Strona głównaLifestyleRomantyczna randka w domu - jak ją zorganizować, co zjeść, jakie dobre...

Romantyczna randka w domu – jak ją zorganizować, co zjeść, jakie dobre filmy obejrzeć na randce w domu?

Każda randka to ważny moment w życiu. Pierwsza randka wiąże się z ekscytacją, następne już, o ile chcesz kontynuować znajomość, z pewnego rodzaju stresem. Romantyczna randka w domu – jak ją zorganizować?

Nie polecamy pierwszej randki urządzać w domu, ponieważ dla wielu osób takie zaproszenie może kojarzyć się z niejednoznaczną propozycją. Jeśli jednak jest to już któreś Wasze spotkanie z kolei, i chcesz przygotować romantyczną randkę w domu, przedstawiamy garść porad, które mogą być pomocne.

artykuł sponsorowany

Dobra atmosfera na randce – muzyka i zapachy

Niezależnie od tego, na jakim etapie jest Wasz związek, zawsze warto zadbać o dobrą atmosferę i przyjazną przestrzeń. Jeśli mieszkasz z kimś (współlokatorzy lub dzieci, w przypadku gdy jesteś samotnym rodzicem lub po rozwodzie), upewnij się, że będziesz tego dnia miał lub miała mieszkanie tylko dla siebie. To baza, która pozwoli Ci cieszyć się spokojnym czasem z ukochaną osobą.

Aby jeszcze dodać spotkaniu romantycznego klimatu, zadbaj o odpowiednią muzykę i zapachy. Randka to przede wszystkim przestrzeń na rozmowę, więc muzyka, którą zaproponujesz, nie powinna być zbyt narzucająca, a dawać klimat odprężenia i relaksu. Dobrym wyborem jest jazz lub muzyka klasyczna.

Również zapachy są bardzo ważnym elementem atmosfery podczas pierwszej randki. Zadbaj o odpowiednie olejki aromaterapeutyczne, a randka  na pewno będzie zapowiadać się świetnie.

Dobre jedzenie – przygotuj coś wyjątkowego

Jedzenie na randce to podstawa. Co ugotować oraz jak zorganizować romantyczną randkę, dowiesz się z bloga NaRandce. warto w tym miejscu podkreślić, że stwierdzenie „przez żołądek do serca” nie wzięło się znikąd. Masz tutaj do wyboru dwie opcje – samodzielnie ugotować kolację (jeśli na przykład jest to początek Waszych spotkań i chcesz zrobić wrażenie na partnerze lub partnerce) albo zaprosić drugą osobą do wspólnego przygotowywania posiłku. Ta druga opcja może świetnie sprawdzić się, kiedy już się trochę poznacie – wspólne gotowanie jeszcze bardziej zbliża i może być świetną zabawą.

Pamiętaj, że jedzenie, które przygotujesz nie musi (a nawet nie powinno!) być bardzo wytworne. Stawiając na stół homara czy egzotyczny przysmak, możesz przestraszyć drugą osobę i nieświadomie wywrzeć na niej presję.

Romantyczna randka w domu – Film? A może gra planszowa?

Randka to czas, podczas którego powinniście mieć czas tylko dla siebie. Może się zdarzyć, że przegadacie pół nocy, ale być może wolicie wymianę informacji na swój temat rozłożyć w czasie i nie spieszyć się z poznawaniem siebie. Dobrym sposobem na spędzenie randki jest więc oglądanie filmów czy choćby granie w gry planszowe.

Jeśli chcesz z ukochaną osobą obejrzeć film, wybadaj wcześniej jej gusta i wybierz coś, co będzie sprawiało Wam obopólną radość. Najlepiej byłoby również, gdyby film, który obejrzycie, był dla Was nowy. Daje to pole do wymiany doświadczeń i poglądów, co może zaowocować ciekawą dyskusją.

Jeśli natomiast chodzi o grę, wybierzcie taką, która pozwoli Wam się lepiej poznać. Niegdyś popularna była karciana gra o wdzięcznej nazwie Flirt – jeśli uda Ci się znaleźć ją gdzieś i kupić, wieczór z pewnością będzie udany.


Artykuł przygotowany przez NaRandce.pl

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.