Strona głównaRecenzje książek i komiksówKryminał, thriller, sensacja„Śmierć pani Westaway” Ruth Ware – recenzja

„Śmierć pani Westaway” Ruth Ware – recenzja

Ruth Ware, mistrzyni wciągających kryminałów, po raz kolejny daje nam możliwość przeczytania nienagannie opisanej historii, która wyszła spod jej pióra. Śmierć pani Westaway to jej najnowsze dzieło – zabawne, przenikliwe – które porywa na długie godziny.

Śmierć pani Westaway jest kolejną, niezaprzeczalnie dobrą książką Ruth Ware. Ciekawa, zabawna i wciągająca opowieść o rodzinnych konfliktach, moralnych wyborach i tajemnicy w tle sprawia, że trudno oderwać się od czytania.

FABUŁA

Na początku książki poznajemy Hal Westaway – młodą tarocistkę, pracującą na molu w Brighton. Dziewczyna ledwo wiąże koniec z końcem. W obskurnym mieszkaniu trudno znaleźć schronienie przed okrutnym światem, a stos listów i wezwań do zapłaty czynszu i długów wywołuje w Hal negatywne myśli i emocje. Sytuacja pogarsza się, kiedy dopada ją typ spod ciemnej gwiazdy, żądający oddania pieniędzy, których ona nawet nie posiada.

Wkrótce los Hal ma się jednak odmienić, bowiem w stosie reklam i listów znajduje wiadomość od notariusza. Pan Treswick powiadamia ją, że jest spadkobierczynią majątku w Kornwalii po swojej babci.

Ludzie pomyśleliby, że to jakiś szczęśliwy znak z niebios, sęk jednak w tym, że Hal była pewna, iż jej krewni umarli dobre dwadzieścia lat temu…

Mimo wszystko dziewczyna postanawia pojechać do Penzance, tłumacząc sobie, że zastrzyk gotówki to coś, czego najbardziej w tej chwili potrzebuje. W ten właśnie sposób autorka zabiera nas do wielkiej, wiekowej posiadłości Trepassen w Kornwalii, która skrywa mroczną tajemnicę. Nim się zorientujemy, zostajemy wciągnięci w rodzinny spór o spadek niejakiej Hester Mary Westaway – domniemanej zmarłej babci Hal.

recenzja ksiązki "ŚMIERĆ PANI WESTAWAY"
Materiały promocyjne

KLIMATYCZNA, NASTROJOWA

Liczne opisy ogromnego willi Trepassen zdecydowanie działają na wyobraźnię czytelnika. Z jednej strony poznajemy ciepłe, wakacyjne oblicze posiadłości. Jednak widniejący na pocztówce urokliwy biały dom mija się z jego realnym obrazem. 

Przymiotniki i określenia wykorzystane przez autorkę kreują w głowie czytelnika obraz niezadbanego, porzuconego i zapomnianego budynku, skrywającego masę sekretów. Drzwi z zamkiem na zewnątrz. Brak ogrzewania. Wyryty w drewnie napis „pomocy”. Kraty i dziwne wąskie przejścia… Brzmi trochę jak Hogwart, choć pozbawiony magii i uroku.

PODSUMOWANIE

Co tu dużo mówić – Śmierć pani Westaway zaskakuje dobrze wykreowanymi bohaterami, którzy potrafią być zarówno wyrachowanymi draniami, jak i zabawnymi, sarkastycznymi wujami.

Dzięki lekkiemu stylowi historię czyta się szybko i z ogromną przyjemnością, co jest ogromnym plusem przy takiej ilości tekstu. Klimat książki wprawia czytelnika w świetny nastrój i zachęca do dalszego poznawania fabuły.

Pomimo dużej ilości opisów powieść nie nudzi, nie usypia. Za jej sprawą czytelnik może przenieść się w sam środek toczącej się akcji i czynnego rozwiązywania tajemnicy rodziny Westaway. Zdecydowanie polecam!


Szukasz innej książki z tego gatunku? Zajrzyj do zakładki kryminał/thriller na naszej stronie!

Polecane recenzje

„Wielki Mur z Winnipeg i ja” – czy bezuczuciowy futbolista może pokochać?

Wielki Mur otoczony wielkim murem Te słowa idealnie opisują osobowość Aidena. Futbolista w swoim życiu...

„Kiedy Nietzsche szlochał” – recenzja

I oto jest – kolejna recenzja książki Irvina D. Yaloma. Tym razem pod lupę...

„Korona z kości” – czy los jest zapisany w gwiazdach?

Trzy Siostry: koniec ze stereotypem słabej kobiety Korona z kości zabiera nas w fantastyczną krainę Vesterii,...
Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Kryteria oceny książki

Okładka
10
Bohaterowie
10
Klimat
10
Ujęcie tematu
9,5
Fabuła
9
Oryginalność
7
Ruth Ware, mistrzyni wciągających kryminałów, po raz kolejny daje nam możliwość przeczytania nienagannie opisanej historii, która wyszła spod jej pióra. Śmierć pani Westaway to jej najnowsze dzieło - zabawne, przenikliwe - które porywa na długie godziny.Śmierć pani Westaway jest kolejną, niezaprzeczalnie dobrą książką Ruth...„Śmierć pani Westaway” Ruth Ware – recenzja