrą magią uzdrawiającą, niosącą nowe, lepsze życie. Każda roślina ma dziś swoje znaczenie. To, w jaki..."Ogrodowe przebudzenie" - magia zieleni, recenzja książki

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.