Strona głównaLiteratura"Pokochaj mnie" — recenzja książki Małgorzaty Wachowicz

„Pokochaj mnie” — recenzja książki Małgorzaty Wachowicz

Pokochaj mnie to książka o grupie osób, które na pozór mają poukładane życie. Mają różne zawody, w których osiągają mniejsze lub większe sukcesy. Ale mimo wszystko czegoś im brak.

Pokochaj mnie
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4861472/pokochaj-mnie

Jak sama autorka pisze, Pokochaj mnie to książka o miłości. A właściwie o różnych rodzajach miłości. Jest to także opowieść o przyjaźniach, życiu i ludziach, takich jak my. I jest to idealne podsumowanie książki, nie wymyśliłabym lepszego.

Pokochaj mnie to powieść pełna wzruszających momentów, przy których jedna paczka chusteczek z pewnością nie wystarczy. Ale zapewniam, to historia, która wręcz prowokuje do działania, aby znaleźć w swoim życiu powód, dla którego bylibyśmy szczęśliwi.

Fabuła

Bohaterowie książki to osoby, które na pozór mają poukładane życie. Plany życiowe, marzenia oraz różne zainteresowania. I chociaż każdy z nich się różni, łączy ich jedno, niezwykle ważne pragnienie — szczęście.

Jagoda to piękna i dobrze wykształcona kobieta, która od dłuższego czasu jest związana z jednym mężczyzną, Łukaszem. Chce z nim spędzić resztę życia i zaczyna proponować mu założenie rodziny. Jednak nie układa się jej tak, jak to sobie wyobraziła. Mężczyzna jest ciągle zajęty lub zmęczony, przez co Jagoda nie wie, co może zrobić, aby poprawić ich relacje. W końcu jednak dzieje się coś, przez co kobieta wyjeżdża z miasta, razem z Piotrem, jej dobrym znajomym, gdzie zaczyna się nowa, niezwykle ciekawa historia.

Ale w książce Pokochaj mnie jest sporo innych postaci, obok których autorka nie przechodzi obojętnie. Ela, która ma problem ze znalezieniem miłości swojego życia, w końcu zajęła się innymi sprawami i odpuściła poszukiwaniom. Kobieta, pomimo tego, że wykonuje zawód psychologa, nie może poradzić sobie ze swoją przeszłością i jej ciężarem. Musi dać sobie radę ze wszystkimi kłodami rzucanymi pod nogi, aby osiągnąć swój największy cel.

No i Marek, chyba mój ulubiony. Ojciec trzydziestoletniej Elżbiety, którą wychowywał samotnie. Podczas gdy na nią czeka, poznaje jej sąsiadkę. Od razu wywiera na nim pozytywne wrażenie. Kobieta także walczy z przeszłością, ciągle mając żal do byłego męża. Poświęca się pracy i wnukom, nie mając czasu na związki.

W książce Małgorzaty Wachowicz jest wiele wartościowych postaci z różnymi, ciekawymi historiami, do których zajrzenia gorąco polecam.

Pokochaj mnie to piękna i barwna historia o różnej miłości. Od miłości mężczyzny do kobiety, aż do dziadków do wnuczków. Niewątpliwie każdy czytelnik znajdzie w niej coś dla siebie. Historie czyta się lekko i przyjemnie, są idealne na każdą porę roku czy dnia.

Ocena 9/10

Julia Koszela
Julia Koszelahttps://www.wattpad.com/user/LetaCaceres
Cześć! Zaraz będę miała dwadzieścia lat i wypadałoby, abym się ustatkowała, a nie latała z miejsca na miejsce. Ale co mam poradzić na to, że lubię podróże? I lubię koty, zwłaszcza mojego, z którym czasem całymi dniami mogłabym oglądać Harry'ego Pottera lub sprzątać mieszkanie, śpiewając repertuar Taylor Swift.
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.