Strona głównaLiteratura"Później" – nowa powieść Stephena Kinga coraz bliżej

„Później” – nowa powieść Stephena Kinga coraz bliżej

Wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnej powieści od mistrza grozy – Później. Co tym razem zaoferuje on swoim czytelnikom? Kolejny horror, który zmrozi krew w żyłach i sprawi, że nie będziemy mogli usnąć, czy coś zupełnie innego? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

O czym będzie Później?

Powieść opowiadać ma o chłopcu imieniem Jamie, który od małego widuje zmarłych. Jamie może zobaczyć to, czego nikt inny nie widzi i poznać sekrety, których nikt inny nie zna. Jednak cena, jaką musi płacić za swoje zdolności, jest bardzo wysoka. Wiedziała o tym matka chłopca, Tia, kiedy namawiała go, aby nikomu nie mówił, co potrafi. Ale taki talent nie może długo pozostać niezauważony. Jamie wkrótce będzie musiał pomagać policji w śledztwie w sprawie, w której pewien morderca groził uderzeniem zza grobu.

Czy będzie warta przeczytania?

Później, najnowsza powieść Stephena Kinga, to horror w najlepszym wydaniu – przerażający i poruszający. To także historia o straconej niewinności i konieczności wyborów między dobrem a złem. Uważny czytelnik znajdzie w niej echa jednej z najsławniejszych powieści Kinga – TO – i odpowiedź na pytanie, co trzeba zrobić, aby stawić czoła złu we wszystkich jego postaciach. Moim zdaniem warto na nią rzucić okiem, bo może akurat uda się z niej wynieść dobrą lekcję.

Na podstawie poprzednich książek mistrza grozy można zauważyć, że autor zdecydowanie pisze o tym, na czym się zna. Być może, utrzymywana w tajemnicy fabuła nowej książki będzie opierać się na doświadczeniach Kinga? Niestety na ten moment autor nie pozostawił swoim czytelnikom takowych informacji i prawdopodobnie nigdy się o tym nie dowiemy. Jednak istnieje pewne przysłowie, w które ja osobiście wierzę: „spodziewaj się niespodziewanego”.

Kiedy premiera Później?

Premiera zaplanowana jest na 10 marca bieżącego roku. Książkę będzie można zamówić w księgarniach internetowych. Najwcześniej, czyli 10 marca, ukaże się w Empiku.


Chcesz być na bieżąco z premierami? Koniecznie obserwuj Naszą zakładkę z newsami!

Igor Adamczyk
Igor Adamczyk
A więc tak... Mam na imię Igor, mam 16 lat i pochodzę z Mazowsza. Książkami interesuje się już od dosyć dawna (8, może 9 rok życia), jednak w pewnym momencie przerwałem czytanie, ponieważ najzwyczajniej w świecie mnie to nudziło. Jak teraz patrzę na to z perspektywy czasu, to mówię sobie, że nie byłem najzwyczajniej w świecie gotowy na ten rozdział w moim życiu. Wróciłem jednak do książek pod koniec 2019 roku z serią "Więzień Labiryntu", a następnie zacząłem czytać Kinga, w którym dosłownie się zauroczyłem. Po przeczytaniu "Bastionu" zacząłem pisać i tak jakoś dalej koło się toczy, że czytam i piszę dalej i sprawia mi to na prawdę masę radości i szczęścia. Jeśli chodzi o jakiś inny temat to też lubię gotować i jako ciekawostkę mogę dodać, że najpierw w planach miałem "kucharzenie", ale intuicja podpowiadała mi, żebym poszedł w stronę książek i tak zrobiłem. Jestem na prawdę zadowolony z tej decyzji. Poza tym interesuje się również trenowaniem i uprawianiem sportów. Bardzo lubię wysiłek fizyczny w każdej możliwej formie. Podobnie jeśli chodzi o hobby to mam jeszcze jedno - astrologia. W sumie to jest takie bardziej zaciekawienie światem nad nami.
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.