Strona głównaPublicystykaKulturaOstatnie nowości w 2020 roku od Wydawnictwa IX

Ostatnie nowości w 2020 roku od Wydawnictwa IX

Przed końcem tego roku chcecie przeczytać jeszcze kilka dobrych, a przede wszystkim nowych książek? Wydawnictwo IX z pewnością uratuje Was przed czytelniczym kryzysem, bo swoją premierę będą miały aż cztery pozycje. Wybór jest duży, więc na pewno znajdziecie coś dla siebie. Koniecznie sprawdźcie poniższe propozycje.

Podarować niebo

Pierwszą nowością jest Podarować niebo Romualda Pawlaka. Powieść przedstawia załogę statku kosmicznego, który przez błąd nawigacji ląduje na niezbadanej planecie. Członkowie wyprawy starają się trzymać nadziei, że ktoś ich uratuje. Niestety, wraz z upływem czasu coraz więcej ludzi zaczyna myśleć negatywnie. Wkrótce okazuje się, że tajemnicze ciało niebieskie zamieszkuje ktoś jeszcze. Jak skończy się historia załogi?

Podarować niebo
Okładka książki Podarować niebo

Genius loci

Joanna Pypłacz to autorka kolejnej nowości od Wydawnictwa IX. Akcja powieści Genius loci dzieje się w Ostróżce, gdzie młoda kobieta wpada do studni. Wszystko wskazuje na samobójstwo, ale czy na pewno tak było?  Kuzynka zmarłej zaczyna odczuwać niepokój podczas sprzątania jej rezydencji. Okazuje się, że nad posesją ciąży widmo geologicznej katastrofy. Co tak naprawdę się wydarzyło? Co doprowadziło do śmierci Ewy? Czy ludziom uda się rozwiązać tę tajemnicę?

genius loci
Okładka książki Genius loci

Przesmyk

Kolejnym autorem interesującej nowej powieści od Wydawnictwa IX jest Marek Zychla. Tym razem Przesmyk umili Wam jesienny wieczór.

Są takie związki, których nawet Śmierć nie rozłączy, chociaż stale próbuje, siejąc wokół spustoszenie. I wznosi z tych starań mur, niezdolna odwrócić oczodołowej czerni od cierpienia. Bo cierpienie człowiecze, przyprawione świadomością, smakuje jej najlepiej.

Zabawki

Wszystkie rzeczy kojarzące się Wam z dzieciństwem sprawią, że już nigdy nie będziecie patrzeć na nie tak samo jak kiedyś. Trzynaście kobiet, trzynaście autorek, trzynaście opowiadań, które zabiorą Was w przerażającą podróż do krainy zabawek. Bo przecież #grozajestkobietą. Co się stanie, gdy złe siły przejmą władzę nad zabawkami? 

okładka książki Zabawki
Okładka książki Zabawki

Podsumowanie

Przyznajcie się, która pozycja najbardziej Wam się spodobała? Naszą uwagę przykuły wszystkie! Zachęcam Was do zamawiania nowości od Wydawnictwa IX. Nie zwlekajcie, ponieważ właśnie trwa przedsprzedaż. Tylko teraz możecie kupić wyżej wymienione powieści taniej, i to jeszcze w twardych oprawach! Nie czekajcie, bo te książki znikają jak świeże bułeczki.


Ciekawi was, jak powstają książki w Wydawnictwie IX? Krzysztof Biliński uchylił nam rąbka tajemnicy w wywiadzie.

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.