Strona głównaFilmWeekendowe polecajki #3 – „Cudowny chłopak"

Weekendowe polecajki #3 – „Cudowny chłopak”

Kolejny piątek, czyli kolejny początek weekendu. Dziś proponujemy film Cudowny chłopak w ramach najnowszej weekendowej polecajki. Łzy, śmiech i ślad w sercu to połączenie, zapewniające świetnie spędzony czas przy dzisiejszej propozycji i wspaniałej pozycji na spokojny wieczór.

Dzisiejszy film na weekend to wzruszający film obyczajowy, który podbił serca widzów. Auggie to mały chłopiec, który rozczula i pokazuje, jak silne mogą być przyjaźń oraz czynienie dobra. Zaprasza nas do swojego świata, pozwala poznać swoje obawy i radości, a także trudną drogę, jaką musiał przejść, aby odnaleźć szczęście, a przede wszystkim spełnić marzenia. Film dostępny jest na Netfliksie.

Garść faktów

Cudowny chłopak to film oparty na bestselerowej powieści R.J. Palacio w reżyserii Stephena Chbosky’ego. Swoją premierę miał w styczniu 2018 roku. 

Godnym uwagi jest fakt, iż w głównych rolach wystąpili, m.in.: Julia Roberts (mama Auggiego), Owen Wilson (tata Auggiego) oraz Jacob Tremblay (Auggie).

Film otrzymał nagrodę Bandung Film Festival for Imported Film, a reżyser Humanitarian Award. Ponadto Cudowny chłopak zdobył wiele nominacji, z których większość dotyczyła świetnej gry aktorów. Produkcja wymagała także dużych zdolności charakteryzatorskich, co wyraźnie widać podczas seansu.

Cudowny mały człowiek

Auggie urodził się ze zdeformowaną twarzą, przez co uczył się w domu. Teraz po raz pierwszy wyrusza do szkoły. To dla niego ważne, ale trudne przeżycie. Ze względu na ten fakt, sytuacja bardzo stresuje jego rodzinę. W rezultacie martwią się i są bardzo wyczuleni na każde zachowanie swojego syna.

Przygoda Auggiego w szkolnej rzeczywistości pokazuje, jak długie i żmudne może być zdobycie przyjaciół oraz uzyskanie akceptacji. Wzloty i upadki czynią go silniejszym i pewniejszym, a to pozwala jego najbliższym odetchnąć. Historia chłopca wzrusza i wywołuje uśmiech na twarzy. Mały człowiek przekazuje widzom mądrość, która czasem ucieka w codziennej gonitwie.

I think there should be a rule that everyone in the world should get a standing ovation at least once in their lives.

Miłość, ból, przyjaźń, strach, marzenia, smutek. Mieszanka wielu emocji dorosłych i dzieci, które pokazują, że różnica wieku wcale nie oznacza, że rozumie się więcej lub mniej. Pozycja zdecydowanie godna polecenia. Zostaje w pamięci i sercu na dłużej.

Film na weekend? Dziś tylko Cudowny chłopak.

Zajrzyj do poprzedniej weekendowej polecajki

Weekendowe polecajki - Cudowny Chłopak
fot. IMDb
Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.