Strona głównaFilmPani B. od GF Darwin już na YouTube!

Pani B. od GF Darwin już na YouTube!

Pani Basia to jedna z ważniejszych postaci wielu filmów w Boskim Uniwersum Grupy Filmowej Darwin, która od lat tworzy na YouTube filmy krótkometrażowe na najwyższym poziomie. Założyciele kanału, Jan Jurkowski i Marek Hucz, to twórcy, którzy zdecydowanie zasługują na uznanie, za sprawą humoru i oryginalnego stylu swoich treści. Dzięki licznej ekipie, złożonej z profesjonalistów w branży filmowej oraz wiernym fanom na platformie Patronite, stworzyli wiele filmów o różnej tematyce, zwykle wzorowanej na mitach, znanych i sławnych postaciach ze świata sztuki czy nauki. Oraz chyba najbardziej charakterystycznej serii o stworzeniu świata, w którym właśnie Pani B. brała udział.

NA POCZĄTKU BYŁ C.H.A.O.S.

Fani Darwinów, nawet przebudzeni z głębokiego snu, potrafiliby wymienić główne postacie, które zapoczątkowały całą serię filmów o Bogach. Pokazani przez Darwinów w nieco prześmiewczy, oryginalny i zabawny sposób, stali się kultową serią na kanale. Mowa tu oczywiście o Rafale, czyli szefie wszystkich bogów, Sławku, mianowanym Szatanem oraz Basi, bez której ten zakład upadnie.

A gdzie w tym wszystkim jest Basia? Odpowiedź jest prosta. Wszędzie. Była obecna w każdej historii o boskich przygodach, pełniąc początkowo rolę kogoś w rodzaju sekretarki, pnąc się po szczeblach kariery. Właśnie jej historia rozpoczyna najnowszy, długo wyczekiwany short Pani B, który pokazał ją z zupełnie innej strony niż dotychczas.

SŁAWEK I BASIA NA ÓSMEJ RANDCE

Pani Basia zasługiwała na swoje pięć minut. Jej postać, grana przez Martynę Krzysztofik, jest charyzmatyczna i nie sposób jej odmówić uroku. Miła, perfekcyjnie zorganizowana, twarda kobieta z zasadami, która rzadko popełnia błędy. Dzięki temu stanowi kompletne przeciwieństwo Sławka, który za swoje przewinienia dostał łatkę czarnego charakteru. Jednak jego przyjaciółka zawsze go wspierała, nic więc dziwnego, że fani wreszcie dostali jasne aluzje co do ich związku.

NAJLEPSZY CROSSOVER OD CZASÓW MARVELA

Wakacje Basi i Sławka przerywa dziwny telefon, który konkretnie namiesza. I tu trzeba nadmienić, że Darwini lubią zaskakiwać. Lubią trzymać w napięciu i udowadniać, że wszystko, co tworzą, jest powiązane. Ponieważ mają na koncie kilka mocnych serii fabularnych, takich jak na przykład Agent 700 czy historię konfliktu Mickiewicza i Słowackiego, fani mogli spodziewać się, że pewnego dnia zobaczą jak te uniwersa się przenikają. I właśnie w odcinku Pani B. możemy zobaczyć znanego z tych serii podróżnika w czasie – Corneliusa.

Bohaterowie starają się naprawić zaburzenia czasowe we wszechświecie, przepytując wszystkich wrogów Agencji Czasu, którą założył Cornelius. Dostajemy nieco za długą, ale ciekawą sekwencję scen, pełną niemego humoru i świetnych ujęć w zwolnionym tempie. Basia pokazała, na co ją stać, zachowując opanowanie i jednocześnie będąc taka jak zawsze – niezastąpiona. I tak, jak przystało na Darwinów, wykonanie jest bezbłędne. Nastrojowe światło, efekty specjalne, zbliżenia, świetna muzyka i gra aktorska. To wszystko za co fani cenią ich produkcje, okraszone zabawnym scenariuszem i profesjonalną charakteryzacją.

KONIEC ŚWIATA

Oprócz filmów GF Darwin ma również na swoim koncie książkę – To (nie) koniec świata, wydaną w 2019 roku przez Altenberg. Ponieważ jej napisanie pozwoliło Grupie Filmowej zamknąć kilka wątków i urozmaicić historie wielu postaci, jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana.

Dlatego myślę, że każdy kto ceni sobie krótkometrażówki na wysokim poziomie, powinien zajrzeć na kanał GF Darwin. Gwarantuję, że każdy może znaleźć tam coś dla siebie.

 


Lubisz podróże w czasie? Koniecznie zobacz serial Doctor Who!

A jeśli chciałbyś wesprzeć również naszą działalność, by artykuły były jeszcze lepsze, zapraszamy na naszą platformę Patronite. Będzie nam bardzo miło, jeśli pomożesz nam w rozwoju strony!

Aneta Kolesińska
Aneta Kolesińskahttps://www.wattpad.com/user/xxAneKo
Bezpośrednia, zakręcona, ciekawa świata autorka. Na Wattpadzie znana ze swoich osobliwych recenzji, z nutą humoru i arogancji.
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Pani Basia to jedna z ważniejszych postaci wielu filmów w Boskim Uniwersum Grupy Filmowej Darwin, która od lat tworzy na YouTube filmy krótkometrażowe na najwyższym poziomie. Założyciele kanału, Jan Jurkowski i Marek Hucz, to twórcy, którzy zdecydowanie zasługują na uznanie, za sprawą humoru i oryginalnego...Pani B. od GF Darwin już na YouTube!

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.