Strona głównaFilmRanking najlepszych filmów na weekendowy wieczór

Ranking najlepszych filmów na weekendowy wieczór

Mimo iż dni stają się coraz dłuższe, a pogoda coraz ładniejsza, wielu z nas wciąż ma ochotę na chwilę weekendowego relaksu przy dobrym filmie, przekąskach i napojach. To bardzo dobry pomysł na spędzenie czasu zarówno samemu, jak i z przyjaciółmi oraz całą rodziną. Jakie tytuły warto wybrać? Sprawdź nasze propozycje dla fanów każdego z filmowych gatunków.

artykuł sponsorowany

Pomysły na weekendowy wieczór

Oglądanie filmów to nie tylko prosta rozrywka. Niesie ona za sobą wiele korzyści. Pierwszą z zalet jest poszerzanie horyzontów. Różnorodne produkcje pokazują nam odmienne od obserwowanych na co dzień zachowania, miejsca czy kultury. Dodatkowo uczą tolerancji, wrażliwości oraz pewnych schematów zachowania się. Wartościowy seans może także pomóc podjąć decyzję, gdy sytuacja ekranowych bohaterów, jest analogiczna do przeżywanej aktualnie przez widza. Oglądanie filmów w obcym języku np. po angielsku pomaga nauczyć się pewnych słówek i zwrotów, a co za tym idzie, zdobyć swobodę w komunikowaniu się. Stąd też można wywnioskować, że filmy mają realny wpływ na nasze życie. Nie jest to jednak jedyna wartościowa metoda spędzania wolnego czasu, więcej, co oprócz filmów, gdy weekendy i wieczory spędzasz w domu, podpowiada Cafeteria.

Ranking najlepszych filmów – jakie filmy oglądać w weekend?

Nasz ranking najlepszych filmów postanowiliśmy podzielić na kategorie i w każdej z nich wyróżnić 3 kultowe produkcje. Weekendowe wieczory dla wielu z nas są jedynym czasem w ciągu tygodnia, kiedy możemy odpocząć i się zrelaksować. Z tego powodu bardzo często sięgamy po komedie. Naszymi faworytami z tej kategorii są tytuły takie jak: Nietykalni, Forrest Gump i Życie jest piękne. Są nie tylko ciepłe i zabawne, ale niosą w sobie wartościowe przesłania. Fanom polskich komedii polecamy: Piętro wyżej, Jak rozpętałem drugą wojnę światową oraz Chłopaki nie płaczą. Ponadto często oglądamy komedie romantyczne. Warto zwrócić uwagę na tytuły: Rzymskie wakacje, Czarny kot, biały kot oraz Validation. Ten gatunek nie jest jednak jedynym, w który uwielbiamy się zagłębić podczas relaksu. Dużą popularnością cieszą się także filmy akcji. Dobrze obejrzeć produkcje takie jak: seria Avengers, Mroczny Rycerz i Straż przyboczna. Wśród horrorów naszym top 3 są: Obcy – 8. pasażer „Nostromo”, Palacz zwłok, a także Lśnienie. Ciekawą propozycją na weekendowy wieczór mogą być mroczne thrillery np.: Siedem, Podziemny krąg, Incepcja oraz dramaty: Skazani na Shawshank, Ojciec chrzestny, Zielona mila. W naszych rankingach nie mogło zabraknąć filmów sci-fi, a wśród nich wyróżniamy: Incepcję, Metropolis i Interstellar. Wszyscy fani musicali koniczynie muszą zobaczyć produkcje: Hamilton, Notre-Dame de Paris oraz Skrzypek na dachu. Nie zapomnieliśmy także o miłośnikach filmów dokumentalnych. Tytułami, które trzeba zobaczyć, są: David Attenborough: Życie na naszej planecie, Sól ziemi, Samsara.

Ranking najlepszych filmów familijnych

Kino familijne cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród młodszych widzów, ale i tych bardziej dojrzałych, którzy z tego typu produkcji także mogą wynieść cenne lekcje. Tytułem godnym uwagi jest osadzona w meksykańskim klimacie kreskówki Coco, która pozwala na zrozumienie wartości nauk przekazywanych przez starsze pokolenia. Dobrym pomysłem na rodzinny seans jest także film Sekrety morza uświadamiający widzom rolę rodziny w życiu każdego z nas. Bardzo zabawnym, godnym uwagi tytułem jest Jak wytresować smoka, którego akcja rozgrywa się w odległej krainie pełnej dzikich smoków oraz wikingów. Super propozycją na weekend jest również historia osieroconego niedźwiadka opowiedziana w filmie Niedźwiadek.

Warto także obejrzeć inne kultowe produkcje kina familijnego, takie jak:

  • Dźwięki muzyki,
  • Król Lew,
  • Mój sąsiad Totoro,
  • Sekret księgi z Kells,
  • Shrek,
  • Spider-Man Uniwersum.

Przy jakim filmowym gatunku Ty spędzasz weekendowe wieczory?

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.