Strona głównaPublicystykaKulturaSucinum. Tajemnice Bursztynowego Szlaku – fantastyczny debiut Camille O'Naill

Sucinum. Tajemnice Bursztynowego Szlaku – fantastyczny debiut Camille O’Naill

Pomimo nieustannych badań i poszukiwania zaginionego, nadal jest przed nami wiele nieodkrytych tajemnic – owianych w demony i bóstwa słowiańskie. Nierzadko człowiek woli pozostać w cieniu. Strażnicy pilnują tego sekretu niczym prawdziwego skarbu, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał posiąść go dla siebie.

(Użyte w tekście cytaty pochodzą z książki „Sucinum. Tajemnice Bursztynowego Szlaku”)

Niebezpieczna wyprawa, która kształtuje na nowo

Są tajemnice, o których nie mówi się nawet szeptem.

Mira jest jedną ze Strażników Tajemnicy, która nie może ujrzeć światła dziennego. Niestety na skutek wypadku i rozkojarzenia mieszkańców zakonu Sucinum skarb zostaje skradziony. Mira wraz z kompanami zostaje wybrana do odnalezienia przedmiotu. Razem wyruszają w nieznane, poznając wiele miejsc i magicznych stworów. Niejeden raz stają do walki, a odkrywanie tajemnic robi się coraz bardziej niebezpieczne.

Sama myśl o straconych dniach była niczym ćmienie chorego zęba. Dopóki się o nim nie myślało, to nie bolał, lecz po podrażnieniu językiem uczucie dyskomfortu wracało ze zdwojoną siłą.

Jak połączyć fantastykę, akcję i legendarny świat?

Sucinum. Tajemnice Bursztynowego Szlaku to debiut Camille O’Naill. Połączenie fantastyki, akcji i miłości, a wszystko okraszone niebanalnym stylem i wyszukanym słownictwem.

W efekcie otrzymujemy historię pełną niespodzianek, zaskoczeń i porządną dawkę wiedzy na temat Słowian i słowiańskiej kultury. Wyraźnie widać, że autorka dokonała porządnego researchu, nie zapominając o niczym. Ale i my nie jesteśmy pozbawieni możliwości nabywania informacji, bowiem Camille pokusiła się o porządne opisy miejsc i stworzeń, których istnienia moglibyśmy nie podejrzewać.

To mogło się wydarzyć!

Książka nie jest całkowicie pozbawiona realizmu. Wręcz przeciwnie. Mogłoby się wydawać, że wszystkie zdarzenia w powieści miały miejsce naprawdę. A może miały…? Całość akcji toczy się w Polsce, dzięki czemu odwiedzamy takie zakątki jak Łysa Góra czy Malbork. Lektura Sucinum… otwiera nas na nowe odczucia co do tych miejsc, dodając im tajemnicy i uroku.

Oczy są zwierciadłem duszy, a jej mrokiem jest cień, który pochodzi z wyimaginowanych podziałów leżących na dnie naszych serc.

Sucinum – Lektura dla tych, którzy wiedzą, czym jest dobra książka

Sucinum. Tajemnice Bursztynowego Szlaku to książka, która zabiera nas w niesamowitą podróż do wnętrza naszej wyobraźni, wciąga w świat Bursztynowego Szlaku i z każdą stroną szokuje coraz bardziej. To pozycja dla osób, które wiedzą, czego chcą od dobrej literatury i nie boją się mrocznych i niebezpiecznych miejsc, do których muszą podążać razem z bohaterami.


E-booki – czy czytanie w Internecie jest legalne?

Wiktoria Pietrzak
Wiktoria Pietrzak
mortuis non mentior
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.