Rzeczpospolita Polska – duma narodowa

Porozumienie tak zwanego okrągłego stołu w kwietniu 1989 roku oraz czerwcowe wybory zapoczątkowały wielkie zmiany ustrojowe.
Na trudnej drodze do niepodległości, wolności gospodarki rynkowej i demokracji stało jednak jeszcze wiele przeszkód.

Naród zwycięża

Rzeczpospolita Polska – taką nazwę 1 stycznia 1990 roku obrało państwo polskie po PRL. Wkrótce po tym przestała istnieć PZPR.

Rozwiązana z wielkim bólem na jej ostatnim zjeździe. Na jej miejscu pojawiła się Socjaldemokracja Rzeczpospolitej Polskiej. W międzyczasie legły w gruzach inne reżimy komunistyczne w całej Europie. Ludzie zaczęli głośno krzyczeć o odejściu Jaruzelskiego
z fotela prezydenta.

W czerwcu 1990 roku na czele niezadowolonych z rządu Mazowieckiego (swoją drogą wybranego przez Solidarność) stanął Lech Wałęsa.

Rzeczpospolita Polska pod rządami lewicy

W latach 1993–2005 Sojusz Lewicy Demokratycznej tworzy kolejno w latach 1993–1997 rząd większościowy z Polskim Stronnictwem Ludowym. Partia SLD tworzyła rząd w latach 2001–2005 (do 2003 większościowy, koalicyjny z PSL i Unią Pracy; od 2003 rząd mniejszościowy wraz z niektórymi ugrupowaniami lewicowymi).

Wzrost bezrobocia, podniesienie podatków, zapaść służby zdrowia oraz systemu gospodarczego to tylko niektóre z grzechów SLD.

Co po komunie, która nie minęła?

Od roku 2005 aż do 2020 mówimy o prawdziwej demokracji, choć wyborcy Prawa i Sprawiedliwości by się z tym nie zgodzili. Rządy od 2005 roku próbowały postawić na nogi kraj nad Wisłą. Niestety nie udało się to ani, Platformie Obywatelskiej,  która rządziła tyle lat, ani Prawu i Sprawiedliwości.

Rzeczpospolita Polska Platformą Obywatelską pisana

Ośmioletnie rządy PO to czas afer i skandali. Począwszy od afery Amber Gold, afery podsłuchowej,  czy aferki Beaty Sawickiej, która wybuchła jeszcze przed objęciem władzy przez Platformę. Należy także wspomnieć o tym, że Donald Tusk zabrał Polakom 150 mld zgromadzonych z OFE po to, by spłacić część zadłużenia ZUS. Zbawca narodu powiedział wtedy, że te pieniądze nie należą do obywateli.

Złota era Kaczyńskiego

W roku 2015 po wielu męczarniach do władzy dochodzi Prawo i Sprawiedliwość, obiecawszy złote góry nowej gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej. Obywatele dostali 500+, 300+ oraz Emeryturę+. Jednak nie obyło się bez skandali i aferek.

Nasze kamienice, wasze ulice

Największa skandaliczna ustawa, rzucająca Polaków na kolana, przebiła nawet klęczenie przed Amerykanami. Środowiska Żydowskie domagają się od Polaków 300 miliardów dolarów za tak zwane mienie bezspadkowe po Holokauście. Polacy płaczą, a Żydzi skaczą z radości, bo rząd polski płaci. Just 447 rujnuje naród polski.

UPA nic o nas bez nas

Klękać przed Ameryką to żaden wstyd, lecz obowiązek. Za to klękać przed Ukrainą to wisienka na torcie. Ludobójstwo na Wołyniu nikomu w rządzie nie przechodzi przez gardło. Dla poprawnych stosunków nawet Szeptycki zostanie świętym. Polskie wsparcie dla Ukrainy, bez wyjaśnienia historii, jest według PiS-u potrzebne.

Małe kroki ku Wielkiej Polsce

Pan Stanisław Michalkiewicz, prawnik, dziennikarz. Znany ze swoich kontrowersyjnych pozycji, zwłaszcza poruszających kwestie żydowskie. Wieloletni publicysta takich serwisów jak Magna Polonia czy Najwyższy czas. Wydał kolejną fantastyczną książkę Małe kroki ku Wielkiej Polsce. Pozycja ukazała się nakładem Wydawnictwa Magna Polonia i jest zbiorem artykułów publikowanych w serwisach internetowych redakcji.

Książka ta porusza ważne kwestie dotyczące naszej ojczyzny, polskości i miejsca Rzeczpospolitej Polskiej w świecie. Relacje z Ameryką, grabież kraju przez Żydów, błędy i ośmieszenie Prezydenta RP, wsparcie dla Ukrainy… To tylko niektóre z tematów poruszanych przez autora.

Pozycja ta może wywoływać skrajne emocje. Bezkompromisowe przedstawienie sytuacji Polski nie tylko w kraju, ale i za granicą. Autor, nie owijając w bawełnę, pokazuje nam miałkość i nijakość naszych rządzących. Służalczość narodu polskiego wobec silniejszych. Arogancję władzy i deptanie demokracji. Piłsudski na pewno w grobie się przewraca, a Dmowski zasłania oczy.

 Publikacja ważna. Zapewne w niejednym domu będzie ona powodem do awantury. Jak to się u nas mówi, przy stole nie rozmawiamy ani o polityce, ani o religii. Jednak poruszone tu tematy są bardzo ważne, jeśli chcemy budować wolną, suwerenną, pełną godności, liczącą się Rzeczpospolitą Polską.


Zachęcam do przeczytania artykułu, dlaczego żyjemy w Klecholandzie? 

Korekta tekstuNatalia Sobocińska

Powiązane artykuły

Komentarze

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Rankingi

Odcinki świąteczne „Teorii Wielkiego Podrywu”

W ten grudniowej odsłonie pojawiło się już Friends, podobnie jak Jak poznałem waszą matkę. Teraz przyszedł czas na powrót do kolejnego kultowego serialu o...

Polecane

„Winni jesteśmy wszyscy” – zapowiedź

Dwukrotny laureat konkursu organizowanego przez Międzynarodowy Festiwal Kryminału, topowy i uznany pisarz powraca z najnowszą powieścią Winni jesteśmy wszyscy. Gdzie tym razem zabierze nas...

Sprzedaż Wattpada? W grę wchodzi 500 mln!

Wattpad to darmowa platforma dla amatorów pisarstwa, gdzie mogą oni publikować swoją twórczość. Wielu młodych autorów właśnie tam stawiało pierwsze pisarskie kroki i udostępniało swoje...

„Chilling Adventures of Sabrina” – 5 powodów, dla których warto obejrzeć serial

O tym serialu chyba każdy już słyszał, a na pewno przewinął on się Wam ostatnio na Netfliksie za sprawą premiery finałowego sezonu. Zdaję sobie...