Strona głównaCiekaweŚwiat Magii, czyli jak dostać list z Hogwartu?

Świat Magii, czyli jak dostać list z Hogwartu?

Wiele osób znających historię Złotego Chłopca wygląda listu z Hogwartu w dzień jedenastych urodzin, nawet jeśli wiedzą, że jest to nierealne. Jednak co, jeśli nauka w szkole magicznej jest możliwa? Potrzeba tylko trochę chęci, czasu i wyobraźni! Świat Magii czeka na Ciebie!

Harry Potter to seria książek opisujących przygody tytułowego bohatera, a ich główny wątek to walka z Lordem Voldemortem – czarnoksiężnikiem, którego boi się magiczna społeczność. Historia młodego czarodzieja zyskała wielu fanów i mimo długiego czasu od pierwszego wydania książek, wciąż ma rzesze miłośników nie tylko wśród dzieci, ale także w gronie starszych pokoleń. Świat Magii z książek jest jednym z najbardziej rozbudowanych światów fikcyjnych, a J. K. Rowling wciąż zaskakuje nowym informacjami.

Magiczne uniwersum fascynuje i inspiruje wielu młodych autorów. Na blogach lub Wattpadzie znajdziemy wiele alternatywnych zakończeń serii lub nawet wydarzeń z książek. Czasem młodzi autorzy dają się ponieść wyobraźni i umieszczają samych siebie za hogwarckimi murami. Taki zabieg daje szansę poczuć namiastkę magii w realnym życiu, lecz nie zastąpi nauki w szkole dla czarodziejów. Jednak przedstawię sposób, aby poczuć się jak uczeń Hogwartu i odwiedzić Świat Magii!

Sposób na zabicie czasu, a może ciekawe zajęcie?

Czym tak właściwie jest Świat Magii? To nic innego jak zbiorowisko fanów Harrego Pottera, którzy sami chcieliby poczuć w sobie magiczną moc. Jego działania skupiają się na czarodziejskiej edukacji oraz integracji tej społeczności. Zazwyczaj zajmują się tym czarodziejskie szkoły, ale czasem organizowane są wydarzenia przez osoby, które nadal należą do ŚM, ale już zakończyły naukę. Są to m. in. mafia oraz olimpiady i turnieje międzyszkolne.

Super, ale… Co dalej?

Najważniejsze jest stworzenie postaci. Imię, nazwisko, wiek czy pochodzenie mogą, a w przypadku dwóch pierwszych powinny być zmyślone. Następnym punktem jest rejestracja na portalu Polfan oraz zapisanie się do wybranej szkoły.

Jednakże wybór szkoły może przyprawić o zawrót głowy! Szkół Magii, do których możesz chodzić, jest naprawdę wiele i każda gwarantuje Ci niezapomniane przeżycia. Wystarczy trochę zaangażowania i czasu. Zazwyczaj cykl nauki składa się z dwóch lub trzech lat, podczas których realizujesz podstawowe przedmioty oraz rozszerzenia. Rok szkolny trwa 3-4 miesiące, między wrześniem a czerwcem. Niektóre szkoły decydują się także na organizacje letniego kursu, jednak wtedy często prowadzone są inne przedmioty niż podczas zwykłego toku nauki.

Aby znaleźć jedną ze szkół, wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło „internetowa szkoła magii”, a później poszperać i sprawdzić, która będzie dla Ciebie idealna.

Jak się klimaci?

Aby wziąć udział w zajęciach lub wydarzeniach, należy odwiedzić chat. Można zrobić to na wiele sposobów. Najprostszy to zalogowanie się w przeglądarce na stronie Polfan. Jednak można także ściągnąć aplikację Aplikacja ICeQ na komputer albo Polfan (dawniej Wilczek) na telefon. Następnie wybieramy odpowiedni pokój (będą podane na stronie szkoły) i cieszymy się nowym przeżyciem!

Na chacie zwykłe rozmowy przebiegają zwyczajnie, tak samo jak na innych komunikatorach. Jednak często wymagane jest używanie tzw. klimatu. Polega on na zapisywaniu wykonywanych czynności pomiędzy ** lub [].

Klimat to ważna umiejętność w Świecie Magii. Używa się go na lekcjach, zaliczeniach i uroczystościach. Zastępuje on mowę niewerbalną i poszerza zakres możliwości. Czasem najistotniejsze informacje zawiera się właśnie pomiędzy gwiazdkami lub nawiasami.

Świat Magii
Writerat | Z pasji do pisania

Miejsce do dzielenia doświadczeń

Z czasem wiele działań ŚM przeniosło się na Facebook’a. Uczniowie oraz profesorowie tworzą profile swoich postaci i chwalą się tam swoimi osiągnięciami, wstawiają zdjęcia dyplomów oraz dziękują za wspólnie spędzony czas. Także szkoły publikują tam ważne ogłoszenia. Pozwala to na lepsze zintegrowanie społeczności Świata Magii i szybszy przepływ informacji.

Twoje magiczne alter ego

Bardzo wiele osób zaczyna swoją przygodę z wirtualną magią bez nadziei na coś ciekawego lub wartego dłuższej uwagi. Jednak rzeczywistość może zaskoczyć! Spędzenie dwóch/trzech lat na nauce może owocować chęcią prowadzenia własnych zajęć! Dlatego często możesz spotkać swoich dawnych kolegów lub koleżanki z ławki stojących pod tablicą i próbujących przekazać wiedzę nowym klasom. Chociaż znajdą się także tacy, którzy postawią sobie za punkt honoru zakończenie czterech cykli edukacji w czterech różnych domach.

Indywidualne cele i marzenia można mnożyć i mnożyć, ale Twoje zależą tylko od Ciebie. To ty tworzysz swoją czarodziejską postać, nadajesz jej dowolne cechy i budujesz jej historię. To czy zostaniesz szarą myszką czy może największą rozrabiaką roku to Twój wybór.

Mam nadzieję, że odwiedzisz Świat Magii, a on pomoże Ci spędzić miło czas. Podziel się swoimi czarodziejskimi przygodami w komentarzu!

Powodzenia *powiedziała i zniknęła pod peleryną niewidką*


https://writerat.pl/czym-jest-rp-po-co-i-jak-to-robic-wszystko-na-temat-role-play/

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.