Sucinum. Tajemnice Bursztynowego Szlaku – fantastyczny debiut Camille O’Naill

Pomimo nieustannych badań i poszukiwania zaginionego, nadal jest przed nami wiele nieodkrytych tajemnic – owianych w demony i bóstwa słowiańskie. Nierzadko człowiek woli pozostać w cieniu. Strażnicy pilnują tego sekretu niczym prawdziwego skarbu, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał posiąść go dla siebie.

(Użyte w tekście cytaty pochodzą z książki „Sucinum. Tajemnice Bursztynowego Szlaku”)

Niebezpieczna wyprawa, która kształtuje na nowo

Są tajemnice, o których nie mówi się nawet szeptem.

Mira jest jedną ze Strażników Tajemnicy, która nie może ujrzeć światła dziennego. Niestety na skutek wypadku i rozkojarzenia mieszkańców zakonu Sucinum skarb zostaje skradziony. Mira wraz z kompanami zostaje wybrana do odnalezienia przedmiotu. Razem wyruszają w nieznane, poznając wiele miejsc i magicznych stworów. Niejeden raz stają do walki, a odkrywanie tajemnic robi się coraz bardziej niebezpieczne.

Sama myśl o straconych dniach była niczym ćmienie chorego zęba. Dopóki się o nim nie myślało, to nie bolał, lecz po podrażnieniu językiem uczucie dyskomfortu wracało ze zdwojoną siłą.

Jak połączyć fantastykę, akcję i legendarny świat?

Sucinum. Tajemnice Bursztynowego Szlaku to debiut Camille O’Naill. Połączenie fantastyki, akcji i miłości, a wszystko okraszone niebanalnym stylem i wyszukanym słownictwem.

W efekcie otrzymujemy historię pełną niespodzianek, zaskoczeń i porządną dawkę wiedzy na temat Słowian i słowiańskiej kultury. Wyraźnie widać, że autorka dokonała porządnego researchu, nie zapominając o niczym. Ale i my nie jesteśmy pozbawieni możliwości nabywania informacji, bowiem Camille pokusiła się o porządne opisy miejsc i stworzeń, których istnienia moglibyśmy nie podejrzewać.

To mogło się wydarzyć!

Książka nie jest całkowicie pozbawiona realizmu. Wręcz przeciwnie. Mogłoby się wydawać, że wszystkie zdarzenia w powieści miały miejsce naprawdę. A może miały…? Całość akcji toczy się w Polsce, dzięki czemu odwiedzamy takie zakątki jak Łysa Góra czy Malbork. Lektura Sucinum… otwiera nas na nowe odczucia co do tych miejsc, dodając im tajemnicy i uroku.

Oczy są zwierciadłem duszy, a jej mrokiem jest cień, który pochodzi z wyimaginowanych podziałów leżących na dnie naszych serc.

Sucinum – Lektura dla tych, którzy wiedzą, czym jest dobra książka

Sucinum. Tajemnice Bursztynowego Szlaku to książka, która zabiera nas w niesamowitą podróż do wnętrza naszej wyobraźni, wciąga w świat Bursztynowego Szlaku i z każdą stroną szokuje coraz bardziej. To pozycja dla osób, które wiedzą, czego chcą od dobrej literatury i nie boją się mrocznych i niebezpiecznych miejsc, do których muszą podążać razem z bohaterami.


E-booki – czy czytanie w Internecie jest legalne?

Wiktoria Pietrzak

Wesoła, rozrywkowa uczennica szóstego roku w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, Prefekt Naczelna i pomocna Krukonka. Autorka bookstagrama lis.czytacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *